FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzypienie hamulców podczas skręcania i ruszania
  • Witam Wszystkich,

    mam pytanie - czy ktoś się z czymś takim spotkał, bo mechanik nie może sobie poradzić i postanowiłem zapytać.
    Generalnie - hamulce skrzypią podczas jazdy (bez naciskania na pedał hamulca), podczas skręcania kół. Najczęściej w lewo.. ale w prawo też mi się zdarzyło.
    Kolejnym objawem jest skrzypienie hamulcy podczas ruszania, po tym jak hamulec był wciśnięty - tzn. np. po staniu na światłach.
    Obydwa przypadki skrzypienia występują bez jakiegokolwiek naciskania na pedał hamulca.

    Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

    Tarcze i klocki już wymieniałem - ostatnio nawet wymieniłem cały ten mechanizm zaciskowy klocków, razem z tłoczkami (we wszystkich kołach).. i nic to nie dało.

    Z góry dziękuję za pomoc!
  • A jesteś pewny, że to nie gumy stabilizatora?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Cześć, wiesz co - chyba nie, bo w zawieszeniu już wszystko co tam według mechanika było do wymiany, już zostało wymienione, a hamulce piszczą jak piszczały - przy skręcaniu.

    Generalnie, czego chyba nie napisałem, to podczas tego piszczenia, można delikatnie położyć nogę na pedale hamulca.. i piszczenie cichnie - dlatego jestem tak na 98% pewny - że to hamulce.

    Słyszałem też, że może być jakiś problem z wężykami z płynem hamulcowym - tzn. że się zapychają, zginają itd. i to być może by tłumaczyło dlaczego tak się dzieje - że przy minimalnym kącie skrętu kół - te szczęki się odrobinę zaciskają, ponieważ wężyk hamulcowy zmienia swoje położenie - może to jest jakiś nowy trop.

    Ogólnie rzecz biorąc, piszczy dziadostwo jak piszczało i już mnie szlag od tego trafia..

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?