FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Twardy pedał hamulca
  • Witam wszystkich kolegów , chciałbym się podzielić takim spostrzeżeniem jaki ostatnio zauważyłem w swoim Rapidzie , a mianowicie po dłuższym postoju samochodu w garażu kilka dni, przed uruchomieniem silnika do jazdy zauważyłem twardy pedał hamulca nożnego , dopiero po uruchomieniu silnika następuje zwolnienie hamulca z twardego na normalny - ciekawi mnie czym to jest spowodowane , chciałbym tylko nadmienić , że hamulce działają prawidłowo podczas jazdy i stan płynu hamulcowego w zbiorniczku jest na odpowiednim poziomie , nie ma ubytku - może ktoś z kolegów miał podobny problem ?
    Pozdrawiam i proszę o wszelkie uwagi w tej kwestii.

    <mod> jesteś na forum dłuższy czas, znasz zasady forum, swoje nowe tematy wpisuj w stosownej kategorii.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Taka jest zasada pracy hamulca ze wspomaganiem. Wspomaganie działa przy odpowiednim podciśnieniu, które powstaje w starszych samochodach podczas pracy silnika a w nowszych - pomimo elektrycznej pompki, wytwarzającej podciśnienie, - również dopiero po uruchomieniu silnika.
    Bez wspomagania układ hamulcowy działa, ale wymaga nieporównywalnie większej siły.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam i dziękuję za odpowiedż kolegi @jercen , rozumiem działanie układu wspomagania pedału hamulca ,ale problem dotyczy zbyt twardego pedału hamulca , który nie występował przez okres 5 lat użytkowania samochodu , a teraz występuje choć sporadycznie na szczęście -  tylko po dłuższym postoju samochodu w garażu.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Układ wspomagania jest układem pneumatycznym, pracującym na podciśnieniu. Jeżeli układ nie trzyma (nie jest szczelny) może dojść do opisanej sytuacji. Pozostaje więc sprawdzenie szczelności układu wspomagania. Do tego potrzeba dobrego serwisu, w warunkach domowych bez stosownego oprzyrządowania nic nie zrobimy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • u mnie jest identyczny problem z hamulcami. Najgorzej jak auto stoi na pochyłej drodze i próbując go odpalić wciskam sprzęgło i hamulec a auto samo zjeżdża.  W ASO jak zwykle temat olali i kazali zaciągać hamulec ręczny. U mnie ten problem pojawił się po ok 2-3 latach od zakupu auta
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dobrze ci doradzili, zdaje się że po to jest reczny :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?