FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wersja modułu komfortu - wymiana
  • W obecnej chwili mam następujący moduł BCM u siebie w aucie: 6R0 937 086 P
    I teraz planuje następujące zmiany, które chciałbym mieć u siebie w aucie związane z elektryką / kodowaniem:
    - staging;
    - lap timer;
    - ilość paliwa;
    - wycieraczki dopasowane do prędkości;
    - mignięcie kierunkowskazu x5, przy krótkim naciśnięciu manetki
    - doświetlanie zakrętów;
    - pełne otwieranie / zamykanie szyb (choćby miało to być tylko dla kierowcy, obecnie kierowca w pełni się tylko otwiera) bez przytrzymania guzika i jakby dało radę również z pilota;
    - HHC;
    - TPM;
    - doświetlanie zakrętów;
    - coming home / leaving home;

    I stąd moje pytanie czy BCM o numerze 6C0 937 089 C będzie u mnie w pełni działać? Czy obecne ustawienia, które mam w moim można zrobić na zasadzie kopiuj wklej w nowy, a potem aktywować to co bym chciało dodatkowo mieć?

    Ze względu, że guziki w drzwiach kierowcy na 100% nie mają dodatkowego sterowania do pełnego O/Z bez przytrzymania, trzeba by ten panel wymienić, zakładam, że wiązka przewodów również idzie do wymiany, czy ma ktoś z Was może numery seryjne, które powinienem zakupić części?
    Podobnie moż być z tego co czytałem również z doświetlaniem zakrętów, że wiązka byłaby do wymiany.

    Dodatkowo chciałbym wymienić seryjne radio Swing z obsługą czujników (mam tylko tylne) bez BT, na Amundsen'a z BT (radio to jest jak już wiem RNS 315), żeby móc w pełni wykorzystać BT i nawigację muszę mieć antenę oraz mikrofon, czy mogę Was również prosić o numery tych części?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc i informację :)

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Witam serdecznie, podpinam się pod temat, obecnie u mnie siedzi 6R0 937 087 i rozważam upgrade do 6C0 937 089 C, ale mam wątpliwości co do zgodności tego modułu z moim autem. Czy ktoś z was ma już jakieś doświadczenie z wymianą modułu komfortu na wyższy? 
    Rapid SB | 1.6 CAYB 90KM | MY14 | Ambiton | Czewień Rio | 263000km | Wejherowo
  • Również szukam odpowiedzi na to pytanie...
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Dostałem informację od znajomego że 6C0 937 089 C nie podejdzie, bo jest do platformy PQ26 i że jeśli mam 6R0 937 087 P to jest to starsza "generacja" i w takim wypadku o trzeba szukać kompatybilnych z platformą PQ25. Z forum polo 6r wyszukałem taką rozpiskę modułów:

    6R0 937 084 Basis
    6R0 937 085 Low / medium
    6R0 937 086 Medium
    6R0 937 087 High
    6R0 937 088 High with start / stop operation
    7H0 937 089 High daytime running light, driving light assistant and Coming Home Function
    7H0 937 090 Max

    I z niej wynika, że należało by poszukać któregoś z tych dwóch ostatnich jeśli chciałoby się mieć moduł "na wypasie".
    Trochę słabizna ponieważ 6C0 937 089C można dostać za małe pieniądze, bo jest ich masa natomiast taki 7H0 937 089 już kosztuje pięciokrotnie więcej :(
    Ktoś bardziej doświadczony mógłby powyższe potwierdzić ? Bo nie ukrywam co do tego tematu to nadal poniekąd dla mnie czarna magia jeśli chodzi o kompatybilność..
    Rapid SB | 1.6 CAYB 90KM | MY14 | Ambiton | Czewień Rio | 263000km | Wejherowo
  • Zastanawiam się jaka jest różnica między 89 a 90 (co oznacza to "Max"). W jednym poradniku wyczytałem, że na 90 da się uruchomić FLA, a na 89 teoretycznie tylko bo nikt nie sprawdzał.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Udało, się mnie za grosze wyrwać 087P, który niby jest zgodny (z ibizy 4, 1,2 TSI 106KM).
    Czy jest możliwość zrobienia kopii ustawień z obecnego modułu i wgranie ich do nowego, a potem "upgrade" do własnych ustawień?
    A drugie moje pytanie, to jak się dostać do tego modułu w aucie,  gdzie jest on schowany?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • W tym wątku znajdziesz rysunek pokazujący umieszczenie BCM
    http://rapidklub.pl/discussion/comment/23280#Comment_23280
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • Znam schemat i tu jest moje zaskoczenie, bo go tam tak jakby nie ma. Ani nie widzę ponad bezpiecznikami po ściągnięciu tej klapy, ani po tym jak zdejmuje boczek, który się ujawnia po otwarciu drzwi. Jest sporo pustej przestrzeni, ale bez niczego co wygląda jak obecnie posiadany moduł na zamianę. Jedyne co widzę troche głębiej to jakaś kolejna jakby puszke z jakimiś przekaznikami...
    Jest jeszcze jakieś inne miejsce gdzie ten moduł może być?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Odsuń fotel kierowcy maksymalnie do tyłu, połóż się na plecach na progu/podłodze w samochodzie i zajrzyj nad pedał sprzęgła. Szukaj dużej czarnej wtyczki, z białym zatrzaskiem, powinna być jeszcze druga - biała z czarnym zatrzaskiem(?). W załączniku zdjęcia jakie udało mi się zrobić
    57114830_269138680697628_2224543667756990464_n.jpg
    750 x 1334 - 62K
    57131037_2136238806472476_2499389804827901952_n.jpg
    750 x 1334 - 64K
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Ok, udało się mnie go namierzyć. Dzięki wielkie za podpowiedź! :)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • W wolnej chwili w majówkę chciałbym dokonać pod iany BCM'a.
    Czy w VCDS'ie jest opcja odczytania ustawień z modułu, który jest u mnie w aucie, a potem wgranie ich do tego, który zamontuje?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Myśle, ze trzeba skopiować długie kodowania, a potem je po prostu wkleić lub na ich wzór zakodować nowy BCM. Najlepiej będzie jak zeskanujesz wszystkie moduły w samochodzie to wtedy wszystko zapisze Ci się w jednym pliku .txt. Pewnie będzie trzeba jeszcze adaptacje poustawiać. To jest tylko moje „tak myśle”, wiec lepiej poczekaj na kogoś bardziej doświadczonego. Uznajmy mój komentarz za podbicie tematu :)

    Może ten film pomoże
    https://youtu.be/knoYASlqiVU
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • No i w sumie wychodzi chyba na to, że to z tego filmiku by było to co mnie interesuje.
    Na razie dzisiaj jak się wziąłem za rozkminę wymontowania BCM, poszło łatwiej niż sądziłem. Od razu przy okazji podmieniłem na chwilę go i poza tym, że maxidot się zapalił, to nic więcej nie zadziałało. Także pewnie będzie trzeba wszystko kodować, no ale to spróbuję jutro czy pojutrze.
    Dzięki za filmik :)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • No i spróbowałem tej metody z filmiku i trochę wyszła lipa.
    BCM hardware'owo niby jest wyższy, ale...
    Po procedurze zgodnie z tym co było w filmiku plus "restart" (wyłączenie kompa, jak i zapłonu) po ponownym włączeniu auta nic nie zadziałało. Z kierownicy nie mogłem zmieniać żadnych informacji na Maxi-dot'ie. Jedyne co się wyświetla to średnie spalanie z ostatniej jazdy oraz otwarte drzwi i tyle. Kodowanie niby weszło całe. Jak później grzebałem jeszcze trochę w ustawieniach zmienił się OEM ze Skoda na Seat. Plus dodatkowo po wkodowaniu nowego BCM w skanie VCDS większość elementów wywaliło na czerwono z mniejszą lub większą ilością błędów.

    Ktoś ma jakiś jeszcze pomysł co trzeba by może zrobić, żeby wyższy BCM w pełni zadziałał?

    P.S. Po powrocie do oryginalnego BCM i trochę w nim jeszcze dłubiąc udało się mnie odpalić następujące rzeczy, 5 mrugnięć migacza na krótkiej manetce, ceremonie wskaźników i prawdopodobnie także 3-światło stopu podczas hamowania awaryjnego. Tylko, że to wszystko weszło z adaptacji. Na kodowaniu nic z tego nie było. Będę musiał może jeszcze pogrzebać i jakoś uruchomię statycznie doświetlanie zakrętów. Może jednak ten BCM 086 P nie jest aż tak biedny jak się mnie wydawało ;)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Cześć

    Czy ktoś z kolegów wymieniał w Rapid'ce BCM na 7H0 937 090?
    Ja jestem już "po".
    Po 2 dniach dłubania udało mi się zmusić BCM'a aby zaczął dogadywać się z resztą elektroniki i wzajemnie.
    Dowiedziałem się np, że moje auto ma system Start/Stop z rekuperacją (którego oczywiście nie ma), ale zamiast wywalać błędy w systemie Start/Stop to pojawiły się np. w module ABS ... no ale nic, to udało się opanować.

    Pozostał mi jeszcze 1 błąd w module 19 cantralny zespół elektryczny: przerwa w obwodzie, zacisk 30 strona lewa, błąd 00927 i strona prawa, błąd 01516. Na zegarach świeci się kontrolka przepalonej żarówki.
    Dodam, że w aucie na poprzednim module (6R0 937 085H) błędy nie występowały. Zarówno przed jak i po przekładce wszystko w aucie działa poprawnie, wszystkie żarówki sprawne, żadnych LED'ów, które mogłyby by na CAN'ie zwracać błędy. Macie jakieś pomysły?

    Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA | MY15 | Active | Silver | 196000km | Wrocław
  • Może to przednie przeciwmgłowe?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Może być. u mnie nie ma przeciwmgielnych (jeszcze :D).
    Sprawdzę gdzie się to koduje i zobaczę jak to wygląda w aucie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA | MY15 | Active | Silver | 196000km | Wrocław
  • OK, trochę się ruszyło - za błąd 00927 i 01516 odpowiada brak zasilania na pinach nr 67 w białej wtyczce i 63 w czarnej.

    Niestety im dalej w las tym więcej drzew - teraz komputer głupieje, bo (takie mam wrażenie, poprawcie mnie jeśli się mylę) w golasach sterowanie światłami odbywa się "analogowo" tzn: akumulator, kabelek, włącznik, żarówka, koniec filozofii. Teraz komputer próbuje sterować światłami (stąd zasilanie na powyższe piny), ale z 2 strony nie są do niego podłączone żadne przewody, więc głupieje i pokazuje spalone żarówki.

    Tablicę rejestracyjną wyłączyłem. Pytanie czy można wyłączyć sprawdzanie pozostałych żarówek. Ewentualnie czy ktoś bawił się w zmianę BCM'a i wie co gdzie podłączyć, co dołożyć żeby zaczęło działać tak jak to Skoda wymyśliła.

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA | MY15 | Active | Silver | 196000km | Wrocław
  • Zgadza się, w rapidach na pq25 zasilanie lamp odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy to poprzez bcm a drugi to właśnie ten analagowy, poprzez włacznik świateł, skrzynkę bezpieczników, akumulator i lampę. Tutaj w sumie nie ma jednoznacznej zasady jeżeli chodzi, o wersję wyposażenia. Raczej na pewno samochody z czujnikiem światła lub xenonami miały sterowanie poprzez bcm, a jak sie to ma do samej wersji wyposażenia (active vs ambition vs elegance) to tego niestety nie wiem. Jeżeli bcm próbuje sterować lampami to według mnie jest do końca nie poprawnie zakodowany, ponieważ w zależności od wersji bcm można kodować odpowiednie funkcje odnośnie lamp (sposób zasilania lamp, xenon/bi-xenon, led itd.). Na pewno dobrze został zakodowany oraz poprawnie ustawione wszystkie adaptacje? Ew. możesz podesłać swoje kodowanie obecne i to, które miałeś na wcześniejszym bcm. W miarę możliwości, mógłbym porównać i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Hej, próbuje się połapać, czy BCM jest również modułem komfortu, czy to są dwie oddzielne części/sterowniki?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Tak. Obecny BCM skupia funkcje, które kiedyś realizował moduł komfortu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?