FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid 1.2 TSI Z LPG rzuca autem na małych obrotach
  • Hej Witam Wszystkich ,mam pytanie czy to jest normalne a pewnie nie jest ,że moją skode przy zwolnionych obrotach rzuca na prawo i lewo? Byłam w ASO dwa razy i Panowie serwisanci zrzucaja to na złej jakosci gaz dodam ze tankuje tylko na Shellu i Orlenie i w ta bajke nie uwierze. Dzieje sie tak jak jest b.zimno lub gorąco jest to na tyle odczuwalne ze ciezko mi utrzymac kierownice takie wystepuja drgania. Macie jakis pomysł to podpowiem serwisantom
    Dzieki 
    Iwona
  • Witam - trochę skąpe te informacje. Czy chodzi o wszystkie czy tylko niektóre, np. niższe biegi, czy to faktycznie chodzi o rzucanie pojazdu w prawo i lewo - czy też przy nierównej pracy silnika - przyspiesza i zwalnia (do przodu i do tyłu), w czasie przyspieszania czy tylko przy niskich obrotach, bez dodawania gazu, czy kierownica drga na obwodzie - czyli dochodzi do drgań całego układu kierowniczego, jaki przebieg - czy koła są poprawnie wyważone?
    Im więcej podasz opisów i uwag - tym jest łatwiej podjąć jakieś kroki czy działania.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć
    zauważyłem u mnie coś takiego:
    Zatrzymałem się samochodem na światłach i włączyłem luz. Nagle nastąpił krótki wzrost obrotów do ok 1500/min. Efekt jest podobny jakby na luzie nagle ktoś wcisnął pedał gazu i puścił. Dzieje się to rzadko, na razie zauważyłem to tylko w ciepłe dni.
    Ma może ktoś z Was jakiś pomysł co może być przyczyną ?

    Pozdrawiam
    Piotrek
  • Program do gazu slabo steruje przepustnicą i wariuje do tego silnik który robi to co ma zrobić i taki efekt. Może na komputerze niech podniosą obroty biegu jałowego tak o ok 50 obr.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?