FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Szarpnięcie przy dodawaniu gazu
  • Czołem forumowicze,
    Odkąd kupiłem Rapida obserwuję takie zjawisko, że przy odpuszczeniu pedału przyspieszenia oraz ponownym dodaniu gazu autem lekko szarpie, co nie ukrywam jest irytujące. Czy ten typ tak ma, czy też może być na to jakaś rada?
    Rapid SB | 1.6 TDI CAYB 90KM | MY14 | Ambition Max | Silver | 122kkm | Gliwice
  • u mnie tego nie ma. Może zalałeś średniej jakości paliwo?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Mam takie objawy, ale to przy niskich obrotach i na rozgrzanym aucie - mam ten sam silnik. 
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Kolego Ja mam tak samo od początku.Przy gwałtownym dodaniu i odpuszczeniu gazu jest taki niby luz i widać że delikatnie obrotomierz skacze góra dół.Kolega twierdzi że rapid ma strasznie miękkie poduszki i to jest przez to
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Też tak mam od zawsze. To jedyny mankament tego silnika. Obstawiam, że nie są to poduszki tylko coś w programie. Ale nauczyłem się z tym żyć i teraz niemal nie zauważam.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ciekawe czy komuś udało się z tym uporać?
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • maciek9112  28 marzec 
    Cześć wszystkim, swój pierwszy post na forum zacznę z prośbą o pomoc. Mój Rapid ma silnik 1.6 TDI CAYC 105km. Mam problem, który dotyczy paru samochodów, są nawet pytania, na niektórych forum ale nikt nigdy nie rozwiązał tej zagadki a może jak rozwiązał to zapomniał podzielić się informacją. A więc tak jak w temacie samochód szarpie i to strasznie po puszczeniu nogi z gazu, szarpnięcie występuje również przy dodaniu gazu. Przez pierwsze parę chwil jazdy po uruchomieniu silnika objaw ten nie występuje ( tłumaczę sobie to jakby auto było na ssaniu). Przy włączonej klimatyzacji jest dużo gorzej niż przy wyłączonej. Miałem zmienianą skrzynie biegów bo wyła, przy okazji wiadomo kompletne sprzęgło, niestety nie pomogło to na szarpnięcia. Zmieniłem wszystkie poduszki silnika, nic to nie dało. W zawieszeniu nie ma żadnych luzów. Mechanik stawia na dwie rzeczy, albo oprogramowanie proponował wgrać oryginalne a nie te z afery dieslowskiej :-) albo stawia na padające cewki wtryskwiaczy. Mój rapid ma 324 tyś przebiegu i jest z 2014r. Wtryski ma orgialne, korekty vcds pokazuje wzorowo ale niestety cewki terkoczą więc mam świadomość, że wtryski za niedługo wyzioną ducha. Jeżeli ktokolowiek z forum miał taki problem i chciałby się podzielić rozwiązaniem, które mi pomoże to wysłałem dobrą flachę kurierem, obiecuje :-) 

    <mod> Wpis przeniesiony z "Witamy na Rapidklub". Uzupełnij swoją stopkę.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?