FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co to może być? Dziwny dźwięk przy ruszaniu 1.4tsi
  • Dzień Dobry,
    Na początku przywitam się na szanownym forum.
    Mam problem ze Skodą Rapid 1.4TSI 122KM DSG 7 biegów. Rocznik 2015r z przebiegiem 116kkm.
    Przy ruszaniu na rozgrzanym silniku słyszalny jest dziwny dźwięk, który pojawia się najczęściej w okolicy 1-1,2 tys obrotów.
    Podobny przypadek zauważyłem podczas jazdy, przy zmienianiu biegu z 2 na 3.
    Dźwięk jest słyszalny na załączonym filmie w 8 sek, 13 sek, 29 sek, 44 sek, 56 sek, itd.
    https://youtu.be/gKwmNEELjz4
    Nie ma znaczenia, czy skrzynia ustawiona jest w trybie standardowym (D), czy sport (S), co widać na końcu filmiku.
    Czy to może być zużyte sprzęgło lub inna część skrzyni? Czy raczej inna część?
    Z góry dziękuję za pomoc!
  • Witaj,
    jak dla mnie skrzynia. Natomiast trudno mi powiedzieć, czy to zespół sprzęgieł, bo np. u mnie pomimo wymiany przy 28 tyś. km na gwarancji, teraz przy około 61 tyś. występują ewidentne uślizgi, takie trochę zgrzytnięcia. Właściwie występują dłuższy czas ale sporadycznie i nie zapisują się żadne błędy. Mają coś wspólnego z tym nagranym dźwiękiem tylko są ostrzejsze. Zasadnicza różnica jest taka, że przy uślizgu sprzęgieł u mnie gwałtownie wzrastają na moment obroty, u Ciebie dzieje się to przed samą zmianą biegu. Przy takiej regularności pojawiania się dźwięku, serwis DSG nie będzie miał problemu ze stwierdzeniem, czy to skrzynia.
    Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Serwis stwierdził, że problem jest ze sprzęgłem i poszły oba do wymiany.
    Dziękuję za pomoc w zdiagnozowaniu!
  • Oby pomogło :)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?