FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Głośność silnika
  • Witam, nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy powyżej 2 tyś obortotów silnik staje się głośny, mam lekko ponad 4tysiące kilometrów olej na prawie 2/3 miarki. Jechałem z kolegą clio, i on mając 4 tyś obrotów był cichszy, mam silnik 1.2 tsi 86km, co sądzicie?
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Tak, to prawda, Rapid nie należy do najcichszych, ale tragedii nie ma, przy prędkości 120-130 można jeszcze spokojnie rozmawiać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Tak faktycznie zalezy do czego porównasz ale może być głośniejszy przy większych obrotach  niż inne auta.
    Mogę ciebie pocieszyć dacia logan i peugot 301 są głośniejsze
    od rapida ale to tylko moje odczucia
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Glownie chodzi mi o prace silnika, kolejne porownanie mam do fabii 2 w dieslu, silnik wyraznie cichszy niz w nowszym ben. Rapidzie
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Rapid jest bardzo budżetowy. Co widać na jego wadze. Sporą część masy samochodu stanowią wygłuszenia, których brak w Rapidzie. Dlatego jest leki, a co za tym idzie mało pali.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • już się przyzwyczaiłem i jest okej, jedynie mocniejsze dmuchniętia wiatru mnie irytują, gdzie ściąga ostro na boki, :) a tak jest super :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Czy spojler z tylu to niweluje?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Można założyć wygłuszenie komory silnika przedniej maski jeśli ktoś nie posiada. Zawsze coś tam trochę  pomoże. Koszt ok ponad 100 zł w ASO.
  • Szkoda, że Instrukcja wyraźnie zabrania dodatkowej konserwacji podwozia a również gumowy baranek od dołu pomoże.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mnie tylko irytuje "wyjąca" jedynka, każdy kolejny bieg jest ok. Ogólnie już się przyzwyczaiłem :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Jak dla mnie głośność jest OK, wiadomo, że to nie samochód z wyższej klasy, więc jak dla mnie jest nawet lepiej niż się spodziewałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Nie lubie narzekac ale jednak glosnosc silnika to niewatpliwa wada naszych R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Faktem jest że jest głośno. Ostatnie kilka dni testuję nowe samochody i to niższej klasy i niestety Rapid wychodzi najgłośniej. Jeździłem Yaris 1,3 99KM, Fiesta 1,25 82KM i 1,0 100 KM więc też z turbinką i jest ciszej. Ale żeby nie było że narzekam to czasami używam firmowego Fiata Scudo z silnikiem diesla 2,0 i przebiegiem 280 kkm. Potem wsiadam do Rapidka i czuje ulgę i przyjemność z jazdy swoją skodzianką :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jeżeli Jest wam w TSI za głośno, to ciekawe co powiedzielibyście w TDI:) ja ostatnio jeździłem golfem z TSI, i potem zupełnie nie mogłem się przyzwyczaić do tego klekotu w Rapidzie.:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • TSI jest głośne, tak już mocno zauważalnie dla mnie, od 2 tyś. obrotów. Aczkolwiek mam wrażenie, że cichnie jak złapie temperaturę.

    Ostatnio jak sprzątałem, to tak mi się rzuciło w oczy ogromna dziura pod kolumną kierownicy. Jest tam wytłumienie ale na plastikach, a sama dziura wieje do silnika. Może zamknięcie jej jakoś pomoże?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Tez mam wrazenie ze po rozgrzaniu silnika jest ciszej, zalezy tez od sposobu jazdy, jak mocno sie depcze to wiadomo mocno slychac ;) wygluszenie to jedyny temat ktorym bym sie zajal w swoim R na chwile obecna ale nie wiem co na to aso odnosnie gwarancji
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @atsuki  Piszesz o dziurze pod kierownicą. Jaki to jest otwór - poziomy czy pionowy? Rzędu jakiej wielkości?
    Jak mówisz o poziomym otworze nad pedałami - to to nie jest jeszcze otwór do komory silnika. Tym otworem przy odrobinie zręczności można zobaczyć wał kierownicy, trochę elektryki.
    W tłoczonej z blachy przegrodzie, pomiędzy kabiną a silnikiem jest kilka przejść "roboczych" dla połączeń między kabiną a silnikiem. Wszystkie te robocze czy montażowe otwory mają wypełnienie tworzywem plastyczno-gumowym. I w jakiś sposób wytłumiają odgłosy silnika.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Chodzi o kolumnę kierownicy i jej regulację. Ja mam kierownicę podniesioną maksymalnie do góry, i pomiędzy kolumną kierownicy i plastikami jest dziura gdzie spokojnie całą rękę wkładam. O tym myślałem.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ok - rozumiem. Tak mamy wszyscy. Ale możesz być spokojny - za tą dziurą jest jeszcze dalsze wytłumienie i zamknięcie pomiędzy komorami. Wiatr tam nie ma prawa hulać. A samo "zamknięcie" widocznego otworu nad stopami niewiele pomoże. Tu bardziej trzeba by było zdemontować deskę i pod deską wytłumić, albo grodź od strony komory silnika wyłożyć izolacją.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przy silnikach TSI jest tam naprawdę dobre dojście od silnika. Aby wykleić trzeba zdjąć i naklejać na blachę, czy można na oryginalne jeszcze dokleić?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • No nie za bardzo. To co widzisz po otwarciu klapy to "pierwsza" ścianka. Jak zdemontujesz wycieraczki, pod nimi pas z tworzywa (przed przednią szybą) to masz dostęp do drugiej ścianki. Ponieważ pierwsza ścianka od strony silnika jest już wytłumiona, to warto by zastanowić się nad wytłumieniem pierwszej ścianki od tyłu lub tej drugiej od przodu. Obie ścianki nie mają materiałów tłumiących.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?