FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przekładnia kierownicza Skoda Rapid Spacebeck
  • RAPID SPACEBACK 1.2 105 kM 28000 - wymiana przekładni kierownicze w ASO - objawy jedno stuknięcie  podczas  skrętu i przy powrocie kierownicy do punktu jazdy na wprost. ASO KWALIFIKUJE PRZEKLADNIĘ DO WYMIANY stwierdzając wybicie jakiegoś gniazda w obudowie. Po wymianie słychać  prace silnika wspomagania ( tak jakby mruczenie, odgłos ciągły ) przy kręceniu kierownica na postoju, czy podczas jazy odgłos nasila się.  Przed wymianą nie było tego słychać. W ASO powiedzieli że "to tak jest". Ja natomiast nie mogę znieść tego odgłosu, bo wiem ze jest coś nie tak. PROSZĘ O POMOC i jakieś info. SAMOCHÓD JEST PO PRZEGLĄDZIE  PRZED 30000 W ASO. wynik przeglądu wszystko oki

  • Poziom płynu w zbiorniczku prawidłowy?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tam nie ma płynu
  • Jest płyn ,sprawdzony w aso , dolali 150ml mówiąc tak na wszelki wypadek. PO DOLANIU BEZ ZMIAN.
  • Zbiornik z płynem po stronie kierowcy , pod przednią lampą, bardzo słaby dostęp żeby odkręcić pojemnik , a jeszcze gorzej z dolaniem płynu ,obserwowałem prace mechanika w ASO
  • @ysy110 sprawdż amortyzatory miałem podobna sytacje tez twierdzili ze to przekladnia kierownica a okazało sie ze pierscien na amortyzatorze byl nie przykrecony od nowosci a dodatkowo uszkodzi sie lewy amortyzator po wymianie i zamontowaniu wszystk ok
  • @ysy110 z tego co mi wiadomo SB ma wspomaganie tylko elektryczne, a LB hydrauliczno -elektryczne.Może być też różnica w rocznikach, musiałbym zerknąć w Etce.
  • Popatrzyłem, są 4 różne przekładnie kierownicze dwie dla aut z ESP i dwie dla bez ESP, ale nie ma nic o tym dla jakich wersji, ani rocznika.
  • Przepraszam, zasugerowałem się swoim. Pierwsze egzemplarze miały elektro-hydrauliczne, nowsze tylko elektryczne. SB z definicji są nowsze ale to nie buda jest wyznacznikiem.
  • SB od początku miały tylko elektryczne. LB od grudnia 2013
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?