FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid 2013 światła - na pozycji "0" włącza mijania a na pozycji "światła mijania" włącza pozycyjnie
  • Dzień dobry, czy ktoś z Was może zetknął się z takim problemem? Po przekręceniu kluczyka, przy kontrolce świateł w pozycji "0" włączają się światła mijania a na pozostałych pozycji postojowych i mijania - postojowe. Pociągnięcie kontrolki, żeby włączyć długie na stałe nic nie zmienia, ale co ciekawe wymuszenie długich przez kontrolkę na kierunkowskazie działa, czyli ewidentnie coś jest nie tak ze sterowaniem z "pokrętła". Czy ktoś może ma jakiś pomysł co można by zrobić poza wizytą u elektryka?
    Z góry serdeczne dzięki.
  • Nie podałeś - czy to R z drugiej ręki? Czy taki kupiłeś? Co było robione albo "grzebane" w elektryce? Nie miałeś stłuczki albo poprzedni właściciel miał kolizję? 
    U mnie samochód zostawiony latem w prywatnym "renomowanym" warsztacie wrócił z numerem z elektryką: przełożyli bezpiecznik w tablicy bezpieczników, od ogrzewania tylnej szyby. Sprawa wyszła po czasie, dopiero przy pierwszych niskich temperaturach. 
    Zastanawiam się czy to nie przełożenie kabelków we wtyczce przełącznika - zamiana funkcji miejscami na przełączniku. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeszcze dodam, że "pociągnięcie kontrolki" (zakładam, że chodzi o włącznik) nie powoduje "włączenia długich na stałe" tylko włączenie przeciwmgłowych - jeśli się je ma.
    Drogowe obsługiwane są wyłącznie przez manetkę przy kierownicy.
    Poza tym też mi to wygląda na zamianę kabelków "0" i mijania przy włączniku (swoją drogą ciekawe jak do tego doszło?).
    A może był wymieniany włącznik i ten model ma inaczej wyprowadzone piny? Mając na względzie standaryzację VAGa to nie wiem czy to w ogóle możliwe ale...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?