FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Panowie,

    Pytanie do posiadaczy chlapaczy w swoich R. Czy u Was też zewnętrzna krawędź nie dochodzi idealnie do blachy ? U mnie jest odstęp ok 1,5mm gdzie wchodzą drobne kamyczki i obawiam się że z czasem zacznie rysować lakier a w następstwie za pare lat pojawi się rdza. Postaram się wrzucić jakąś fotkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • postaraj się, to sprawdzę
  • cos chyba jest na rzeczy bo jak myłem auto któregoś razu to cos tam mnie zaciekawiło ale nie miałem czasu przyglądać się temu szczegółowo, możliwe że tez tak mam, musze to sprawdzić dokładniej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też mam chlapacze i wszystkie 4 mają taką szczelinę. Może tak zaprojektowali mocowanie ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • proponuje zdemontować chlapacze oczyścić powierzchnię błotnika i chlapacza, odtłuścić i złożyć to na silikon albo jakąś pastę montażowa... zaznaczam ze nadkola tez mają minimalne odstępy 
  • Ja też mam chlapacze wszystkie cztery, więc też się przyjrzę:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Samodzielnie montowałem chlapacze w swoim R. Wszystkie mają ok. 1-1.5mm odstępu od powierzchni lakierowanych. Tak je widocznie zaprojektowano. Przez te szpary odpływa woda i wypłukuje wszelkie brudy, ale nie zauważyłem aby zbierały się tam jakieś kamyki. Zawsze można delikatnie poluzować śruby i lekko odchylić chlapacze by usunąć ewentualne kamyki. Podejrzewam, że te chlapacze celowo tak zaprojektowano aby podczas montażu nie dochodziło do uszkodzenia powłoki lakierniczej.
  • Napiszcie proszę na ile śrub macie zamontowane chlapacze? Mi w salonie dokręcili tylko z boku.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • zgadza się, dwie. Ta od wew to jest taka plastykowa na wcisk.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Z tym, że w tylnych nadkolach otwory pod te plastikowe kołki są fabrycznie wywiercone, a w przednich trzeba je wiercić samodzielnie.
  • Czy założenie chlapaczy coś pomaga ?
    Jest różnica po założeniu w czystości auta ?
    Pytam bo zauważyłem, że po umyciu i wyjeździe z myjni zaraz są ochlapane przednie drzwi prawdopodobnie przez mokre koła.
  • Ja kupiłem i założyłem po pierwszej przejażdżce po błocie. Teraz większość zostaje na chlapaczu.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • W każdym samochodzie, jakie miałem były założone chlapacze wiec uważam, że są potrzebne, po prostu auto jest czyste. Rapid również wyjechał z zamontowanymi chlapaczami. Uważam, że najbardziej przydatne są w okresie opadów śniegu, który zatrzymuje się pomiędzy kołem a chlapaczem a nie pod całym autem.
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Chlapacze sa na prawde niewielkich rozmiarow wiec nie rzucaja sie w oczy a spelniaja swoja role w 100%

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • czystość to jedno, ale piaskowanie progów to drugie, dlatego polecam.
  • Miałem samochód bez chlapaczy i była masakra, nawet smola z latanych dziur była na drzwiach. Odkąd mam chlapavze samochód jest czystszy 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Dziękuje w takim razie za wasze opinie i po Świętach zakładam chlapacze :)
  • Sami zakładaliście chlapacze czy w ASO ?
    Jaki jest koszt ich montażu przez  ASO ?
    Rapid SB | 1.2 CBZ 105KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal metalizowany | 350km | Warszawa
  • Ja montowałem sam. Jakieś 15 minut. Najbardziej obawiałem się z tyłu bo wkłada się/łapie pod zderzak i trzeba trochę siły do tego użyć.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mi założyli w ASO za free
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @atsuki , a trzeba zdejmować koła aby zamontować chlapacze ?
    Rapid SB | 1.2 CBZ 105KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal metalizowany | 350km | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?