FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wtryskiwacze paliwa w silniku 1.2 TSI 90KM
  • Wczoraj byłem na serwisie na wymianie oleju (Motul), filtrów i ogólnym przeglądzie. Ostatnimi czasy pojawił mi się przypadek wypadania zapłonu a komputer pokazuje ubogą mieszankę paliwową. Po przeglądzie mechanik u Bednarka stwierdził, że kończą się powoli wtryski od benzyny.
    Moje pytanie brzmi: czy szukać całej listwy paliwowej czy wystarczy zakup samych wtrysków? Jakiej firmy wybrać i co jeszcze ewentualnie dokupić.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Sprawa rzekomych wtryskiwaczy ogarnięta. Winowajcą wypadających zapłonów i szaleństwa na benzynie okazała się wtyczka wtryskiwacza, która się poluzowała. Po dociśnięciu nie ten sam silnik. A panowie z serwisu Skody stwierdzili, że to najpewniej wtryski od benzyny się kończą.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Problem powrócił i się nasilił.
    Na serwisie twierdzą, że wtryskiwacze benzynowe są zapieczone i stad wypadanie zapłonów.
    Sytuacja z wczoraj: Po jeździe na benzynie z dodatkiem do czyszczenia wtrysków TEC2000 około 2 tygodni i przejechaniu około 500km autko na benzynie odpala bez problemu i śmiga aż miło. Podkusiło mnie żeby przejechać kawałek na gazie. Po przejechaniu około 3-4km przełączyłem z powrotem na pb przejechałem około2km i tak zostawiłem zgaszone auto. Wieczorem po kilku godzinach przy odpalaniu zaczęły się cyrki a wyglądało to tak:
    Silnik odpala na chwilę i gaśnie i znów odpala (mimo dezaktywacji systemu start-stop) i tak kilka razy aż zgaśnie i konieczność ponownego odpalenia z kluczyka. I powtórka z rozrywki. Zabawa trwała kilka minut. W trakcie kilka razy przełączałem z trybu sama benzyna na gaz (nie rozruch na gazie) i bez zmian. Co ciekawsze w trakcie odpalania jak zapalił i nie gasł to szarpało strasznie silnikiem i zero reakcji na pedał gazu. Za którymś razem wreszcie przełączył się na gaz i tu zero problemu. Podczas jazdy przełączyłem na benzynę i jechał poszarpując przez kilkanaście kilometrów. Po zrobieniu około 16-17km przeszło mu to i po zgaszeniu pod domem odpalał od dotyku. Jestem głupi,
    Pytanie: czy ktoś spotkał się z czymś takim?
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Sytuacja opanowana bez rozbiórki i wymiany wtryskiwaczy benzynowych. Dzięki szefowi firmy Gomar z Łasku. Wystarczyło na 10l benzyny w zbiornik dać jedną butelkę środka firmy BRC. Po trzech takich aplikacjach i jeździe tylko na benzynie i stosowaniu tego preparatu teraz zamiast środka polecanego przez serwis wszystko wróciło do normy. Środek do kupienia na Allegro w odróżnieniu od dedykowanego.
    BRC.jpg
    3024 x 4032 - 148K
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Dzięki wielkie za info.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Można prosić o zdjęcie składu bo zapewne gdzieś jest na opakowaniu:)
  • Problem z wklejeniem zdjęcia z tableta więc wkleję tekst z polskiej instrukcji:

    BRL9730 to profesjonalny środek czyzac czyszczenia calej instalacji zasilania benzynga się do silników gaźnikowych oraz z elektronian nowej generacji z wtryskiem wielopunktowym ECO BOOST SKY ACTIVE itp. Usuwa wodę, zanieczyszczenia, rdzę, ceady alkoholu, parafinę, bakterie. Przywraca moc silnika ogranicza zużycie i emisję gazów (CO, HC, NOX), ułatwia zapłon, eliminuje nieprawidłowości, stukanie na głowicy (ty chyba chodzi o spalanie stylowe), spadki obrotów wynikające z niewystarczającego spalania, nieprawidłowości, wydłuża funkcjonowanie silnika, turbo i katalizatora. Czyści segmenty i denko tłoków,

    Sposób użycia
    Cała zawartość butelki 300 ml należy wlać do zbiornika paliwa, powtórzyć tą czynność po zatankowaniu 4 pelnych zbiorników benzyny. Jeżeli jednostka napędowa jest zasilana dwoma paliwami LPG/BENZYNA lub CNG/BENZYNA czynność powtarzamy przy następnym tankowaniu zbiornika do pełna. Zalecane stosowanie co 10000 km.

    UWAGA:H304 Polknięcie i dostanie się przez śmiercią H412 Działa szkodliwie na organizmy w skutki P102 Trzymać z dala od dzieci. P273 Ne płynu do środowiska P301+P310 W przypadł skontaktować się z ośrodkiem zatruć lub wymiotów.P405 Przechowywać w zamknięc zutylizować zgodnie z obowiązującym prawem
    ZAWIERA: Hydrocarbons, C11-C14,N- ALKANES,<2% Aromatyczny gaz z ropy naftowej 

    Tyle z polskiej ulotki na butelce
    https://lpg-brc.pl/index.php/brl
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?