FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błotnik tył - rant
  • Witam,
    zauważyłem, że błotnik tył ma taki dziwny "rant". Mam wrażenie, że z jednej strony samochodu jest jakby bardziej widoczny i wyczuwalny ("pod paznokciem") niż z drugiej. Czy u Was też są takie ranty? Dodatkowo od strony zderzaka, jest jakby zgrubienie (nie wiem czy to jakaś masa uszczelniająca)? Zaczynam się martwić, czy aby nie kupiłem naprawianego samochodu, a nie znam nikogo z Rapidem aby porównać naocznie...
    Pozdrawiam
    blotnik.jpg
    919 x 911 - 341K
    przyzderzaku.jpg
    754 x 1501 - 306K
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Nie podajesz, czy masz całkiem nowe, zakupione w salonie (na gwarancji). Nie podajesz przebiegu ani swojego rejonu czy miejscowości. Czy sprawdzałeś miernikiem grubość lakieru?  
    Na forum, w kilku miejscach podajesz swoje wątpliwości co do montażu, spasowania poszczególnych elementów R.
    Napisz więcej, możesz otrzymać więcej odpowiedzi.
    Zamieszczone fotki nie za bardzo oddają miejsce, w którym zauważasz (czy masz wątpliwości) nierówności. Możesz wykorzystać dowolne zdjęcie (swoje czy np. z netu) i na nim nanieść, zaznaczyć dokładniej, w których miejscach masz nierówności.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Faktycznie powinienem zaznaczyć na zdjęciach miejsca o które pytam, przepraszam.
    Uznałem, że pochodzenie samochodu i przebieg nie powinny mieć znaczenia, ale jeśli to istotne - tak auto nowe, z salonu, przebiegu praktycznie nie ma.
    Miernikiem sprawdzałem (ale powtórzę test) i póki co nie znalazłem drugiej warstwy. Ale biorę poprawkę na fakt, że jestem amatorem, a nie specjalistą.
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Jak sprawdziłeś miernikiem grubość lakieru, masz nowy samochód z salonu z przebiegiem od "0", to już masz ponad 99 % pewności, że taki jest standard. Tak jak np. niektórych rażą widoczne, wiszące przewody - cięgna hamulca tylnego pod tylnymi drzwiami.
    W rejonie Śląska (szerokie pojęcie :) jest sporo R, jak masz kawałek do Kat, zapraszam na porównanie i spotkanie.
    Zauważone nierówności - nie widać z zewnątrz. A osoba nie wiedząca o tym fakcie, nawet nie zwróci uwagi. Z czasem, jak zaczniesz się przyglądać dokładniej swoim 4 kółkom, stwierdzisz jeszcze i inne (typowe albo i nie) rozwiązania czy wykonania w R. Ale z tym się jeździ :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • hej, dziś szybko zerknąłem u siebie. Też mam podobnie, może nie aż taki rant, ciężko określić, na jasnym aucie może mniej widać. Na pewno rant jest wyczuwalny po przejechaniu paznokciem. Pewnie w tym miejscu blachy są zgrzewane. Wcześniej nawet nie zwróciłem na to uwagi :P Szczerze to nawet tego jakoś nie widać, dopiero jak się tego szuka :)
    Ale nie ma co szukać problemów na siłę i trzeba się cieszyć nowym autem :)
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • Dziękuję za słowa pocieszenia i sprawdzenie tego rantu.
    A do Kat chętnie bym wpadł na spotkanie/porównanie/rozmowę o Rapidzie :)
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?