FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pytanie o czujniki parkowania
  • Dzień dobry
    Czy ktoś z forum montował do Rapida Liftback nieoryginalne czujniki parkowania (4 sztuki) i może mi podpowiedzieć rozmieszczenie czujników na tylnym zderzaku (żebym nie wwiercił się w jakieś elementy montażowe). Czy w ogóle da się zamontować czujniki bez demontażu zderzaka?
    Pozdrawiam, Wojtek
    Rapid LB | 1.6TDI 105KM | MY14 | Ambition | Bydgoszcz
  • Do zamocowania czujników - poprowadzenia kabelków i nawiercenia otworów w zderzaku, najlepiej zdemontować tylny zderzak. W oryginalnym zderzaku są zaznaczone 3 miejsca mocowania oryginalnych czujników.
    Dla 4 czujników będziesz musiał troche pokombinować. 2 otwory zewnętrzne - tu wykorzystasz firmowe oznaczenie, a 2 środkowe - podzielić równo odległości od zewnętrznych otworów na 3 odcinki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki, a nie połamię jakichś zaczepów, jak będę zdejmował zderzak?
    Rapid LB | 1.6TDI 105KM | MY14 | Ambition | Bydgoszcz
  • połamiesz :D
    oj rzadko takie przeróbki bądź naprawy są bez żadnego uszczerbku.
    w szczególności jak robisz to pierwszy raz.
    nawet ASO jak mi robili klapę bagażnika to tapicerkę powyginali... tak, że lekko odstaje.
    po prostu znajdź dobry poradnik, zarezerwuj sobie bardzo dużo czasu, przygotuj cierpliwość i nie przejmuj się.
    tak to już jest
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • W dziale ZTS jest temat Demontaż tylnego zderzaka.
    Masz tam opisaną swoją kwestię zderzaka.
    Nie ma obawy o uszkodzenie czy połamanie detali.
    Do zdjęcia i montażu zderzaka warto poprosić drugą osobę. Sam zderzak nie jest cięzki, natomiast jest sporych rozmiarów, i nie widać dobrze obie końcówki na raz.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Udało mi się założyć czujniki bez zdejmowania zderzaka. Tylko lampę lewą zdejmowałem. 
    Dziękuję za pomoc.
    Rapid LB | 1.6TDI 105KM | MY14 | Ambition | Bydgoszcz
  • A ktoś montował z przodu? Da się to połączyć z oryginalnymi tył.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • @qla13: Gratuluję udanego montażu.
    Jednak zastanawiam się, jak rozmieściłeś, zamocowałeś i zabezpieczyłeś czujniki i jak poprowadziłeś wiązkę przewodów do wnętrza bagażnika.
    Czasem na pierwszy rzut dodatkowa praca, w postaci zdejmowania zderzaka, wydaje się niepotrzebna, ale po zdjęciu zderzaka, wszelkie dodatkowe prace idą zdecydowanie prościej i szybciej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?