FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyprzedaż Rapida 2014
  • Pojawiają się pierwsze przecieki na temat wyprzedaży rocznika 2014 w Skodzie. 

    Kwot chwilowo nie mam ale może ktoś chociaż potwierdzi te informacje? Jak ktoś dowie się konkretne kwoty niech pisze.

    Forum Rapida to zacznę od Rapida. W tym roku ma być podobno zróżnicowany rabat w zależności od wersji nadwozia. SB ma być na poziomie z zeszłego roku a LB ma mieć mniejszy i to dość sporo. Nie wiadomo czy czasem ostateczna cena auta nie będzie liczona wg. nowych cenników, gdzie pakiety MAX mają być chyba znów osobno więc znów byłaby dopłata. W każdym razie coś w powietrzu wisi bo już widzieliśmy przez chwilę zmiany w konfiguratorze na początku listopada. Choć może to wejdzie dopiero po nowym roku i wyprzedaży nie obejmie. Ale o takich cennikach słyszałem przy odbiorze auta i wcześniej przy podwyżce 50 zł aut z silnikami benzynowymi.

    Informacyjnie jeśli ktoś myśli o innym modelu.

    Jeśli chodzi o Octavię to ma być na tym samym poziomie co rok temu ale też w związku z tym, że mamy dwie wersje nadwoziowe to i tu jest różnica wynikająca z obecnego rabatu.

    Fabia II FL ma mieć symbolicznie więcej niż rok temu. 

    Roomster jest uzależniony od wersji silnikowej i diesel będzie miał mniejszy upust. Roomster może mieć spory rabat i większy niż rok temu. Podobno dlatego, że Roomster ma być produkowany tylko do kwietnia 2015 r. i chcą wszystkiego co zostało się pozbyć. 

    Problem w tym niezależnie od modelu, że aut jest mniej niż rok temu, więc jest mniej w czym wybierać o ile coś będzie.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No mam nadzieje ze sie mylisz; ) Przynajmniej jeśli chodzi o Rapida LB.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 sprzedawcy znają już kwoty rabatów na wyprzedaż, więc pomęcz swojego sprzedawcę jak to w rzeczywistości będzie. 
    Jeśli będzie tak jak ja piszę to może uda mu się coś zakombinować abyś dostał jednak ten większy rabat.

    Nie chcę Cię martwić ale przeciek pochodzi ze źródła, które do tej pory rzadko się myliło. Nie wiadomo dlaczego ma być zróżnicowany ten rabat ale podejrzenie jest takie, że po wejściu do sprzedaży Fabii 3 Kombi Rapid SB będzie miał problem aby się sprzedać, gdyż te auta są podobnych gabarytów i część klientów pójdzie pomimo mniejszego środka po nowszą i nowocześniejszą Fabię i będą chcieli się pozbyć jak najwięcej Rapidów SB z 2014 r. . Wersji LB chyba mniej wyprodukowali i LB broni się przestronnością więc tu takiego problemu nie to i dadzą mniejszy rabat.

    Z innego forum dowiedziałem się też, że SuperB mam mieć jak w zeszłym roku 15.000 zł rabatu i produkcja tak samo jak Roomstera ma się zakończyć z końcem kwietnia 2015 r.

    Coś ludzie jeszcze mówią, że po nowym roku jakoś inaczej mają wyglądać pakiety gwarancyjne i przeglądowe ale nie wiem czy nie tyczy to się właśnie SuperB gdzie jest promocja, że teraz dostajesz jedno i drugie na 120 tys. km a po nowym roku gwarancja ma być na 60 tys. km a przeglądy na 120 tys. km.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nie wiem jak jest spozycjonowana Skoda np do Seata i czy ma to w ogóle jakieś znaczenie ale na Toledo  jest taki sam rabat jak w zeszłym roku (nawet powiedziałbym ze o 500 zl większy - 6500 zamiast 6000) a to te same samochody. Przy niskim rabacie na Rapida LB, Seat wyszedł by chyba lepiej na wyprzedaży - wydaje mi sie ze Skoda i takie rzeczy musi brać pod uwagę. 
    Druga sprawa - brokerzy samochodowi jak wiemy z przecieków od paru użytkowników sprzedają juz samochody z 2014 do odbioru  w 2015. Po wstępnych wyliczeniach oferują około 14 tys rabatu od cennika co by sugerowało rabat za rocznik na poziomie 4 tys. Albo ryzykują zakładając taki rabat albo tez juz maja przecieki.

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • pojawiła sie na stronie skody juz podstrona
    http://www.skoda-auto.pl/oferta/promocje/wyprzedaz-rocznika-2014

    na razie brak szczegołow ale widac ze sie przygotowują powoli.


    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wieść gminna niesie z innego źródła niż poprzednia choć nie potwierdzona że LB ma mieć coś koło 7.700 zł rabatu a SB 9.700 zł. rabatu.

    Jeśli to prawda to LB będzie miał w tym roku tylko 3.000 zł dodatkowego rabatu a nie jak poprzednio 5.000 zł, nie mówiąc o sporej wyprzedaży rocznika 2012 gdzie wtedy było 8.510 zł dodatkowego rabatu na rozbujanie interesu.
    (Na przełomie 2012/2013 niby podstawowy rabat wynosił 4.090 zł ale w nim zawierało się ubezpieczenie 1.590 zł więc pozostawało na samo auto 2500 zł., to samo z wyprzedażą było niby 12.600 zł ale w rzeczywistości było to 11.010 zł plus 1.590. zł. Ostatecznie to i tak się patrzyło na całość, bo praktycznie odchodził nam koszt ubezpieczenia a nie jak teraz do ceny auta jeszcze trzeba dodać ubezpieczenie).

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk  - od kogo TY wyciągasz takie newsy :) 
    Moj handlowiec ma dać znać jak będzie znał kwoty na razie milczy -  wiec chyba jeszcze nie wie. 3000 - trochę mniej niz liczyłem ale ostatecznie mogło by być po warunkiem ze 
    ceny nie wzrosną wyżej nic te 600 zl. 

    ps chyba masz racje
    http://portal.lellek.pl/lel/aktualnosci/593,Lellek-Sopot-ruszyla-wyprzedaz-rocznika-2014.html

    ps2. ten tysiak na OC/AC byl juz wczesniej i pewnie w kazdym przypadku byl juz doliczany do rabatow wiec roznica jest na poziome 1000

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No to jednak przecieki miały racje i znów nie zawiodły. 
    Czekamy teraz na informacje co z cennikami się wydarzy. 

    Widząc te informacje, ja krótko mówiąc na wyprzedaży nic bym nie zyskał wręcz przeciwnie uwzględniając wszystkie rabaty i promocje jakie miałem ważne do końca roku w najlepszym przypadku straciłbym na swojej konfiguracji jakieś 400 zł a w najgorszym ponad 3 tys. zł. Teraz cieszę się, że ten termin tak bardzo mi się zmienił bo też liczyłem na wyprzedaż.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • hej - a o jakich rabatach i promocjach ważnych do końca roku piszesz ???

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Update - rozmawiałem z moim menago :) Ma trochę inne informacje.  Z tego co zrozumiałem rabat jest zależny nie tylko  od wersji nadwoziowej ale tez od wyposażeniowej - dla Elegance Max podał mi rabat który znacząco rożni sie od tego z Lellka chociaż nie jest taki sam jak w tamtym roku.

    Zobaczymy jak to finalnie będzie.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • to ile rabatu w Elegance?

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • its confidential - menago prosił o dyskrecje. poza tym nie do końca jego zapewnienia zawsze sie sprawdzały wiec upewnię sie jak wyśle mi oficjalnie końcową  cenę na auto.
    mogę powiedzieć ze na stronie Lellka jest taka kwota wymieniona :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • widze ze spore rabaty sa do 7 700  ew 1000 jeszcze na ubezpieczenie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • to na ubezpieczanie jest przecież od dawna
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To na ubezpieczenie jest od dawna ale na wersję SB. Mi nic nie wiadomo że rabat uzależniony jest od wersji wyposażenia. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A gdzie jest napisane ze ten tysiak bedzie też dla LB?
    Co do rabatu to tak zrozumiałem: powiedzial ze dla wersji elegance max jest taki a taki i było to więcej niz to 7700
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie mówię, że Ty to napisałeś ale pojawiła się kwota 7700 i info o ubezpieczeniu więc tak to skomentowałem.
    Co do wielkości rabatu to głowy nie dam ale moje źródło informowało mnie tylko, że są rozbieżności Rapidzie ale tylko z powodu wersji nadwoziowej i to, że w SB uwzglednione jest to ubezpieczenie.
    Niech twój sprzedawca konkretnie Ci powie jak jest. Może posiłkował się wersją Elegance bo Ty taką kupujesz.
    Jeszcze trochę i wszystko się okaże.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No ale skads ten tysiak do kwoty 7700 sie chyba wziął;)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Pytanie skąd. Na lelku miałeś wyraźnie napisane, że stanowi składową rabatu dla SB 8.700 + 1.000 = 9.700 zł i taka wersję też ja zasłyszałem a LB ma porostu 7.700 zł bez żadnej promocji na ubezpieczenie. 

    Jeśli Ty masz inaczej to może Twój sprzedawca tak jak Ci wcześniej wspominałem abyś powalczył o wyrównanie kwoty i chce dać większy rabat pomimo wersji LB. :-)

    Ps. Nawiązując do Twojej wcześniejszej wypowiedzi to miałem na myśli m.in. kupon lojalnościowy od Skody ważny do końca roku w którym mogłem wziąć sobie dodatkową gwarancję na 120 tys. km i dodatkowo dostałem jeszcze pakiet przeglądów też na 120 tys. km. Więc m.in. tych rzeczy bym nie mógł mieć jakbym odebrał auto w styczniu i jakbym je chciał to musiałbym kupić je osobno ale w obecnej promocji wersja na 60 tys. km by jeszcze była do przyjęcia bo ta która mam już trochę kosztuje a 60 tys. może być dla mnie nie wystarczające. Po drugie nie wiem czy to praktyka salonów ale w każdym, w którym pytałem o wyprzedaż od razu była mowa, w takim wypadku muszą jeszcze do ceny auta doliczyć kilka stówek (400 - 500 zł) aby wyjść na swoje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No ale sadzac po wypowiedzi grosa81 mozna wywnioskować ze ten tysiak jest tez LB. Ja nie mam żadnych takich kuponow lojalnościowych. A to co mam (preferencyjny kredyt, kupony i ta promocja na piakety gwar do 60 tys) bedzie aktualne w 2015. Co do ceny ostatecznej to ta podwyżka mam nadzieje bedzie max 600zl a to jest i tak sporo mniej niz ten rabat wyprzedażowy minus te 7700.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Tak jeszcze w sprawie tego tysiaka. W cenniku też masz napisane, że SB ma 1000 zł rabatu na ubezpieczenie a LB już nie. :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?