FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Montaż głośników w przednich drzwiach
  • Zwracam się do was z prośbą o pomoc.
    Przeszukałem już różne fora i strony i albo nie mam szczęścia albo muszę zmienić okulary, ponieważ nigdzie nie znalazłem tutorialu o demontażu przednich drzwi w R. Podobno jest to banalne zadanie i nie nastręcza żadnych trudności. Jedyne co udało mi się wydedukować na podstawie różnych zdjęć to fakt, że w dolnej części podłokietnika w boczku drzwiowym jest zaślepka mocowana chyba na trzy zatrzaski. Pod nią prawdopodobnie chowają się dwie śruby. Jeżeli moje podejrzenia są słuszne to wystarczy po ich odkręceniu wyhaczyć plastikowe zaczepy i zdjąć boczek. Proszę znawców tematu o krótki opis czynności ze zwróceniem uwagi na ewentualne niespodzianki. Boczki chcę zdemontować by wymienić fabryczne głośniki na coś lepszego. Jak wygląda instalacja w drzwiach, czy jest tam jakaś zwrotnica czy też jest ukryta gdzieś pod deską ?
    Wielkie dzięki za wszelką pomoc.


    Bez tytułu.jpg
    264 x 183 - 15K
  • 1.Podważ i odciągnij z uchwytu drzwi plastikową kształtkę.
    2. Wykręć 2 śruby mocujące cały panel w centralnej części (z pod plastikowej kształtki).
    3. Podważ i odciągnij płytkę w górę z wyłącznikiem sterowania szyby. Zdejmij wtyczkę z przewodami, dochodzącą do wyłącznika.
    4. W dolnej krawędzi plastiku (mniej więcej na środku) od dołu płaskim kluczem 10 obróć o 90 st. śrubę, odblokuj lekko panel.
    5. Przy pomocy plastikowych łyżek do zdejmowania tapicerki zacznij "odrywać" cały panel. Zacznij od dolnego zaczepu za otworem na śrubę (w kierunku przeciwnym do ruchu). Następnie na zmianę - po jednym zaczepie przed otworem/za otworem. Ostatnie dwa zaczepy to górne. Przy ostrożnej manipulacji, żaden zaczep nie pęknie. Jest ich 6. Najtrudniejsze są pierwsze, dolne.
    6. Jak panel odejdzie - odłącz linkę otwierania drzwi z zaczepu.
    7. W drzwiach kierowcy jest dioda sygnalizacyjna - odłącz jej kabelek.
    8. Możesz panel odłożyć.
    9. Masz dostęp do głośnika. Niestety głośniki są nitowane (przynajmniej w moim). Należy odwiercić (lub inaczej usunąć) nity.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wielkie dzięki za instrukcję :D

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?