FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Demontaż przedniego grilla/chromowanej ramki.
  • Takie pytanie. Czy do demontażu przedniego grilla trzeba zdejmować zderzak? Na etce online na rysunku pokazują tylko 4 śruby od góry którymi ten grill jest przykręcony. Czemu pytam. Grill ma baaardzo duże szpary, luba mi stwierdziła żeby tam może jakąś siatkę od tyłu dodać.

    A co do ramki. Na rysunku jest oddzielnym elementem. On jest wciskany? Mam ochotę aby był czarny zamiast chromowanego ja w wersji Monte Carlo. Ktoś może demontował?


    ==Edit==

    Na briskodzie jest temat o demontażu zderzaka w nowej octavii. Wygląda, że bardzo podobnie będzie w Rapidzie, więc chcąc się dostać do grilla trzeba zdejmować cały zderzak.
    zderzak przód.jpg
    810 x 914 - 103K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Odkręcisz 4 śruby, i dół od zewnętrznej strony ostrożnie trzeba odhaczać z zatrzasków, w kierunku środka maski. Nie trzeba zdejmować zderzaka.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękować :). Podzielę się z operacji jak coś zmodzę :P
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Sam bym zmienił tę ramkę na czarną. Będziesz malować czy kupisz gotową czarną? To jest w ogóle plastik czy jakiś metal?
  • Myślałem wykorzystać produkt typu plastilak do zmiany koloru. Choć to akurat można bez demontażu jak się dobrze oklei resztę. Obecnie czekam na wyższe temperatury.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Witam a czy do montazu grilla trzeba zdjac caly przedni zderzak?
    po za cholere dol grill nie che do konca wejsc w te zatrzaski i jest szpara
    ktos juz tak mial?
  • dla mnie demontaz to byl pikus ale zamontowac grill z powrotem to normalnie sajgon :( nie wiem co poczac, ze szpara na dole nie chce jezdzic
  • Czasem chcemy zrobić prostą rzecz. W zasadzie nic trudnego. Jednak nasze warunki montażu (czy demontażu) zasadniczo różnią się od tych na linii produkcyjnej. W przypadku demontażu grilla jest to kwestia 4 śrub (drobiazg) oraz kilku zaczepów. Tyle, że umiejscowienie ich oraz brak widoczności sprowadzają tą kwestię do prostszego lecz dłuższego demontażu całego zderzaka. Tu przynajmniej nie ma niespodzianek. Trochę więcej gimnastyki: 4 śruby z dołu zderzaka oraz po 2 śruby z każdej strony przy przednich kołach.
    Wybór sposobu dojścia i demontażu grilla pozostaje więc w decyzji każdego z nas indywidualnie.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?