FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid - regulacja fotela
  • Jeszcze nie mam autka - dopiero zamówione ( a w salonie nie przyszło mi do głowy sprawdzać takich szczegółów)
    Ale nie widzę informacji czy fotele w rapidzie mają regulacje nachylenia fotela - jest tylko info ze posiada regulacje wysokości
    Wiec jak to jest - wydaje mi sie nie można sprzedawać samochodów bez regulacji pochylenia ale wole sie upewnic... 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • każde auto seryjne od x lat posiada regulacje pochylenia fotela i w rapidach tego nie zmienili :)
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • W fotelach przednich jest regulacja kąta oparcia. Nie ma samodzielnej - niezależnej regulacji kąta nachylenia siedziska. Jest ono tak trochę zakamuflowane. Dwie przednie podpory siedziska (jak i całego fotela) są krótsze niż dwie tylne podpory. Wszystkie te podpory są założone przegubowo. Dlatego też przy regulacji wysokości fotela - przy jego podnoszeniu siedzisko nieznacznie się przechyla do przodu (tylna część wykonuje dłuższą drogę). Przy opuszczaniu fotela - siedzisko jakby szybciej wraca do tyłu i następuje jego większe obniżenie. Ponieważ regulacja wysokości jest ograniczona - to i zakres pochylenia przedniego siedziska jest mały, niemniej odczuwalny.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • czyli reasumując ??? nie ma standardowego pokrętła czy wajchy jak w innych samochodach???. realizowane jest to wajcha od wysokości ??? musze to w sobotę zobaczyć na żywo w salonie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ma regulacje - wg instrukcji:
    fotele.png
    478 x 285 - 39K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • fakt mogłem od razu zajrzeć do instrukcji - ma na nawet ściągniętą gdzieś w pdfie

    ps. @jercen pisał o kacia pochylenia siedziska nie oparcia :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • W naszym R fotel przedni ma regulację:
     - przesunięcie wzdłuż osi pojazdu całego fotela,
     - ustawienia wysokości całego fotela względem podłogi oraz
     - kąta pochylenia oparcia fotela.
    To tyle. Wcześniej wspomniałem ciekawostkę - że przy regulacji wysokości fotela - w nieznacznym stopniu zmienia się pochylenie siedziska - im wyżej, tym siedzisko jest bliższe poziomu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dokładnie jest tak jak opisuje jercen
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?