FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dwumas i wtryski diesel 1,6 105KM 205tys
  • Drodzy miłośnicy po pierwsze witam was wszystkich. Potrzebuję waszej rady. Ostatnio byłam na standardowej wymianie oleju i filtrów. Jak zwykle poprosiłam o sprawdzenie stanu auta i wykaz ewentualnych rzeczy do zrobienia. Niestety usłyszałam, że na pomiarach wtrysków są różnice, nierówno pracują. Następnie usłyszałam, że auto szarpie i prawdopodobnie kończy się dwumas. Moje autko ma przejechane 205tys. Jestem jego drugim właścicielem, znam całą historię auta, ja dbałam, poprzedni właściciel też dbał. Mam dylemat, bo jeśli wpakuję w auto tyle tysięcy za te naprawy to czy odwdzięczy mi się żywotnością. Pytanie czy po prostu czy warto naprawiać? Czy może są jakieś sposoby abym cieszyła się moją Rapidką. Mechanik coś wspominał, że sprawdzi czy można zmienić ten dwumas na coś innego.... Nie bardzo wiem co miał na myśli. Co wy na to?
    Rapid SPB | M5F 1,6 TD CAYC 105KM | MZL | 2013 | Ambition | Srebrny | 205000 | Poznań
  • Czy ten mechanik jest znany Tobie, jest pewny?
    Skoda R nie miała montowanej dwumasy (z małymi wyjątkami). Prawdopodobnie w swoim R nie masz dwumasy. To najlepiej potwierdzi ASO wg VIN.
    Wg mnie - mechanik wyczuł kasę - ale nie zna dobrze Rapida. 
    Przy takim przebiegu - warto sprawdzić stan rozrządu, chyba że już była zrobiona kontrola czy wymiana rozrządu wcześniej. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rozrząd był robiony przy 200tys. Ten mechanik zajmuje się moim autem od dwóch lat.
    Rapid SPB | M5F 1,6 TD CAYC 105KM | MZL | 2013 | Ambition | Srebrny | 205000 | Poznań
  • Zestaw sprzęgła nr kat. 03L 198 141 przeznaczony jest do silników 
    1.6TDI 55kW/66kW/77kW/85kW (CAYA, CAYB, CAYC, CLNA).
    To jest klasyczne sprzęgło, nie dwumasowe. 
    Sprawdź jaki kod ma Twój silnik. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mój to Rapid SPB AMB TD77/1,6 MSF, silnik CAYC, skrzynia biegów MZL
    Rapid SPB | M5F 1,6 TD CAYC 105KM | MZL | 2013 | Ambition | Srebrny | 205000 | Poznań
  • Wygląda na to, że masz klasyczne sprzęgło. Pewnie jeszcze pochodzi jakiś sezon. 
    Co do nierównej pracy: najprościej podłączyć do kompa i zobaczyć, czy są jakie błędy. 
    Czy za kierownicą odczuwasz jakie szarpanie, odgłosy?
    Zawsze przy takiej diagnozie możesz zapytać w innym serwisie. 
    Sam spotkałem się z naciąganiem serwisów. Jak człowiek sam nie wie, to płaci, czasem za nic i za niewiedzę. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ok, dziękuję, umówię się do innego mechanika,
    a na razie rozmawiałam z mechanikiem ze skody, sprawdził po nr vin że faktycznie mam koło dwumasowe,
    powiedział, że jeśli byłoby zużyte to po pierwsze powinnam słyszeć ze strony silnika odgłos nieregularnego buczenia lub nietypowego szumu
    u mnie nic takiego nie ma, co do szarpania nic takiego nie czuję,
    zobaczymy co powie inny mechanik
    Rapid SPB | M5F 1,6 TD CAYC 105KM | MZL | 2013 | Ambition | Srebrny | 205000 | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?