FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pielęgnacja wnętrza
  • Czym czyścicie, jak konserwujecie skórę na kierownicy?
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Właśnie czym ją konserwować żeby zbyt szybko się nie "wyślizgała" ?
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • ogolnie kosmetyki SONAX bardzo polecam, nie sa tanie ale dobre
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No to w przyszłym tygodniu zakupy:)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ja z kolei używam raz w miesiącu Gtechniq C6 Matte Dash a do weekendowego mycia Shiny Garage Lime APC. Oba środki na cały środek:drzwi, deskę rozdzielcza, kierownice. To C6 polecam :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Na częste czyszczenie dobre są chusteczki higieniczne dla dzieci niedrogie w stosunku do ilości i jedna rzecz do wielu zastosowań.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • No właśnie profilaktycznie zawsze mam w aucie chusteczki dla dzieci, bo przydają się w różnych sytuacjach, choćby do rąk. Dzisiaj z nich korzystałem jak i ze zwykłych lidlowych w5 i chusteczek do kokpitu i tony papierowych ręczników, wszystkiego co było pod ręką a jutro pewnie z szerokiej gamy innych środków.
    Mój piesek, którego naprawdę za to nie winię, udając się w swoją dziewiczą, dłuższą podróż nowym autem, konkretnie je ochrzcił. Wyrzucił zawartość brzucha na wszystko co z tyłu było do ochrzczenia, tylko tapicerkę siedzeń tylnych ochroniła mata. Sama akcja była błyskawiczna. Taka przygoda. Ostatecznie bardziej było mi żal psa niż auta.
    Jednak 1,4 TSI generuje inną kategorię przeciążeń niż stara Fabia htp;)

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Pies w nowym aucie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 niektórzy używają samochodu do jeżdżenia, a nie do oglądania, a pies to też pasażer
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dlatego piesu powinno jeździć w boksie. Dla jego bezpieczeństwa też zresztą. Nasza miała trochę oporów ale po tygodniu treningów i oswajania w domu z nowym wyposażeniem do jeżdżenia ruszyła w trasę. Jednak trochę mi szkoda beżowej tapicerki choć psica jest członkiem rodziny. 
    Lepsza połówka i tak pyta czy ma zabierać kapcie w podróż:)
  • @dodan jesli tak dbasz o swoje rzeczy to gratuluje potencjalnemu nabywcy twojego auta a i nie zazdroszczę komfortu w aucie po takich akcjach. Tak jak pisze kolega wyzej, mozna psa przewozic z głowa choc i to jak dla mnie tylko w przypadkach wymuszonej potrzeby. Jak sama nazwa mowi, to auto osobowe ale kazdy robi co uwaza w swoim aucie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 nie wiem czy posiadasz psa, w każdym razie czasami trzeba go przewieźć, czasami po prostu chce się go gdzieś zabrać a zostawianie zwierzaka pod obcą opieką jest wg. mnie ostatecznością. Co do auta, wszystko pięknie doczyszczone więc nie ucierpi niczyj komfort, ani nasz ani kogokolwiek w przyszłości. To samo przecież może się zdarzyć dziecku.
    Odnośnie przewożenia z głową, nie każdy pies, nawet po wielu staraniach, zaakceptuje jazdę w boksie. @suchylopek nasz jeździ w szelkach zapięty do mocowania pasów bezpieczeństwa i jak do tej pory nigdy nie wymiotował w aucie a taka podróż jest dla niego mniej stresująca i bardziej urozmaicona. Na pewno podróżuje bezpiecznie. Na szczęście nie mam beżowej tapicerki;) i myślę, że auto jest super ale mój pies jest dla mnie najwspanialszy i przy takiej hierarchii pozostanę.
    Wracając do chemii, tym razem domowe środki czystości zdały egzamin:)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Mam psa ale nie traktuje go na równi z dzieckiem i nie woze go w nowym samochodzie bo to tylko zwierze a ja jezdze autem codziennie i chce by nie bylo w nim tony sierści, śliny i nie pachnialo w nim wymiocinami, nie wspomne juz o podrapaniach i pogryzieniach jakie czesto zostawia po sobie nasz pupil.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tak jak pisze @mito czasami jest tak, że tego psa trzeba przewieźć i już. Poprostu @gross81 samochód jest dla mnie, a nie Ja da samochodu, tak jak to jest chyba trochę w twoim przypadku.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @gross81 myślę, że nikt nie traktuje psa na równi z dzieckiem, ale wymioty to wymioty i te psie nawet mniej cuchnące;)
    Każdy z nas używa samochodu zgodnie z własnymi potrzebami. Moją potrzebą jest czasami przewieźć psa. Dobrze, że możesz swojego pupila zawsze zostawić pod czyjaś opieką ja niestety nie. Na szczęście na siedzenie można założyć specjalną matę, więc nie ma tony sierści, nie ślini się i niczego nie obgryza. Całkiem udany, nieduży pies:) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław

  • mito nasza też jeździła w szelkach ale do nowego już nie chciałem dawać maty. Box był wygodniejszy. Ja mam o tyle lepiej że psica jeździ tylko parę kilometrów. Na dłuższe wyjazdy zostaje na wsi u rodziców. Niestety nie każdy ma ten komfort.
  • A wracając do tematu, czy ktoś z was wie gdzie można dostać coś takiego http://allegro.pl/stezony-koncentrat-zapachu-renault-10-litrow-4-i5187257294.html
    tylko od skody? Do renówki już mam, ale wydaje mi się, że jest to inny zapach niż skodowy. Ktokolwiek widział, ktokolwiek słyszał o takich preparatach od skody?
  • Jeśli chodzi o zapachy to w celu przedłużenia zapachu "nowego" używam:

    http://mrcleaner.pl/california-scents-car-scents-zapach-newport-new-car-p2453.html
    a do plastików :
    http://mrcleaner.pl/nielsen-finesse-preparat-do-plastikow-wewnetrznych-500ml-p2277.html
    czasami wspieram się:
    http://mrcleaner.pl/valetpro-classic-apc-srodek-czyszczacy-gotowy-do-uzycia-500ml-p2965.html
    i miękka szczoteczka do zębów lub trochę większa do czesania niemowląt z rossmanna 

  • Musze koniecznie spróbować tego zestawu sonax+żona, że też wcześniej na to nie wpadłem;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @mito Gratuluję traktowania psa na równi z dzieckiem. wiem, że już odpowiadałeś gross81, ale nie da się tego nie skomentować...
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?