FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z kodowaniem szyby komfort
  • Reyv 10:56 

    Witam wszystkich,

    Otóż wykonałem adaptację VCDS (zgodnie z informacjami z forum) szyby kierowcy w swoim Rapidzie z 2019 roku na działanie w trybie komfort - otwieranie i zamykanie z kluczyka. Niestety funkcja nie działa do końca poprawnie - szyba się zamyka ale nie otwiera. Dokładnie taką samą adaptacje wykonałem u żony w Rapidzie 2016 i tam wszystko hula. Co może być przyczyną? Dodam, że w moim aucie są to nastawy w grupie ZV komfort, natomiast u żony w Access control 2 (po staremu). Przekodowałem jednak dokładnie te same kanały:

    (1)-Access control 2-Komfortbedienung global - z 'not active' na 'active'
    (2)-Access control 2-Comfort opening - z 'not active' na 'active'
    (3)-Access control 2-Comfort closing - z  'not active' na 'active'
    (5)-Access control 2-Funk Komfort schliessen - z 'not active' na 'active'
    (6)-Access control 2-Funk Komfort oeffnen - z 'not active' na 'active'
    (21)-Access control 2-Menuesteuerung Komfortbedienung einstellbar - z 'not active' na 'adjustable'  (pokazuje się menu w radiu SWING/BOLERO - otwieranie/zamykanie)
    (25)-Access control 2-Fahrertuerbedienung Fensterheber oeffnen - z 'not active' na 'active'
    (26)-Access control 2-Fahrertuerbedienung Fensterheber schliessen - z 'not active' na 'active'

    <mod> Wpis przeniesiono z "Witamy na Rapidklub". 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przyczyn może być wiele. Niestety ale moduły od 2016 mogły ulec ewolucji i pewne funkcje wówczas "kodowalne" mogły przestać w 2019 r. działać albo trzeba coś dodatkowo przekodować. Szukaj informacji w necie, kombinuj sam...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal
    Ciężka sprawa:
    - przejrzałem wszystko w sieci na polskich i zagranicznych forach
    - podpatrywałem kodowanie innych nowszych modułów z działającą funkcją otwierania
    - kalibrowałem okno
    - bawiłem się innymi funkcjami z modułu szyb ZV komfort

    Niestety wszystko na nic. Stąd moje pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. W 2016 numery modułu 09. centr elektr zaczynają sie od 6R0, w 2019 od 2Q0 może wykastrowali go z tej funkcji? Dziwne bo zamykanie z pilota działa. Chyba będę musiał się z tym pogodzić :(

    W moim module powinny działać dokładnie takie nastawy:

    Anyhow, try this:
    1. fire-up VCDS and connect to the remote device
    2. From the Select Control Module screen click on 09-Cent. Elect.
    3. Select Security Access -16 and enter the magic number 31347
    4. Select Adaptation - 10
    5. Enter "Comfort opening" into the search box and select ENG141681-IDE02022-ZV Komfort-Comfort opening
    6. change setting to active and click-on Doit!!
    7. Enter "Comfort closing" into the search box and select ENG141681-IDE02021-ZV Komfort-Comfort closing
    8. change setting to active and click-on Doit!!
    9. Enter "Komfort oeffnen" into the search box and select ENG141681-ENG116652-ZV Komfort-Funk Komfort oeffnen
    10. change setting to active and click-on Doit!!
    11. Enter "Komfort schliessen" into the search box and select ENG141681-ENG116651-ZV Komfort-Funk Komfort schliessen
    12. change setting to active and click-on Doit!!
    13. Enter "einstellbar" into the search box and select ENG141681-ENG122994-ZV Komfort-Menuesteuerung Komfortbedienung einstellbar
    14. change setting to adjustable and click-on Doit!!
    Niestety nic z tego heh...
  • Teoretycznie zrobiłeś wszystko jak trzeba. Może jeszcze coś trzeba zakodować? Może jest jakiś bug w module?..
    Może spróbuj odkodować i ponownie zakodować? Przy czym tylko otwieranie skoro zamykanie działa. Może to coś da?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Próbowałem i kicha, nic z tego. Poddaje się, forum to była moja ostatnia deska ratunku. Trudno, to auto to kastrat z wielu funkcji, które były niestety już w starszych samochodach. Na pocieszenie dodam, że pozostałe kodowania działają prawidłowo, doświetlanie i hhc udało się włączyć. Domykanie szyby też sobie zostawiłem, a co tam :)
  • Niestety, u mnie otwieranie szyby z pilota też nie działa. Rapid z 2019, wersja Style. Szyba nie opuszcza się również, gdy przytrzymam kluczyk w drzwiach w pozycji otwierania. Domykanie szyby działa prawidłowo. Aby umożliwić szybsze przewietrzenie samochodu w upalne dni, przerobiłem instalację w ten sposób, że po otwarciu drzwi mogę sterować wszystkimi szybami z przycisków bez kluczyka w stacyjce.
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY19 | Style | Blue Denim | 42 000km | Kraków
  •  Otwieranie/zamykanie szyby w drzwiach KIEROWCY za pomocą pilota - MY16
    poprzez przytrzymanie przycisku LOCK/UNLOCK na pilocie otwieramy bądź zamykamy szybę w drzwiach kierowcy

    Moduł 09 BCM: 6C0 937 089 C
    Security Code: 31347
    Adaptation i zmiana w kanałach:

    (1)-Access control 2-Komfortbedienung global - z 'not active' na 'active'
    (2)-Access control 2-Comfort opening - z 'not active' na 'active'
    (3)-Access control 2-Comfort closing - z  'not active' na 'active'
    (5)-Access control 2-Funk Komfort schliessen - z 'not active' na 'active'
    (6)-Access control 2-Funk Komfort oeffnen - z 'not active' na 'active'
    (21)-Access control 2-Menuesteuerung Komfortbedienung einstellbar - z 'not active' na 'adjustable'  (pokazuje się menu w radiu SWING/BOLERO - otwieranie/zamykanie)
    (25)-Access control 2-Fahrertuerbedienung Fensterheber oeffnen - z 'not active' na 'active'
    (26)-Access control 2-Fahrertuerbedienung Fensterheber schliessen - z 'not active' na 'active'

     Otwieranie/zamykanie szyby w drzwiach KIEROWCY zamkiem drzwi - MY16

    (7)-Access control 2-Schliesszylinder Komfort oeffnen - z 'not active' na 'active'
    (8)-Access control 2-Schliesszylinder Komfort schliessen - z 'not active' na 'active'

     Otwieranie/zamykanie szyby w drzwiach KIEROWCY - MY16
    po wyłączeniu zapłonu, wyjęciu kluczyka, otwarciu drzwi aż do zaryglowania drzwi (alarm)

    (12)-Access control 2-Freigabenachlauf FH bei Kl 15 aus - z 'not active' na 'active'
    (13)-Access control 2-Freigabenachlauf FH bei Tueroeffnen - z 'active' na 'not active'
    -------------------------------------------------
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?