FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alarm fabryczny
  • Witam mam takie pytanie posiadam rapida 1.2 tsi 86KM z fabrycznym autoalarmem i mam takie pytanie jak po nocy otwieram drzwi kierowcy wkładką zamka to nie otwiera mi wszystkich drzwi centralny zamek tylko kierowcy i nie rozłącza autoalarmu a jak zamknę drzwi z powrotem i otworzę drzwi z pilota w kluczyku zamek centralny otwiera za każdym razem wkładką w drzwiach!
  • Patrz Instrukcja obsługi.
    Alarm pozostaje załączony w przypadku otwarcia drzwi kluczem. W przypadku wykorzystania zdalnego otwierania, alarm zostaje wyłączony.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak tylko mi chodzi o to czy centralny zamek nie powinien otworzyć wszystkich drzwi jak otwieram kluczykiem po nocy! Bo tego nie robi otwiera tylko drzwi kierowcy! A gdy pierwszy raz po nocy otworzę z pilota to potem zamek w drzwiach działa normalnie  otwiera i zamyka zamek za każdym razem kluczykiem aż do dłuższej przerwy gdy nie ruszam samochodu! Może być że gubi pamięć zamek?
  • W pojazdach z kierownicą po prawej stronie, funkcja otwieranie pojedynczych drzwi jest ustawiona fabrycznie.
    Wprowadzenie indywidualnych ustawień można wykonać przy pom. zmiany ustawień kompa, a wg instrukcji - zlecić specjalistycznej stacji obsługi.
    Widocznie masz takie nastawy. Albo się przyzwyczaić i stosować do nich albo zmienić ustawienia oprogramowania (VCDS).
    Zamek nie ma pamięci, te wszystkie nastawy obsługuje komp. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A czy mógłbyś poinstruować mnie jak to zmienić bo mam w domu vcds'a 
  • Co prawda nie mam alarmu fabrycznego, ale u mnie otwieranie drzwi kluczykiem zachowuje się podobnie (pytałem o to niedawno na forum). Nie wiem czemu akurat tak to działa. Myślałem, że ma to związek z funkcją SAFE, ale testy tego nie potwierdziły.
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Nie spotkałem na necie kodów do zmiany sposobu otwierania.
    Może kto z forum pomoże.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam znalazłem takie coś na necie

    *Deaktywacja fabrycznego alarmu wyłącznie z pilota
    Wybierz sterownik 09 - Centralny układ elektroniczny.
    Długie kodowanie
    Odszukaj pozycję "Schliesszylinder in_Richtung Oeffnen_aktiv (Thatcham inaktiv)", ustaw wartość na 'No'
    Aby sprawdzić poprawność działania kodowania należy po zakluczeniu auta odczekać >1 min. i otwierać kluczykiem, centralny już nie zadziała a alarm włączy się po 30 sekundach.


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?