FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dobra wola producenta
  • Witam. Słyszałem o możliwości naprawy auta na koszt Skody po okresie gwarancyjnym korzystając z tzw. Dobrej woli producenta. I moje pytanie, czy może ktoś skorzystał z takiej możliwości i jak to działa?
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • z tego co slyszalem to bardziej to zalezy od serwisu i to jakim klientem dla nich jestes, jesli serwisuje sie regulanie juz powiedzmy drugie auto to jest szansa na taka naprawe jak piszesz
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ogólnie gwarancja to tylko dobra wola producenta. Za dodatkową gwarancję już dopłacamy. Dobra wola producenta - o tym prawie że się nie pisze ani nie mówi. To nie jest nic oficjalnie.
    Jest jeszcze dożywotnia gwarancja mobilności auta. Jak odpowiednio umotywujesz swoją sprawę - jest szansa, że producent może się do tego przychylić. Ale to nie reguła.
    Sam w poprzednim modelu Skody, już po skończonej gwarancji, skorzystałem z gwarancji mobilności auta. Przyjechał przedstawiciel firmy z MB, po konsultacjach i oględzinach uznali spaloną elektronikę. Pokryli koszty wymiany kilku uszkodzonych części.  
    Tak więc nie można na coś takiego liczyć na 100 %. Raczej należy trzymać się wytycznych i zaleceń Skody, by nasze 4 kółka służyły jak najdłużej i bezproblemowo.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Gwarancja Mobilnosci to jest coś zupełnie innego niż tzw. Dobra Wola.
    GM mówi o tym, ze tak długo jak serwisujesz auto w ASO i dotrzymujesz terminów, a coś Ci się przytrafi na drodze to skoda pokrywa koszy odholowania do najbliższego ASO celem usunięcia usterki (części i naprawa na Twój koszt), ew. pokrywa koszty powrotu do domu środkami zastępczymi lubi hotelu i to jest oficjalne, jest na to regulamin. Czyli takie jakby darmowe Assistance dla tych którzy nie mają, albo nie chcą tracić zniżki, a serwisują się w ASO
    Natomiast Dobra Wola polega na tym iż jeśli dobrze umotywujesz to skoda w całości lub części partycypuje w kosztach wymiany/naprawy. Oczwyiscie na plus będzie działać to jak długo (krótko) jesteś po gwarancji, czy się serwisujesz w aso, czy usterka należy do grupy wad wrodzonych itp itd. i oczywiście zależy właśnie od dobrej woli osoby decydującej i ew. poparcia ze strony serwisu.
    Ja w poprzednim aucie korzystałem z obu raz z GM na trasie, i raz z DW.
  • jak aso poprze wniosek to zazwyczaj producent sie ustosunkowuje pozytywnie dlatego dobre relacje z konkretnym aso sa tu wskazane 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Raczej zależy od aso i osoby  która ma lub nie ma dobrego dnia.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • czy ktoś orientuje sie, jaki jest koszt tempomatu, chciałbym teraz założyć...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Koszt tempomatu kiedy zamawiałem auto wynosił 700 zł. 
  • A ciekawe jak teraz...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja słyszałem o kwocie około 1200 zł jeśli wszystko zrobisz w ASO. Ciekawe jaki byłby koszt przy samodzielnym montażu.
    Ja niby płaciłem 700 zł ale mam go fabrycznie montowany.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @maroslaw - warto by zastanowić się nad założeniem nowego wątku ws. tempomatu.
    Dalej - nie podajesz czy to chodzi o doinstalowanie do samochodu - czy zamówienie wraz zakupem nowego?
    Podejrzewam, że masz własnego R - i chcesz go doposażyć?
    Są koszty zakupu sprzętu ale i dodatkowe, jak montaż i nastawienie kompa. Łącznie koszty te są zdecydowanie wyższe niż przy zamówieniu przy nowym R.
    Na sąsiednim forum jest opis krok po kroku montażu tempomatu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •   Myślę, że @marosław pisze o domontowaniu tempomatu do już zakupionego auta. Wtedy koszty są wyższe, znaczenie ma czy masz maxi-dot i jest jeszcze kwestia ewentualnej wymiany BCM, także bez sprawdzenia tych rzeczy trudno jest mówić o kwotach. Może to być 1200 zł lub 2200 zł.
  • Zamówiłem auto bez tempomatu, spadło na trzy tyg. z produkcji i dzięki "otwartemu okienku" domówiłem ostatecznie fabryczny do ambition. W między czasie badałem już teren pod samodzielny montaż i w serwisie we Wrocławiu powiedzieli, że 1000 PLN jeśli założony sterownik będzie współpracował z urządzeniem, jak nie drugie tyle. W Warszawie, gdzie zamówiłem auto o razu krzyknęli 2200 zł jako minimum.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • maroslaw ma 5 biegowa skrzynie, nie wiem jest sens przy 5ce zakładać.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?