FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co to takiego ?? Gąbka pod maską
  • Cześć Panowie założyłem tego posta ponieważ dzisiaj zauważyłem po otwarciu maski w swoim rapidzie, że jest w pewnym elemencie upchnięta jakaś gąbka (nasiąknięta wodą) owinięta w czarną folię w rejonie prawego błotnika i teraz nie daje mi to spokoju. Zrobiłem fotki i teraz prośba do Was czy możecie mi powiedzieć ewentualnie czy tak ma być i czy możecie sprawdzić u siebie czy też macie coś podobnego jak na poniższych zdjęciach ??!
    1(2).jpg
    800 x 450 - 59K
    WP_20150330_16_17_48_Pro.jpg
    3552 x 2000 - 2M
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • U mnie jest tam pusta przestrzeń. Wyjmij tą folię i zobacz co to za skarby wozisz
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mam to z dwóch stron, z tym że po lewej stronie jest to niewidoczne dopiero jak kawałkiem drutu poruszam to słyszę szelest foli. Dzisiaj w pracy pytałem kolegę czy ma coś podobnego i stwierdził że też coś tam ma.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Tak wygląda u mnie

    IMAG1379.jpg
    2592 x 1552 - 761K
    IMAG1380.jpg
    2592 x 1552 - 1002K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Teraz się dopiero zaczynam zastanawiać dlaczego u mnie tylko tak jest, chyba jak będę w okolicy to podjadę do serwisu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • pewnie twoj diler ziolo przemycał z Czech i zapomnial wyjac ;) 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To trzeba spożytkować
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Sprawdź ją dokładnie, bo może się okazać, że ta torebka jest znacznie więcej warta niż twój rapid:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Swoją drogą niezłe miejsce na przemyt
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Dobre... Ciekaw jestem co to faktycznie tam upchali?! 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tam ewidentnie jest gąbka w foli albo pianka bo jest to elastyczne, kolega ma SB i jak palec włożyć w ten boczny otwór to tez czuję coś w rodzaju "reklamówki" dodam ze mam to z obydwu stron. Pojechałbym z tym do serwisu ale mam dość kawałek do niego...:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Wiele aut to ma
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zastanawia mnie tylko dlaczego nie wszystkie rapidy to maja??!! Teraz przy tych opadach deszczu zbiera sie tam woda i zeby sie nie okazalo ze za jakis czas dziura wyskoczy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Pewnie woda ciekła tam gdzie nie trzeba i jeden magik wpadł na pomysł, żeby wziąć reklamówkę po drugim śniadaniu i wpuścić do niej piankę montażową, co im została jak robili kawał kierownikowi wpuszczając ją do tłumika, bo zakazał picia piwa na stołówce. Ale wracając do tematu napełnili torebkę pianką i pomysł okazał sie tak dobry że kierownik zapomniał o piance w tłumiku i doszli do porozumienia. Mechanior co wymyślił ten patent sprzedał  go skodzie a kierownik dostał nowy tłumik, niestety pozostali nadal muszą pić piwo po kryjomu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Długo nad tym myslales ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • mhhh nie

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • W komorze silnika R są po 2 kanały profilowe, równoległe do osi pojazdu, 2 dolne oraz 2 górne. Tak jak już dawniej Skoda profile zamknięte wypełniała masą (rodzaj pianki), tak i pewnie tu wkłada rękaw do zmontowanego, kompletnego profilu i wypełnia go pianką. Daje to zabezpieczenie przed gromadzącą się wilgocią, zmniejsza drgania przenoszone od podwozia oraz wytłumia szkielet.
    W moim R są takie rękawy - ale nie wystąją tak daleko jak na powyższych zdjęciach. Gołym okiem tego nie widać. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za info :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
    • Być może temat już był poruszany ale ciężko odnaleźć.. 
      Czy spotkaliście się z plastikowymi zamiennikami do rapudek za rzeczone gąbki w których siedzi wilgoć a co zatym idzie zaklęta jest w nich ruda szmata ujawniająca się przy progach? Reparaturki ktoś już robił? 
      Kurcze cieżko jest w tym forum coś znaleźć.. dramatycznie.  Mimo że sporo tematów jest poruszonych to przejrzystość jest żadna.
    <mod> Wpis przeniesiony z "Witamy na Rapidklub". Wystarczy trochę poruszać wujkiem google ... i jak znalazł - jest temat!  
    Jak znajdziesz chwilę czasu - uzupełnij swoją stopkę. Warto opisać swoje 4 kółka.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Słyszałem o plastikowych zamiennikach ale nie wiem gdzie kupić. Ja mam gąbki i pełno w nich syfu i nasiąknięte wodą. Poobrywałem je trochę na dole bo spowodowały korozję w miejscu przykręcenia błotnika do progu.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Zerknij https://www.youtube.com/watch?v=fcXLBwBbwfc
    Czy są dedykowane plastikowe do Rapida? Nie wiem, ale na pewno są do Octavii (więc do R pewnie też)
    Edit:
    Chyba mam:
    5JA821111 i 5JA821112


    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?