FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid India
  • Nie jest tajemnicą, że Skoda sprzedaje na innych kontynentach swoje samochody, m.in. i Rapida. Jak się okazuje, model ten tylko częściowo jest spokrewniony z naszym, europejskim R.
    Po przeglądzie info o tym modelu, znalazłem takie ciekawostki:

    Silniki:
    benzyna: 1598 cm3, 105 KM/5250 obr/min., 153 Nm/3800 obr/min., bez turba
    zużycie: 15 kmpl (=>6,7 l/100 km), skrzynia 5-biegów
    diesel:     1498 cm3, 105 KM/4400 obr/min., 250 Nm/1500-2500 obr/min.
    zużycie: 21,14 kmpl (=>4,73 l/100 km), skrzynia 5-biegów

    Opony:
    175/70 R14 (Active/Active Plus, Ambition/Ambition Plus), 185/60 R15 (Elegance)
    na 5.0Jx14 (Active/Active Plus, Ambition Plus), 6.0Jx15 (Elegance)

    Nie ma wersji krótszej - SB.
    Pewne elementy wyposażenia są zupełnie inne niż nasze.
    Prawdopodobnie Skoda przewiduje lift - samochód będzie bardziej optycznie zbliżony do naszej wersji.
    Wnioski po porównaniu zdjęć zdecydowanie przemawiają na korzyść naszej wersji.
    Pozdrawiam
    rys 1.jpg
    660 x 440 - 182K
    rys 2.jpg
    660 x 440 - 101K
    rys 3.jpg
    660 x 440 - 114K
    rys 4.jpg
    660 x 440 - 179K
    rys 5.jpg
    660 x 440 - 196K
    rys 6.jpg
    660 x 440 - 135K
    rys 7.jpg
    660 x 440 - 211K
    tabela dane R India.jpg
    596 x 203 - 83K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ten india rapid jest już od kilku lat sprzedawany. Silniki nie muszą spełniać norm Euro, a htb i lb nie są tam lubiane dlatego sedan
  • Tak jak u nas chodziło o wypuszczenie auta taniego i dużego. Stąd dziób od F2 wnętrze bazujące na jetta, taki składak, byle szybko, byle tanio, byle sedan
  • Kros właśnie pisałeś o kwintesencji skody i przemyślanych od lat rozwiązaniach. Skoda= straszna nuda
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Prowadzisz firmę, też dbasz o koszty. Dzięki takiemu podejściu skody masz  duże tanie auto z LPG. Gdybyś mieszkał w Berlinie jeździłbyś elektryczym priusem. Wiec polityka taniości na kraje jak Polska czy Indie jest jak najbardziej zasadna.

    A co do nudy, rzecz gustu. Dla mnie ten design to mistrzostwo,  krągłe kształty to mają mieć kobiece pośladki, a knefle w aucie mają być proste i pod ręką.

  • Co to knefle? Priusa też rozważałem do gazu ale ma za maly bagażnik.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam,kolego@supermajku - knefle znaczy w gwarze śląskiej to guziki przy koszuli w spodniach itp.,ale w naszym forum kolega @kros miał na myśli pokrętła,gałki regulacji np.radia klimatyzacji itp.
    Pozdrowiom wszystkich,trzimejcie sie ciepło !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • A.... Czyli wieheisterki
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • http://www.skoda-auto.co.in/models/rapid
    Proszę zwrócić uwagę na szczegóły.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Widzę, że wnętrze Rapida na Indie projektował jakiś niedorobniony projektant. Niby zmienił miejsce położenia gniazda zapalniczki, ale wcisnął je przed lewarek biegów co jest jeszcze głupszym rozwiązanie. A jeszcze dalej pod konsolę wcisnął miejsce na kubeczki z kawą. 
    Engine-and-Transmission-big.jpg
    540 x 540 - 190K
    Simply-Clever-big.jpg
    540 x 540 - 159K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To w ogóle jest inny samochód. Na podstawie jakiejś przestarzałej platformy. Ciekawe, jakiej?
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • to gniazdo po to aby szybko do niego wlewało się z kubeczków- taka kanalizacja :D
    drzwi są podobne do naszych, a reszta wygląda na fabie II, każda część z czego innego wszystko takie podobne do wszystkiego. Na koniec wyszedł i stary-nowy samochód.
    tutaj o platformie https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Group_A0_platform#A05natomiast bardziej bliźniaczym jest https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Ventoa u ruskich znany jako polo sedan.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  To jest Fabia II sedan, tak jak na rynek rosyjski jest VW Polo sedan.
  • Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale za to mają z tyłu dodatkowy nawiew!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeszcze też co fajnego mają to brązowa deska, mniejszy tunel z tylu. I 1,6 mpi!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • na Ukrainie też 1.6 MPI jeżdżą... i do nich LPG...
    ________________________________________
    https://www.youtube.com/watch?v=xT0DQcMIsCU
    Zwróciłem uwagę na:
    * zintegrowane dzienne
    * elektrycznie składane lusterka
    * nawiew na tylnej kanapie
    * skóra
    Ogólnie wiadomo, że to "śmietnikowy" rynek, wersja gorsza od europejskiej, a jednak dali rzeczy, których u nas nie można dostać...
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A nie jest to Fabia sedan ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Polemizowałbym na tym stwierdzeniem "śmietnikowy" rynek. Patrząc na to ile rzeczy wyłazi ludziom po 15 tys. km albo 20 albo wcześniej nawet, to można powiedzieć, że ten śmietnikowy rynek już się wyrównuje na całym świecie, a na pewno u nas. 2 lata temu byłem chwile w Chinach. Tam są "śmietnikowe" wersje mercedesa, który wygląda i jeździ jak normalny, ale wytrzymuje tak 4-5 lat max. Różnica bowiem jest w cenie, ponieważ chińczyk na pytanie kumpla ile kosztują, to odpowiedział cenę, która po przeliczeniu na złotówki to około 10 tys. zł za nowego. Podsumowując ja też bym chciał takiego "śmietnikowego" mercedesa z wyposażeniem za 200 tys. zł za cenę 10 tys zł. Natomiast my mamy "zachodnie" auta za mega gigantyczne ceny.
    Brak Skody
  • A ja zwróciłem uwagę na śliczną panią fotograf.
    Doskonale komponowała się z tylną kanapą...  ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • :) też na to zwróciłem uwagę:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?