FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tylna klapa - otwieranie zimą
  • Dzisiaj po deszczu złapał mróz po wczorajszym deszczu. Jka twierałem rano klapę bagażnika Liftbacka to aż zachrupała od lodu znajdującego sie głównie między dachem a szybą.

    Zdażyło się komuś jakis problem po takim otwarciu (uszkodzenie szyby/uszczelki)?

    Wcześniej miałem w Fabii bagażnik wykończony wkoło blachą a tu na górnej krawędzi jst szyba i to dośc ciasno spasowana z dachem.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Przy właściwym ustawieniu tylnej klapy, szczelina ma 4 - 5 mm szerokości. Nie jest to mało, ale spotkałem się już w moim R z chrupiącą warstwą lodu, podczas otwierania tylnej klapy. Tylna klapa ma zawiasy schowane o kilka cm głębiej, stąd warstwa lodu przy otwieraniu nie jest ściskana (nie wchodzi na lakierowane części nadwozia) a przesuwana w górę z obrotem. Przy otwieraniu warstwa lodu jest łamana, ale nie "atakuje" lakierowanej krawędzi dachu.
    Zasadniczo nie było problemu przy otwieraniu, chociaż był moment zawahania, co będzie dalej. Przy takich krótkotrwałych i małych różnicach temperatur, nie powinno być problemu z otwieraniem klapy.
    Natomiast przy większych opadach i spadkach temperatur, warto zastanowić się nad ręcznym rozmrożeniem okolicy szczeliny, pomiędzy dachem a krawędzią tylnej klapy. Tu nawet dobre nagrzanie wnętrza kabiny nie pomoże.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?