FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Samowłączające się wycieraczki
  • Witam po długiej przerwie. Od kilku dni mam problem z moim Rapidem, bo przednie wycieraczki na pozycji off chodzą jak chcą. Problem pojawił się 3 miesiące temu, jak wsiadłem do nagrzanego na Słońcu samochodu, to wycieraczki zaczęły chodzić. Myślałem, że tak zostawiłem, ale przełączanie manetką nic nie dawało. Po przejechaniu kilku kilometrów problem ustąpił. Pomyślałem wtedy o wymianie manetek wycieraczek, ale temat umarł, bo było ok. Rapid trafił w ręce żony (bo ja jestem szczęśliwym posiadaczem innego auta) i po miesiącu eksploatacji przez żonę problem powrócił i wycieraczki na pozycji off chodzą jak chcą. Ostatnio wyjazd na lotnisko do Warszawy i powrót po tygodniu to ratowałem się ustawieniem na czasowe (te załączają się raz na 30 sekund). (Dlaczego 7 letnim Rapidem wyjazd? bo ma bagażnik prawie 2 razy większy od nowego nabytku). Stawiam na uszkodzenie manetki. Zwłaszcza, że kilka lat temu po zakupie R wymieniłem na takie z obsługą komputera pokładowego z fabii 3, nie znałem ich stanu zużycia, ale dobre 3 lata było ok. Chyba podmienię na stare (jak je znajdę), bo o używki do R 2016 z tempomatem i sterowaniem komputerem pokładowym trudno, a zamiennik Valeo ponad 555 Zeta kosztuje. Co prawda tempomatu nie uruchomiłem, ale takich bez tempomatu też nie znajduję, a zamiennik ponad 450 zeta. Chyba, że Szanowni koledzy mają jakiś inny pomysł, co sprawdzić.
  • Na forum VW wyczytałem, że manetki były mało wytrzymałe.
  • Może jak pisałeś, że przeszły test temperatury, i go nie zdały... 
    Odnoszę wrażenie, że to kwestia zmniejszenia odległości kontaktów metalowych, osadzonych w masie plastikowej. Teoretycznie - można by naprawić, ale bez instrukcji, opisu, to raczej trudne. 
    Sprawdzałeś na YT? 
    Co dalej zamierzasz robić? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?