FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem przy podnoszeniu szyb
  • Jakiś czas temu oddałem szyby do przyciemnienia. Ostatnio zauważyłem, że przy otwieraniu/zamykaniu obie ciężej chodzą. Prawa do takiego stopnia, że w pewnym momencie opada sama nad dół (pewnie z przeciążenia?). Ktoś się z takim czymś spotkał? Może folie są za grube? Albo tarcie między folią a prowadnicami/uszczelkami jest za duże? Może przy montażu coś mi uszkodzili? Jakieś pomysły?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska
  • Pewnie mówisz o tylnych bocznych szybach. Ale nie podajesz, czy je masz w elektryce czy ręczne opuszczanie. Jeszcze lepiej - wrzuć filmik, jakie są objawy, jak to działa czy nie działa.
    Co do grubości foli - sądzę, że nie wpłynęła na przesuwanie. Bardziej wpłynęła na tarcie pomiędzy szybą a uszczelką/prowadnicą.
    Próbowałeś zwilżyć krawędź szyby w celu zmniejszenia tarcia?
    Zapytaj w firmie gdzie robiłeś, czy nie ma środka na folię, w celu zmniejszenia tarcia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, szyby boczne tylne, opuszczane elektrycznie. Podobno przy zakładaniu folii nie demontowali boków drzwi, więc mam nadzieję, że nic się nie uszkodziło. Dzwoniłem do firmy i poradzili przesmarować prowadnice/uszczelki silikonem, bo to prawdopodobnie będzie spowodowane zbyt dużym tarciem. Spróbuję tak zrobić, a jak będę wychodził z pracy to nagram filmik jak to wygląda i ktoś może oceni. Przy podnoszeniu faktycznie słychać jakby silnik szyb ciężej chodził.
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska
  • Mnie natomiast ciekawi jaką techniką były przyciemniane szyby skoro nie wymagało to zdejmowania boczków. W moim przypadku firma przyciemniająca poinformowała mnie, że prawidłowe przyciemnienie (na które oni udzielają gwarancji) wymaga zdjęcia boczków).
    U mnie po montażu takich jak Ty objawów nie miałem i nie chce mi się wierzyć że folia na tyle pogrubiła szybę, że ta nie mieści się w szczelinie, a porada o smarowaniu silikonem o tyle dziwna, że teraz jak wysmarujesz uszczelki to szyba będzie po każdym podniesieniu/opuszczeniu umazana tłustym silikonem?
    Mi natomiast po pół roku na tylnych uszczelkach po opadach deszczu zaczęła zbierać się woda, która przelewała się do środka na dywanik, po przepychance z firmą przyciemniającą i ASO skończyło się na wymianie dwóch plastików wewnątrz drzwi na mój koszt w ASO, które rzekomo firma przyciemniająca zdemontowała w niewłaściwy sposób.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Mały update z mojej strony.
    Wczoraj nie udało mi się nakręcić filmiku, bo padało i było już ciemno. Natomiast zauważyłem, że lewa tylna szyba gdy dostała trochę wilgoci chodziła bardzo dobrze, tzn trochę ciężej niż normalnie ale było ok. Natomiast w prawej uszkodzili mi coś na pewno. Dochodzi do 3/4 i słychać w drzwiach/mechanizmie jakieś trzaski i szyba opada do połowy. Jak złapie ją ręką to normalnie bez oporu mogę ją podciągnąć do góry... Przy montażu podobno nie ściągają boczków, ale jakoś wyciągają uszczelki (gadałem w właścicielem). Również stwierdził, że z szybą to nic wielkiego bo to prawdopodobnie jakiś zaczep albo kołek który tam jest i pękł lub się wypiął przy zakładaniu czy ściąganiu uszczelek. Mam do nich przyjechać w przyszłym tygodniu i mi to naprawią. Część ma podobno zamówić w skodzie. Zobaczymy.

    (UPDATE 18.06)
    Panowie nasmarowali silikonem prowadnice + w tej felernej szybie wymienili taki 'kołek' jak na zdjęciu, bo przy poprzednim montażu to prawdopodobnie wypadło. Ten bolec wchodzi na sam dół szyby, jest tam taka dziura na niego (sorry za nie fachowe nazewnictwo). I póki co wszystko śmiga jak powinno :) Tyle ode mnie.
    IMG_20200618_103008.jpg
    4208 x 2368 - 1M
    IMG_20200618_103017.jpg
    4208 x 2368 - 1M
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?