FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Przyszedł czas żeby pożegnać się z moją Skodą Rapid Spaceback.
    A więc w ramach podsumowania dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników:
    - SB Ambition 1,2 TSI 86 Km; r.prod. X 2014 r. kupiony w salonie III 2015 r.
    - do stycznia 2020 przebieg 90500 km;
    - użytkowany uniwersalnie jako samochód rodzinny - 2 osoby dorosłe + 1 dziecko + 1 pies
    - codzienne dojazdy w mieście (Wrocław) i wakacje (Polska i Europa - trasy po 2-4 tys km)
    - 4 wymiany oleju - ostatnia przy 88000
    - usterki; pękające światło stop (wymienione w ramach gwarancji - kolejne dalej pęka) łuszcząca się gałka zmiany biegów (olałem problem); jakiś oring przy sprężarce ? (sam dokładnie nie wiem co to było)przy ok 40000 km (wymienione w ramach gwarancji) oraz jedyna usterka poda gwarancją - przy 65000 km wymiana cieknącej pompy wody (ASO)
    - ogólna ocena; jak na mój pierwszy nowy samochód i cenę którą wówczas zapłaciłem (46000 zł) -5
    - zalety: praktyczne i obszerne wnętrze przy mniej niż kompaktowych wymiarach; idealny do parkowania (samochód jest stosunkowo wąski); genialne zużycie paliwa
    - wady: nie oszukujmy się to nie samochód na trasy; niepewny przy większych autostradowych prędkościach - powyżej 120-140 km/h  (opony 185/60 r 15); brak tempomatu (ale to raczej skutek wybranej ubogiej wersji z placu);
    - gdybym miał perspektywę dłuższego użytkowania samochodu to pewnie rozważyłbym zmianę kół na 16, dołożyłbym tempomat oraz podrasowałbym silnik o 20 km; ewentualnie dołożyłbym jakąś stacje multimedialną
    - generalnie samochód wart polecenia (taki "miś na miarę moich możliwości"
    - Pozdrawiam wszystkich forumowiczów życzę równie udanych bezproblemowych przebiegów i do zobaczenia gdzieś na drodze;)
  • Co kolego Andrew w miejsce Rapida?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Kodiaq 1,5 dsg, Ambition. Czyli dalej będę dumnie wozić "kurę" na masce;)
  • Brawo! :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Niezły progres! Gratulacje i bezawaryjności!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Powodzenia. Oby nowa "kura" nigdy nie zawiodła.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Podziwiam by po przygodzie że Skoda dalej iść w ten temat
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie za słaby silnik  do Kodiaqa ? Testowałem przez weekend 2,0 TDi 190 KM i tak jakoś słabo to jechało.... oczywiście tragedii nie było ale....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • nie jest za słaby.

    już dosyć znacząco długi czas posiadam Tarraco z 1.5 gdzie wszyscy płaczą o za niską moc a jednak te 150km wystarcza. Nie jest to rwanie asfaltu ale da się wyprzedzać.

    Co do mieszanych uczuć względem silników w tych samochodach. 
    To powiem wam tak:
    po pierwsze to duży samochód i tam naprawdę nie czuć tych wrażeń z przyspieszenia. Wszystko wydaje się ospałe i rozleniwiające aż tu nagle patrzysz a masz na budziku 80km w terenie zabudowanym.
    Wrażenie nijakości dynamiki powoduje gumowata skrzynia DSG która dostosowana do WLTP zachowuje się jak mucha w smole. Ale osiągi przyspieszenia nie biorą się znikąd.

    Taki kodiaqu który bez dsg z 1.5 150km, powinien ważyć nieco ponad 1600kg ma minimalnie lepszy stosunek mocy/waga pojazdu niż rapid 1.2 110km (waga 1200kg).

    A wszyscy tutaj wiemy jak jeździ rapid z 1.2TSI 110km. Jest to bardzo przyjemna jednostka do tego samochodu.

    Zawsze chciało by się więcej ale to wszystko są grube $$$$$$$$
    W dodatku zarówno 2.0 TSI 190km nie jest specjalnie oszczędny w tym samochodzie (przy ogromnej dopłacie za silnik) a 2.0 TSI 190km to jest w ogóle horror.

    Dziękuję, zostanę przy swoim 1.5 TSI 150km który pali 7-8 litrów.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Co do loga Skody a raczej jego uproszczenia jako "kury". Nie wiem skąd wzięło się to porównanie ale oryginale logo zostało oparte o wizerunek indianina z pioropuszem. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Wzięło się to z tego, że indianin z pióropuszem wygląda jak kura :D

    a już na przykład taki model karoq w ogóle kojarzy mi się z gdakami ('kukuryku') :D
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?