FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ASR z ESP, kontrolka ABS
  • Witam,
    Jako iż już napadało śniegu, i postaowiłem przejechać się pierwszy raz rapidem (SB) zimą, i wypróbować te przeróżne układy jakie są w nim zamontowane i już nasuwa się pytanie. 
    Sytuacja 1 : rozpędziłem pojazd do 50km/h, i hamulec do końca, czułem poślizg, pedał odbijał do mnie (typowe zadziałanie ABSu) tylko na zegarach, żadnej sygnalizacji, (w instrukcji jest tylko opisane, tutaj cytuję "Świecąca lampka kontrolna ABS oznacza usterkę w układzie ABS. Na wyświetlaczu MAXI DOT pojawia się następujący komunikat. USTERKA ABS", natomiast nie jest opisane nic, jeżeli układ działa, jak to jest sygnalizowane, i czy w ogóle jest sygnalizowane, w przeciwieństwie do ASR)
    Sytacja 2 : szybsze rozpędzenie, i tutaj działa układ ASR, kontrolka miga (nie mam zastrzeżen)
    W instrukcji na stronie 18, po lewej stronie o nagłówku "Układ kontroli trakcji (ASR) jest ikonka TC, ja takiej ikonki na zegarach nie widziałem. U mnie jedną ikonką jest ASR i ESP, i jest to oznaczenie samochodu z takim poślizgiem, na zdrowy rozum da się odróżnić zasadę działania ESP i ASR, jednak czy ona jest sygnalizowana jedną kontrolką (przy pędkościomierzu)
    Proszę o jakieś odpowiedzi,
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • przy ABS kontrolka zaświeca sie tylko przy awarii.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • ASR w prędkościomierzu miga gdy system (ASR/ESP) ingeruje, ASR w prędkościomierzu (z dopiskiem off) świeci, gdy ASR dezaktywowany
    https://lh3.googleusercontent.com/7Y2Nhe9oEV8zQZgBdLnFEMmdNYg8TInas49AJnyLe8g=w702-h395-no
  • te kwestie rozumiem, chciałem tylko wiedzieć czy jest różnica jeżeli działa układ ASR i ESP w sygnalizowaniu, a wychodzi na to że jest to oznaczone jedną kontrolką przy prędkościomierzu
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Skoro system ESP jest powiązany z ASR, to wyłączając go przyciskiem na panelu środkowym, wyłączam oba te układy? I może ktoś wie, czy jeżeli te układy są wyłączone, to komputer nie ma żadnej ingerencji, czy jest to tylko częściowe wyłączenie?
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Tak, wyłączasz oba układy... ASR wyłącza się całkowicie, a ESP nie miałem odwagi sprawdzać :P Podejrzewam, że jest tylko uśpiony, w razie większych kłopotów i tak się włączy..
    BTW, u Was też tak jest, że przy włączonych tych systemach kręcąc silnik na postoju, można mu dać tylko ok 4 tys. obrotów nawet z gazem w podłodze, a przy wyłączeniu dopiero można kręcić "pod czerwone"?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Też mi się tak wydaję, że jednak w ramach bezpieczeństwa jest to uśpione tylko, dzięki za odpowiedz
    PS: ktoś o tym pisał, zabezpieczenie żebyś nic nie zbroił :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Zgodnie z instrukcją obsługi, systemu ESP nie można wyłączyć, można tylko to zrobić z ASR.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • dobrze wiedzieć :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Maciek_1991 Wyłączając ASR system ESP dalej jest aktywny. Przetestowałem na próbie "zabawy" na hamulcu ręcznym - system ESP mocno to utrudnia :/
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • a bezpiecznikiem?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • bezpiecznikiem na bank da sie wylaczyc tak robilem w fokusie zeby sie pobawic 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Da się wprowadzić układ w błąd przejeżdżając tak 50 metrów na zablokowanych kołach z tylu
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Prawdopodobnie można wyłączyć Vcds, ale nie próbowałem bo mnie to nie interesuje.
  • Można.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Sprawdziłem mimo zablokowanych kół z tyłu już po ok 30 metrach wyrzuca błąd ABS, a po puszczeniu ręcznego błąd gaśnie....
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W sprawie wyłącznika kontroli trakcji. Mam taki na panelu środkowym taki wyłącznik,rozumiem że wyłączenie jest sygnalizowane świeceniem tej kontrolki. W moim Rapidzie jest ona jakby nieaktywna,czy mam awarię? Jak z tym jest u Was?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • U mnie wyłączenie powoduje zapalenie się kontrolki oraz pojawia się informacja słowna na wyświetlaczu.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • @wojtekmel - przytrzymaj przycisk dłużej..
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • Sprawdziłem, istotnie przytrzymanie powoduje pojawienie się komunikatu na maxidot włączona trakcja lub wyłączona trakcja,ale na przycisku nie świeci się dioda stąd nie zauważyłem komunikatu. tak czy owak dobrze by było gdyby się świeciła bo przypadkowo można wyłączyć i komunikatu nie zauważyć. Więc jak jest u mnie jest coś nie tak.
     
    <mod> pytanie dot. lusterek przenieś do stosownego wątku w Elektryce. Nie łączmy różne sprawy w tym wpisie.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?