FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Demontaż panelu środkowego
  • Ponieważ jedno zdjęcie zastąpi kilka opisów, wrzuciłem kilka fotek dot. demontażu.
    Tak jak pisałem - opis byłby długi i nudny, a foto jest jednak nieporównywalne i niezastąpione.
    Pozdrawiam
    foto P01.jpg
    535 x 395 - 134K
    foto P02.jpg
    535 x 395 - 126K
    foto P03.jpg
    535 x 395 - 125K
    foto P04.jpg
    535 x 395 - 134K
    foto P05.jpg
    535 x 395 - 125K
    foto P06.jpg
    535 x 395 - 115K
    foto P07.jpg
    535 x 395 - 116K
    foto P08.jpg
    535 x 395 - 111K
    foto P09.jpg
    535 x 395 - 111K
    foto P10.jpg
    535 x 395 - 123K
    foto P11.jpg
    535 x 395 - 123K
    foto P12.jpg
    535 x 395 - 113K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Noo...Jercen szacun. Dobra robota:) 
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Wszystko ładnie tylko mam pytanie - jak zdjąć plastik boczny widoczny na zdjęciu nr.12?
    Jak go wypiąć z miejsca zaznaczonego strzałką?
    Podglądałem foty na necie i coś nie widać w którym miejscu są zaczepy.
    Jakby się dało wrzucić foty samego tunelu od środka lub od spodu byłbym wdzięczny
    :)

    tunel oem 1.bmp
    2253 x 2171 - 14M
  • Wg foto 12: wyjmujesz całość z kabiny, dopiero jak odwrócisz cały panel zobaczysz jak jeden jest "wsunięty" wypustkami w drugi. Elementy należy odciągnąć od siebie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie rozkręciła mi się ładowarka samochodowa w gnieździe zapalniczki.  Wyciągnąłem wszystkie jej elementy (sprężynę,  bezpiecznik...) ale w gnieździe "zgubiła się"  metalowa końcówka - styk. Wpadła w dosyć duże szczeliny gniazda ładowarki do tunelu środkowego. 
    Pytanie: czy może sprawiać problemy (np zwarcia) i trzeba ją odnaleźć (rozbierać tunel, gniazdo),  czy mozna spać spokojnie?
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Wg mnie - pamietając jak lecą kable w tunelu - nie masz się czego obawiać.  Kable dochodzą do góry, do gniazda. Poniżej nigdzie nie ma nieosłoniętych elementów instalacji elektrycznej. Jeśli faktycznie blaszka weszła i wypadła poprzez gniazdo w dół, to nie ma obawy. Jednak jakoś trudno mi pogodzić się z faktem, że przez gniazdo zapalniczki przeleciał kawałek blaszki ...
    W najgorszym rozwiązaniu tematu - zostanie spalony bezpiecznik gniazda zapalniczki, zapalniczka pozostanie bez zasilania.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za odpowiedz. Zapytałem w tym wątku bo widziałeś tunel środkowy i gniazdo zapalniczki od drugiej strony ;)
    A do środka  wpadł sam styk, bolec znajdujący się na wierzchołku ładowarki, nie metalowa boczna blaszka - chociaż ona też by przeszła - zobacz jakie gniazdo ma "dziury". 
    W sumie racja - gdyby zwarło to raczej siądzie bezpiecznik. uff
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Poprzedni post pisałem, nie siedząc w samochodzie. Teraz widziałem, że w metalowym korpusie gniazda rzeczywiście są spore otwory. Teraz rozumiem, że tam mogło bez problemu coś drobnego wpaść.
    Miałem kiedyś w ręce gniazdo, którego wnętrze było w całości, bez otworów.
    hust - nie ma złego co by na dobre nie wyszło - przynajmniej nasze gniazdko jest dobrze chłodzone i wentylowane :)
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ciii bo zaraz niektórzy powiedzą że nawet tutaj skoda pożałowała materiału  ;)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Ja w taki sposób spaliłem bezpiecznik gdyż rozdzielacz się rozdzielił. Suma summarum dobrze, ze są otworki.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Moglby ktod updatowac zdjecie prosze?
  • Nie bardzo wiem, o której fotce piszesz ...
    Podaj coś więcej, będzie łatwiej podejść do tematu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak zdemontowales uchwyt hamulca recznego?
  • Na 7 fotce, po wcześniejszym kolejnym demontażu elementów, osłona ręcznej dźwigni hamulca "schodzi" wzdłuż ramienia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wiesz jak pociagam za oslone dzwigni hamulca to cos ja blokuje :( ja mam skode rapid monte carlo 2016, moze w tym roczniku dzwignia hamulca ma inna konstrukcje od wewnatrz?
  • W celu demontażu dźwigni, należy:
    - zaciągnąć dźwignię hamulca ręcznego,
    - włożyć płaski śrubokręt do otworu w rękojeści i odbezpieczyć zapadkę w kierunku strzałki A,
    - wyciągnąć osłonę dźwigni hamulca ręcznego w kierunku strzałki B.

     W niektórych modelach R, w pakiecie skórzannym dźwignia hamulca jest pokryta skórą.
    Dla pojazdów z tym pakietem,otwór do odblokowania zapadki jest w odległości  "a" 97 mm od czoła rękojeści. Ponieważ to miejsce jest zasłonięte, do odbezpieczenia należy wykorzystać np. cienką metalową igłę, która po przebiciu skóry odblokuje zapadkę, podobnie jak dla klasycznej rękojeści.
    zapadka pod skórą.jpg
    350 x 291 - 38K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zdemontowane, dzieki za pomoc :-)
  • Przyznam, iż dziś montowałem u siebie dokupiony podłokietnik (ORI) i udało mi się wepchnąć aluminiowy stelaż bez demontażu tunelu środkowego. Odkręciłem tylko śrubkę ze zdjęcia nr 8 i jakoś poszło :)
    Rapid LB/1,2 CBZB 105KM/ MY2015/?/Srebrny/21300km/Goleniów
  • Witam ,  dla pojazdów z  pakietem skórzanym,otwór do odblokowania zapadki,   znajduje się na środku osłonki hamulca ,  tak jak jest szycie czy obok tego szycia.
  • Pytanie - @Induktor napisał, że można zamontować podłokietnik bez demontażu tunelu śr. Jak to zrobić a właściwie jak wepchnąć ten element z 4 otworami na którym się podłokietnik montuje? Przez dziurę (od góry) czy może unosimy tunel po odkręceniu śrubki ze zdj. 8 i wpychać pod tunelem (od dołu - czy wymaga to odkręcenia śrubek zdj. nr 5). Jest to nowsza wersja podłokietnika z plastikowym stelażem.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Dobre zdjęcia.
    RAPID 1.2 TSI, 90 km, 2017, FABIA 1.4 - 2015, a była także FELICIA 1.3
    RUDA SLASKA / KATOWICE WROCŁAW

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?