FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czarna perła - denerwujący efekt mory
  • Witam
    Po umyciu i nawoskowaniu auta z daleka wygląda pięknie. Z bliska przy odpowiednim  kącie odbity obraz wygląda tak, jakby odbijał się od nierównej powierzchni - składającej się z wielu małych płaskich powierzchni. Widać to szczególnie dobrze, kiedy w lakierze odbijają się przedmioty o regularnych kształtach i liniach prostych (np. budynki). Linie proste nie mają ciągłości. Na całej powierzchni "zygzakują".
    Podobny efekt zauważyłem na nowej octavii.

    Do posiadaczy rapidów w tym kolorze, czy wasze autka też cierpią na tą dolegliwość ?
  • chyba wszystkie auta tak maja :) tylko na czarnym to widac
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • nie jest to czasem zwykły efekt lakieru metalicznego?

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • niestety na czarnym wszystko widać. Wcześniej miałem octę jedynkę w kolorze srebnego metaliku i mogłem ja umyć i nie wycierać. A tu na czarnej perle jak wody nie wytrzesz, to zostają ci widoczne smugi. Pod tym względem męczarnia straszna.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • gross81 nie jest to efekt lakieru metalicznego... bo perła to nie metalic ;-)
    nichicon u mnie jest taki sam efekt jak opisujesz, chyba ten typ tak ma...

    Lakiery perłowe dają szczególnie atrakcyjne efekty optyczne poprzez stosowanie pigmentów perłowych. Pigmenty te są przeźroczystymi cząsteczkami miki, których powierzchnia jest pokryta cienką warstwą tlenku metalu. Cząsteczki te zmieniają barwę w zależności od kąta patrzenia, ponieważ warstwa z tlenku metalu może odbijać lub tłumić specyficznie długości fal padającego światła. Perła to nazwa potoczna minerału górskiego o zdolnościach pryzmatu ( rozczepiania światła na paso barw niewidzialnych) zwanego MIKA - dlatego w kodzie barwy jest litera M. W minerał ten w skomplikowanym procesie, oprawiane jest ziarno aluminium pełniące w nim rolę odbłyśnika. Otoczkę można zabarwić na jeden z podstawowych kolorów nadając tzw. perle określony efekt optyczny. Komponent dodany do bazy lakierniczej przy dużej przezierności lakieru bezbarwnego powoduje powstawania efektów zmienno optycznych na krawędziach załamania. Gdy w powłoce lakierniczej jest zawarta perła powloką wygląda jakby zawierała różnokolorowe intensywnie świecące ziarenka.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przyznam szczerze, że zauważyłem efekt mory dopiero po pierwszym myciu samochodu (miesiąc po odebraniu z salonu). W pierwszym momencie pot mnie zlał, że zniszczyłem lakier myjką wysokociśnieniową, chociaż używałem tylko miękkiej szczotki założonej na pistolet (lancy nie używałem). Złapałem taką schizę, że jeżdziłem na parkingu pod hipermarketem i szukałem czarnych aut dla porównania.
    Można :)
  • Ja tam zawsze myje swoją R. wysokociśnieniówką i do tego z lancą i jakoś nie zauważyłem, żeby się coś z moją czarną perłą działo. Może się za dużo przyglądacie?:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?