FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czarna perła | bounty
  • Witam entuzjastów Rapida ;-)

    postanowiłem przybliżyć Wam mój egzemplarz... jest już ze mną blisko 1,5 roku... wersja Ambition z pakietem Komfort, z wyposażenia dodatkowego: koło zapasowe, mata bagażnika, dywaniki gumowe, alufelgi 16'' (dokupione) i chyba tyle... brałem z placu (wyprzedaż rocznika), tak więc wybór ograniczony, ale za to od ręki... z założenia miało to być autko budżetowe, nieprzeinwestowane, w myśl powiedzenia: nie będzie żadnych udziwnień, my jesteśmy normalni... ;-D

    Model: Rapid Liftback
    Wyposażenie: Ambition + Pakiet Komfort
    Rok: wrzesień 2013 (MY14)
    Silnik
    : 1.2 TSI 77kW (105KM) 6-biegowa manualna
    Kolor:
    Czarny Magic perłowy (wnętrze czarne)
    Koła lato: Bridgestone ER300 215/45/16 86H - felgi aluminiowe Antia 7Jx16''
    Koła zima: Michelin Alpin A4 185/60/15 88T XL - felgi stalowe 6Jx15" + Dakara

    To tyle tytułem wstępu, poniżej kilka fotek, kolejne wpisy już wkrótce...


    Dla porównania, zdjęcie wersji zimowej - (fotka z dnia odbioru auta)...


    1.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    2.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    3.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    4.JPG
    2560 x 1920 - 853K
    5.JPG
    2560 x 1920 - 925K
    6.JPG
    2560 x 1920 - 918K
    7.JPG
    2560 x 1920 - 823K
    8.JPG
    2560 x 1920 - 1004K
    9.JPG
    2560 x 1920 - 989K
    10.JPG
    2560 x 1920 - 845K
    11.JPG
    2560 x 1920 - 984K
    12.jpg
    3264 x 2448 - 998K
    13.jpg
    3264 x 2448 - 1M
    14.jpg
    3264 x 2448 - 935K
    15.JPG
    1600 x 1200 - 698K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ładne auto ale chyba ciężko utrzymać ten kolor w czystości ? Sam myjesz auto ?
  • Gratuluję! Pomimo swojego wieku (jak na R to już staaare autko:) prezentuje się bardzo fajnie, no i oczywiście felgi Antie, które się rzucają w oczy! Bardzo pasują!
    Mam takie wrażenie, że dla naszego R, dla niektórych kolorów aż się prosi o czarne halogeny (przeciwmgielne). Ich nadmierna wielkość luster bardzo mnie razi. Niektóre wersje R mają czarne halogeny. Dla Twojego czarnego R takie rozwiązanie by mi się podobało (ale to rzecz gustu)
    Na allegro można takie czasem spotkać.
    Myślałem też o możliwości "zamalowania" wnętrza halogenu (po otwarciu plastiku).
    Pozdrawiam :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Marcinn dzięki... czarny to najtrudniejszy kolor w utrzymaniu w czystości, niestety ;-) Tak, sam myję, szybka myjka za 7zł jak jest brudny, czasem spłukanie pyłu za 2zł... na powyższych zdjęciach (nie były retuszowane, podkręcane, etc.) to autko normalnie na myjkę, potem dobry wosk i tak z 2 godzinki polerowania, do tego polerowanie felg, polerowanie chromów, czernidło na opony... i po 3 godzinach zabawy pstryknąłem zdjęcia ;-) następnie czystym autem wystarczy wyjechać na drogę, minąć kilka tirów lub tylko zostawić go na noc pod chmurką i cały wysiłek na nic, auto jest znowu całe w pyle, dlatego już się tak nie napinam ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @jercen dzięki... autko nie takie stare ;-) przesiadłem się z czarnego punto rok99, więc Rapida długo będę postrzegał jako nowe ;-) Faktycznie, felgi robią swoje... jeździłem na stalowych 15'' i zobaczyłem Rapida na Antiach... musiałem je mieć, w ogóle udany wzór. Co do halogenów, mi to jakoś nie przeszkadza, poszukam i się zastanowię nad zmianą, może faktycznie wyglądałby lepiej, zobaczymy... Jeśli już o światłach mowa, to mi raczej pasowałaby zmiana tylnych lamp na przydymione, ale nie te agresywne (wyraźne) jak w wersji monte carlo, tylko bardzie dyskretne (zdjęcie w załączniku), ale nigdzie nie mogę ich wytropić, ciekawi mnie gdzie można takie dostać.
    kqM_DpGwSAQ.jpg
    604 x 419 - 51K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Śliczny :)
    Śmiem twierdzić że biały wcale nie jest lepszy w utrzymaniu, raz w tygodniu prosi się o mycie, a co 3 dni o spłukanie kurzu. Aż sobie załatwiłem kartę przepłaconą na szybką myjkę, bo drobnych nie nastarczałem wymieniać ;)

    Halogeny moim zdaniem pasują gdyż ich wielkość i kształt poniekąd nawiązują do lampy zespolonej. Ja bym nie kombinował.

    A jak z czyszczeniem 'szczebelków' w felgach, ja dlatego wybrałem te 'zwykłe' bo taka chirurgiczna robota... nie dla mnie :D
  • Mając czarne auto a teraz białego R mogę ocenić ze jednak biały sie tak nie brudzi, majac jeszcze chlapacze nie jest tak zle. W czarnym powiedzmy ranna rosa niszczy cały wysiłek dnia poprzedniego o pyle po 10 min od mycia nie wspomne
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @kros dzięki... nawet po uwadze @jercena przyglądałem się tym czarnym halogenom i chyba też nie widzę potrzeby zmiany... odnośnie czyszczenia felg nie ma problemu, na myjce jest specjalny program do felg (jakaś silna chemia pewnie), a efekt finalny, czasem czynię przez czyszczenie taką rękawicą z mikrofibry z frędzlami o długości 2cm, szybko, sprawnie i przyjemnie ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @gross81 subiektywizm w czystej formie ;-) brudzi się tak samo, tylko tego na białym tak nie widać jak na czarnym, oczywiście beże i szarości mają jeszcze lepiej... ale jak tą moją czarną perłę wypoleruję, to sorry, ale głębia koloru jest nie do pobicia, tylko szkoda, że na chwilę ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty ślicznie wygląda twoja czarna perła, szczególnie na tych Antiach. Moja w sumie wygląda tak samo:) ale na craimach nie ma takie efektu jak u Ciebie:)
    Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @bounty to prawda, czarny wypolerowany daje po oczach jednak w Rapidzie to tak nie do konca pasuje, zmniejsza go wizualnie, m.in. na podstawie obserwacji R w tym kolorze doszedlem do wniosku ze ubieranie sie kobiet xxl w czarne ubrania ma sens :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @dodan dzięki... ps. Twoje to Carme tak... już się pogubiłem w tych zdrobnieniach ;-)
    @gross81 ja to na odwrót, na podstawie obserwacji kobiet, itd... a tak w ogóle, małe jest piękne ;-)
    i taka mała ciekawostka (zaznaczam, jest haczyk)... widzieliście OIII na Antiach?

    image
    Nowy obraz.bmp
    786 x 489 - 1M
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Antia zdecydowanie do czarnego pasuje wyśmienicie
  • W tej OIII to nie ANTIA tylko MINORIS. Całkowicie inna felga
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • no faktycznie, minimalnie sie różnią, ANTIA ładniejsze jak dla mnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @grzesk byłeś blisko... ale nie są to felgi Minoris (6.5J x 16") tylko model Teron (7.0J x 17")...
    octavia_combi.jpg
    384 x 226 - 48K
    rapid-spaceback-design-wheels.jpg
    187 x 231 - 15K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • masz rację :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jestem po I przeglądzie okresowym łącznie z wymianą oleju i filtrów etc. przy 25kkm (długa trasa przede mną, nie mogłem czekać). Ceny nie podam, bo miałem go gratis (zawiła historia), ale na zleceniu widniało 800pln. Mam takie wrażenie, jakby silnik pracował bardziej "aksamitnie", ale może to tylko efekt "placebo".
    ps. wreszcie mam dwa wskazania (olej+przegląd), bo dotychczas miałem tylko (przegląd)...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • zawszwepo wymianie oleju jest takie wrazenie :)
    moze cos w tym jest 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To możliwe, że z nowym olejem silnik ciszej pracuję. Zwłaszcza wtedy cichną zawory, a właściwie ich hydrauliczne regulatory sterowane olejem. Lecz z drugiej strony to jest zbyt młody samochód aby bylo słychać szalone różnice.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @bounty Chyba jesteś pierwszy, któremu po przeglądzie wskoczyły dwa wskazania ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?