FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z geometrią lamp przednich
  • Witam. Byłem ostatnio na przeglądzie, wszystko pięknie ładnie i zostały tylko lampy. No i się zaczęło. Okazało się, że lewą lampa świeci za nisko (podniesiona na regulacji na maxa), a prawej tylko połowa snopu świata mieści się w zakresie. Lampy xenony, rapidka z 2015 roku wersja spaceback Edition. 
    Podrzucam zdj https://zapodaj.net/plik-VJOwpwIW8D
  • Czy technik regulował ustawienia reflektorów w komorze silnika? Robiłeś co z lampami czy żarnikami? Czy też takie nabyłeś? Nie był przód bity?
    Zastanawiam się, czy reflektory nie były wymieniane, naprawiane, ... 
    Skoda oferuje zestawy naprawcze do przednich reflektorów, kiedy ich mocowania (np. w wyniku wypadku) zostały złamane czy uszkodzone. 
    Jak mechaniczna regulacja ustawienia strumienia reflektorów nie pomoże, pozostaje sprawdzić, czy mocowania reflektorów są poprawne, czy nie są zmienione (naprawiane), co może powodować zmianę geometrii reflektorów. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kupiłem ten samochód już z takimi lampami, w historii pojazdu nie ma żadnego wypadku. Żarniki były sprawdzane i przekładane z lewego na prawy. Lekka poprawa była, ale dalej to samo. 
    Technik regulował w komorze silnika lampy. 
    Rozchodzi mi się o to czy to wina lamp czy może ich mocnowania. 
  • Sprawdzałeś grubość lakieru na przednich elementach? - chodzi o wyeliminowanie dodatkowego osadzenia reflektorów po naprawie metalowych elementów karoserii. 
    A samo mocowanie reflektorów - nie mają luzów? 
    Niezależnie od tego - poważnie zastanawiam się nad poprawnym mocowaniem reflektorów w swoim miejscu.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Grubość lakieru na elementach jest podobna, lekko więc na klapie bagażnika przy zagięciach (ksztal karoserii)
    Chyba będę musiał jednak zdjąć zderzak i osadzić go na nowo. Aczkolwiek problemu "wciecia" w prawej lampie to by nie wyjaśniało ????
  • Jak zdejmiesz zderzak - będziesz miał okazję zdemontować reflektory i sprawdzić dokładnie ich mocowanie, czy też nie były "poprawiane". A przy okazji sprawdzisz też osadzenie żarników. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?