FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pytanie o spalanie LPG/benzyny TSI 1.2 85KM
  • Cześć! Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Rapida z silnikiem TSI 1.2 85KM z "firmową" instalacją LPG. Dzisiaj dokonałem pierwszego tankowania po 300km i jestem trochę zaskoczony. Wlałem 18l LPG i 10l benzyny... mam wrażenie, że auto pali stanowczo za mało gazu i za dużo benzyny. Sorry jeśli pytanie jest głupie, ale jestem kompletnym laikiem. Jeżdżę bardzo spokojnie, głównie trasa mieszana z średnią prędkością 80km/h, maksymalna prędkość 120km/h. Czy może to być kwestia źle "ustawionej" instalacji LPG? Z góry dzięki za pomoc! 
  • Jakie odcinki pokonujesz? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • na przyszłość kolego zamieszczaj nowe watki w odpowiednich działach tematycznych
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gross o co ci chodzi?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Wydaje mi się, że na temat gazu sporo już tu się mówiło. Choćby "dotrysk beznyny przy zasilaniu gazem" w SILNIKU 1.2 MPI 75 KM. Warto by przez założeniem nowego wątku poszukać i poczytać, by nie dublować tematów już otwartych i w miarę omówionych.
    Kol. purehater jest tu od niedawna. Sądzę, że w miarę czasu sam bardziej zainteresuje się tematami, które go nurtują, a jak nie znajdzie odpowiedzi - założy nowy wątek.
    PS: W cytacie tematu wątku posłużyłem się autentyczną pisownią autora.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @maroslaw to nie do ciebie bylo tylko do autora watku
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Panowie, rozumiem, że chcecie utrzymać forum w porządku, ale mimo, że jestem laikiem w temacie silników samochodowych i spalania LPG/benzyny w aucie, które mam od 2 tygodni, to na forach internetowych trochę się znam i przeszukałem wcześniej tematy i nawet skorzystałem z wyszukiwarki :)
    jercen - faktycznie, temat był poruszany, ale dla zupełnie innego silnika. W tamtym wątku pojawiło się nawet pytanie "Swoją drogą to mnie też interesuje spalanie w TSI", na które odpowiedzi nie ma.
    Niestety odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem, dlatego założyłem nowy post (faktycznie, w złym dziale, przepraszam). Jeśli odpowiedź już gdzieś jest, to będę wdzięczny za załączenie linka.
    maroslaw - ciężko powiedzieć.. najczęściej droga do pracy i  z powrotem (około 8km w każdą stronę, gaz uruchamia się po przejechaniu około kilometra). W weekendy dłuższe trasy - 60km autostradą. Przez te 300 ostatnich kilometrów przejechałem około 150km autostradą a reszta to właśnie dojazdy do pracy.
    Pozdrawiam
  • no i wszytko gra, wątek już przeniesiony, więc Panowie można dalej kontynuować temat...
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Szukaj tematu, gdzie pisałem jak działa lpg w tsi. Zasada działania jest taka jak przy lpg do diesla.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jeśli ktoś były zainteresowany to mam już swoje obserwację po przejechaniu 900km (trasy mieszane, powiedzmy połowa na autostradzie [max 130km/h] reszta w mieście). Mój Rapid spalił około 5,5l LPG i 2,7l benzyny na 100km. W sumie zatankowałem 25l benzyny i 50l gazu co daje nam 23zł za 100km. Myślę, że wynik jest całkiem niezły :)
  • @purehater - jak jesteś zadowolony z takiego spalania - to dobrze.
    Pewnie sam zdecydowałeś się świadomie na taki wybór.
    Jednak jak by przyjąć, że LPG jest 2x tańsze, to masz (rachunek przybliżony) ok. 2,5 - 2,8 l benzyny. Teraz zsumuj - wychodzi przy Twoim stylu jazdy zużycie ok. 5,2 - 5,5 l benzyny. Popraw - jak się mylę.
    W tym momencie nasuwa się pytanie - czy warto bawić się przy silniku TSI w gaz, obsługę instalacji, podwójne tankowanie,... kiedy standardowy silnik TSI (bez gazu) pali tyle samo albo niewiele więcej?
    Ekonomicznie - spalanie jest porównywalne. A jak do tego ma się dodatkowy przegląd czy serwis całej instalacji?
    Nie neguję Twojego wyboru. Sam jednak pozostanę przy "czystej" benzynie.
    Spokojnych kilometrów :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Uważam że zawsze się opłaci lecz czas osiągnięcia korzyści się wydłuży.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Średnie spalania, patrząc po sobie oraz na wypowiadające się osoby kształtuję się w granicach 6-6.5l. Patrząc kwotowe koszt przejechania 100km, przy mojej średniej cenie z tankowań 4,31 wychodzi ok 28 zł. Przyjmując ceny gazu z tego okresu na stacji co tankuję i licząc te zużycie co podaje @purehater wychodzi 22 zl. 6 zl różnicy na 100km. Ja też się zastanawiałem wlasnie nad gazem. Ale sumując wszystkie za i przeciw, u mnie wyszło na nie. Ze względu na dla mnie dość małą oszczędność. Ale to już każdy podejmuje decyzje.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • W mpi cena 100km wacha się od 16 do 20 zł. I tutaj sens jest. Zwłaszcza, że. Ja miesięcznie robię ok 8 tys km.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Właśnie o to chodzi, zależy ile kto robi kilometrów, w moim przypadku gaz nie ma żadnego sensu. Jeżdżę dużo, ale autem firmowym, a prywatne odpoczywa :)
  • Ba! W twoim prywatnym przypadku można zaryzykować zakup fajnego auta. Przyjmijmy ze robisz 10 tys km rocznie. To jedna awaria w roku może się zdarzyć. NP citroen C6, czy Bmw e39 540i rwd szał i moc na tył, będzie to fajne i będzie jechać i można sobie pozwolić na nie ekonomię, na takiego pojazdu nie trzeba nawet przerejestrować gdyż pewnie szybko się go zmieni na inny fajny. Lecz gdy ktoś dużo jeździ to juz raczej ekonomia wchodzi w grę i wówczas kupuję się takie auto na dużo dłużej. A tutaj quasi modo
    http://olx.pl/i2/oferta/lincoln-town-car-CID5-ID9YVi7.html
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?