FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odgrzybianie i oczyszczanie klimatyzacji
  • Witajcie forumowicze!
    Czy odgrzybialiście lub oczyszczaliście już sami swoje klimatyzację??
    Jakie środki stosowaliście?
    Jak to robiliście?
    Pozdro.
    Rapid SB | 1.6 TDI 90KM | 2014 | Active | Grafit | 163000 km | Wrocław
  • - Zeszłego lata
    - środek kupiony w Castoramie
    - według instrukcji na opakowaniu.
    Do dziś nie śmierdzi.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Z mojej winy zaniedbałem klimatyzacje z braku wiedzy obchodzenia się z nią. Użyłem środka Wurth. Niestety nie pomógł.  Następnie kupiłem Bizol AC Clean+ c30 i dzięki niemu pozbyłem się smrodku. Psikam nim już drugi sezon i jest git. Mi puszka starcza na dwie takie operacje, na wiosnę i na jesień. Następnym razem chce zakupić i sprawdzić  NANOCLEAN. Myślę, że jak na domowe warunki takie środki się sprawdzają. Spryskuje tylko parownik, w żadne kratki lepiej nie dozować tego.
    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Witam. Mam pytanie: w którym miejscu dokładnie znajduje się parownik klimatyzacji? Chciałem go wyczyścić i odgrzybić jakimś preparatem a nie wiem czy trzeba schowek odkręcić, żeby się do niego dostać, czy jest jakiś inny sposób. Jeśli ktoś ma jakieś info lub zdjęcia... 
    Rapid LB/1.2 CBZA 85KM/MY14/Ambition/Srebrny/119600/Siedlce
  • Po wyjęciu filtra kabinowego parownik znajduje się po lewej stronie (w kierunku kierowcy), tam jest taki mały tunel i za nim jest parownik, jak masz małe lusterko inspekcyjne, to możesz go zobaczyć. 

    Pytanko, czy samo ozonowanie wnętrza wystarczy do dezynfekcji parownika, czy trzeba używać pianki/sprayu na parownik? 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Witam,

    Czy mógłby ktoś z Was wrzucić na forum zdjęcie naklejki informującej o rodzaju czynnika chłodzącego i jego ilości? Nakleja znajduje się na przednim pasie między światłami po podniesieniu maski. Interesuje mnie tylko naklejka aut ze starym czynnikiem więc chyba to będzie maksymalnie rok 2014/2015 do roku modelowego RM2015.

    Moja znikła razem z wymianą pasa, na której była (ASO zapomniało nakleić) i czekam na dosłanie z ASO ale potrzebuję jako informacja do innego warsztatu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Klimatyzacja - rodzaj czynnika chłodzącego

    Standardowo - 500 g +/- 15 g.
    naklejka 1.jpg
    900 x 675 - 367K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?