FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Małe wgniecenie :)
  • Witam,
    Mój czwartek zaczą się dosyć nerwowo, ale dopiero po godzinie 13, jak zadzwonił do mnie ojciec i na koniec dodał, że samochód uszkodził. Lekko się zaszokowałem, myślę, wgniecenie na pół maski, że będzie problem, Przyjerzdzam do domu, patrze, delikatne wniecenie na klapie bagażnika. Historia dosyć nietypowa, bo chciał powieśić koło, no i zawiesił, ale jak je próbował zdjąc, to spadło mu na głowę, po czym odbiło od dzwi garażowych i nastepnie strzeliło w klapę bagażnika. Mówi że to blacha papierowa :) trochę racji pewnie jest, w najbliższym czasie za dzien fachowiec będzie naprawiał. 
    Pozdrawiam,
    http://s30.postimg.org/pln8fb5mp/P_20150416_203259.jpg
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Oj, szkoda...
    Jeśli lakier nie popękał to może można wypchnąć? Jak tam profile się układają w klapie?
  • wiesz, trudno mówić, jutro albo w sobotę, postaram się dać więcej informacji, generalnie nic się nie porysowalo (w sobote ostatecznie potwierdze, bo teraz samochód ciągle w garażu, i tak na ciezko stwierdzić w 100%), bo tyle szczęścia w nieszczęsciu że koło nie strzeliło częscią metalową, tylko gumą, i tylko w ten kawałek, i nie w szybę i nie w zderzak, :) ojciec cały, mówił, ja to pikus, tylko ten samchód, wiesz oczko w głowie, hehe, mocno się szarpał, bo koło się na wieszaku, na ścianie zablokowało, i mocno pociągnął, i aż go przeważyło,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Wyciagna ci to bez problemu np w S Plus jesli jest filia w twoim miescie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Byłem u jednego pana, on jest podobno bardzo dobry, stały 2 bemki, no generalnie nowsze auta, i mówił, że nie będzie od srodka robił, zeby lakieru nie zniszczyc, coś wspomniał, że cięzko bedzie bez sladu, i że się w 100% idealnie nie da, ale mówił że popóbuje, jeszcze mam na oku drugiego polecanego od skody, zobaczymy

    PS: jest jeszcze malutka wgniotka, no cóż, pożyjemy zobaczymy 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Zdjęcie niczego nie oddaje więc trudno ocenić aktualny stan, ale ja miałem na myśli nie wyklepanie tylko wypchnięcie, ciągnięcie być może też, ale nie wiem jak to się teraz robi, czy nadal jest to wyciąganie drutem (wtedy trzeba zamaskować ślad po drucie) czy jakieś nowsze już są metody(?), więc jeśli jest dostęp od wewnątrz a powłoka lakiernicza nie jest naruszona to ja poszedłbym właśnie taką drogą.
    Może dlatego że mam alergię na lakierowanie nowego auta i każdy sposób aby tego uniknąć jest dla mnie lepszy niż lakierowanie. No chyba że lakier jest pęknięty na zgięciu to wtedy lipa i tak trzeba malować.
  •  Ja słyszałem, że stosują teraz przyssawki takie jak do szyb i wyciągają bez drucika. Także jest szansa.
  • trochę poczytałem, i drutem moga, i przyssawkami, pewnie zależy od wgniecenia, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Jestem po zabiegu, wyszło jednak ostatecznie że były 3 wgniotki, 2 na klapie a 3 na słupku C, obok klapy, cała operacja trwała 3 godziny, jestem bardzo zadowolony, ponieważ ów gośc, zrobił pracę idealnie i bardzo dokładnie, przy okazji zaprawił mi odprys lakieru, poniżej zamieszczam zdjęcia, jeżeli ktoś chciałby kontakt do tego Pana, napiszcie na pw, jest z zawodu lakiernikiem od około 18 lat, obok LUBLINA (polecili ze skody)
    P_20150417_155931.jpg
    2560 x 1920 - 1M
    P_20150416_203259.jpg
    2560 x 1920 - 2M
    P_20150418_160824.jpg
    2560 x 1920 - 1M
    P_20150418_160906.jpg
    1920 x 2560 - 1M
    P_20150418_161124.jpg
    2560 x 1920 - 2M
    P_20150418_161108.jpg
    2560 x 1920 - 2M
    P_20150418_161055.jpg
    2560 x 1920 - 2M
    P_20150418_161134.jpg
    2560 x 1920 - 2M
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Jako dobrze zrobił to pochwal się adresem tutaj. Też jestem z Lublina i jestem takim adresem zainteresowany, a i innym się może przydać :).

    A, i ps. Mozesz dodać zdjęcia do forum przez załącznik do wiadomości? Tak te zdjęcia będą a zaraz z tinypic zniknie i będzie problem.

    Za zaprawkę ile wziął?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Chyba jakiś magik :) Szacunek

    Jak on to zrobił?

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Najpierw próba była od środka, jednak po odkręceniu tego materiału (w klapie bagażnika), okazało się, że od srodka nie da rady, następnie przyssawkami na klej i wybijanie od zewnątrz (długo to trwało, jednak rezultat zdumiewający), a potem dopiero przez tylnie światełko od rejestracji, i wybijanie od środka. Mniej więcej tak to wyglądało z punktu laika. Moim zdaniem było profesjonalnie.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • No tylko pogratulować. To jest fachowiec. Ile wzioł za taką robotę?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nic nie widać po naprawie. Szacunek dla lakiernia.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Kontakt do tego Pana :
    692 990 125
    Lech Cegiełka
    okolice Lublina
    Trzeba powołać się na : Pablosbity, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  •  Nie trzeba ani szpachli ani lakierowania. Wychodzi taniej.
  • @kinis
    W tym przypadku również nie było żadnej szpachli ani lakierowania...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Jestem pod wrażeniem;) ponawiam pytanie ile kosztowała taka naprawa?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ceny nie będę ujawniał, ale wspomnę, że była rozsądna, wyżej napisałem, że trzeba się powołać na : Pablosbity, tyle ode mnie, pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?