FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid by Kamas
  • Witajcie,

    W związku z tym, że dzisiaj wymieniłem koła na letnie oraz porządnie umyłem samochód, zmobilizowało mnie to
    aby napisać o nim kilka słów :)
    Autko w zasadzie należy do Żony, na co dzień służy do odwożenia córki do przedszkola i dojazdy do firmy.
    Ja czasami przejadę się nim żeby np. wymienić koła, umyć, zatankować itp :) 

    W aucie dokonałem kilka modyfikacji i ulepszeń ale założenie było jedno - ma być tak jak wypuszcza fabryka, nie jestem zwolennikiem dodawania czegoś co nie wygląda jak seryjne.

    Największą inwestycją była wymiana swinga na nawigację Amundsen 5L0035680B (Ci którzy się nad tym zastanawiają to szczerze polecam, jedna z najlepszych zmian w tym samochodzie).
    Przy okazji wymieniłem również multifunkcję, poprzednia nie obsługiwała połączeń bluetooth oraz obsługi głosowej.

    Na zakończenie czeka jeszcze kamera cofania. W zasadzie wszystko jest już zainstalowane jednak jest problem z modułem partronica, który musi zostać zmodyfikowany, niestety temat rzeka ale jak uda się to zrobić, a wierzę że tak, to na pewno opiszę to w oddzielnym wątku.

    Kolejną modyfikacją było dołożenie tempomatu, od początku go brakowało, teraz jest :) 

    W między czasie pobawiłem się trochę vcdsem i odblokowałem kilka dodatkowych funkcji, np:
    - HHC (imho bardzo pożyteczna funkcja)
    - Automatyczne zamykanie centralnego zamka po przekroczeniu pewnej prędkości
    - Staging i pewnie kilka innych mniej potrzebnych drobiazgów :)

    Dokupiłem też kilka dodatkowych akcesoriów skody, jak np.:
    - haczyki do bagażnika
    - mata ochronna na zderzak
    - śmietnik, kubek na telefon itp
    - oryginalne dywaniki gumowe i welurowe


    W zasadzie planów na przyszłość brak, poza dokończeniem tematu kamery cofania!!
    Rozważałem jeszcze nakładki na przedni zderzak oraz progi od wersji Monte Carlo oraz
    wymianę przednich lamp na bi xenon z led.
    Z nakładkami wstrzymuję się, bo jak pisałem autem jeździ Żona i obawiam się, że będą z tym
    same problemy :)
    Co do reflektorów to nie oszukujmy się kilka złotych to kosztuje, a jeszcze dostałem informację, 
    że te modyfikacje nie są 100% udane. Czasami zdarza się, że mrugają paski led, a czegoś takiego sobie
    nie wyobrażam.

    Poniżej kilka fotek autka :) 


    1.jpg
    1588 x 1191 - 812K
    2.jpg
    1191 x 1588 - 890K
    3.jpg
    1984 x 1488 - 1M
    4.jpg
    1588 x 1191 - 964K
    5.jpg
    1588 x 1191 - 792K
    6.jpg
    1588 x 1191 - 839K
    7.jpg
    1588 x 1191 - 807K
    8.jpg
    1588 x 1191 - 642K
    9.jpg
    1191 x 1588 - 869K
    10.jpg
    1588 x 1191 - 542K
    11.jpg
    1588 x 1191 - 723K
    12.jpg
    1588 x 1191 - 498K
    13.jpg
    1588 x 1191 - 606K
    14.jpg
    1191 x 1588 - 320K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Witamy:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Hej,
    Kolego, i jak ta mata na tylny zderzak? Sprawdza się? Polecasz?
    Zastanawiam się nad tym, ewentualnie samą nakładką na górną część zderzaka. Za matą przemawia do mnie fakt, że osłania również nas od brudnego zderzaka, a co chwilę człowiek się o to ociera...
    Pytanie czy rozwijanie i zwijanie co chwilę takiej maty nie psuje całego efektu...
    Pozdrowienia  : )
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY2020 | Ambition+Pakiet zimowy 1+Audio | Beż cappucino | 300km | Jelenia Góra Dolnośląskie
  • Hej,
    Mata jest całkiem użyteczna. Przede wszystkim chroni nas przed tym żeby się nie pobrudzic ale zabezpiecza też sam zderzak. Zwijanie nie jest skomplikowane ( pod warunkiem że bagażnik nie jest cały załadowany) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?