FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Biało Beżowy Lift Back krosa
  • Czołem Koledzy
    To i ja przedstawię mojego Rapida.
    LiftBack, Biel Candy, Elegance Max, 1.4 TSI DSG 122KM
    Modów nie przewiduję, dlatego z salonu wyjechał taki, jakim chciałem go mieć.

    Biały kolor wybrałem z premedytacją, ten biały jakby do Rapida stworzony:) Niestety zmusza mnie on odwiedzania myjni 50 razy częściej niż z poprzednim autem, ale po każdym myciu stwierdzam, że warto :)
    Z tego też powodu felgi wybrałem takie które miały mało zakamarków - im łatwiej w obsłudze tym lepiej :D mimo, iż wiedziałem, że nie zagoszczą one u mnie na dłużej.





    Spoilerek początkowo mi się nie podobał i gdyby nie to, że był w nierozdzielnym komplecie z silnikiem, to bym go nie posiadał i teraz bardzo żałował :)





































    To że na fabrycznych 16 nie będę jeździć wiedziałem od początku (co pewnie nie wywoła u Was zaskoczenia)
    docelowo miały być 15 (i tu pewnie zaskoczenie sie pojawiło) dlatego gdy pojawiła się pierwsza sposobność wymieniłem na Carme, które moim zdaniem z białym komponują się bardzo dobrze, no i też są łatwe w czyszczeniu.
    Aha, zniknęła przyssawka "skoda lubi dzieci" w miejsce której jest naklejka mojej ekipy biegowej :)







    Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to od 5l do 10 (przy 200 to pewnie 15 wsysa...)
    Wszystko zależy od dynamiki jazdy oraz płynności ruchu i długości przejechanego odcinka, to zmienia wskazania nawet o 50%
    Standard na trasie od 6-7l, autostrada 7-8l, miasto 7-9l

    Poniżej dwie skrajności przy zwykłej normalnej jeździe, żadne tam Eco, ani żadne tam szaleństwa.
    Trasa, dobra pogoda, płynny ruch, mało startów, gdzie był sens to tempomat


    Miasto, chłodny dzień, światła, przejścia, krótki odcinek.
  • Nie wiem jak dobrowolnie mozna wymienic Dione na mniejsze i brzydsze wzorem Carme :) o gustach sie nie dyskutuje wiec napisze tylko ze auto super, jak to bialy w beżu ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bardzo ładne auto!
    Beżowy środek rewelacja!
    Bogate wyposażenie i skrzynia DSG... super ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @gross81 te komenty w nawiasach nie były przypadkowe. Niewiele jest osób które podziela moją opinię, ale ja mam swoje zdanie, umotywowane zarówno względami wizualnymi jaki i pragmatycznymi. :P

    Co nie znaczy że nie lubię dużej ładnej felgi i niskiego profilu opony, ale w Rapidzie, na dedykowanych gumach i standardowych tarczach hamulcowych, z w wnęką koła wielką jak ocean... Gubią sie proporcje i całość mi sie nie podoba. Po porstu.
    Dione z wąskimi szprychami i wielkimi przerwami wygląda jak furmanka.

    U mnie nie działa taki pęd że większe i więcej znaczy lepiej.
    W feldze moim zdaniem nie jest najważniejsze że ma być duża, albo ładna, ona przede wszystkim ma pasować do reszty auta. Kształtu i osprzętu, jak tarcze wnęka koła, wielkości opony, koloru auta itp., i w tych kryteriach Carme wygrało konkurs.
    A względy pragmatyczne to już inna historia.
  • @kros szanuje indywidualne preferencje i nawet dobrze sie sklada bo jesli bysmy sie kiedys spotkali na drodze to nasze auta beda czymś sie rożnic, aaa no i spoiler jeszcze :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @kros pięknie wygląda!:) podzielam również twoje zdanie co do felg, że one muszą pasować do auta, a nie chodzi o to żeby były jak największe.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan dziękuję :)
  • Takie zdjęcia to nawet niezły kalendarz by wyszedł ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dopiero teraz zauważyłem, że Skoda wkłada do R różne podłokietniki tylne. Mój ma
    miejsce na kubki wzdłuż podłokietnika, a @kros ma poprzecznie.
  • @cezar
    dzięki, udostępnię, jeśli będziemy robić Klubowy na 2016 ;)
    @lukasz13
    to się zmieniło chyba wraz z liftem wnętrza
  • @kros może tak, może nie,a może jest tak jak z daszkami przeciwsłonecznymi.
  • @kros twoje auto świetnie się prezentuje. Przyznaję, że beżowe wnętrze z czarnym dekorem wygląda fajnie ale chyba trzeba mieć trochę samozaparcia, żeby je utrzymać w czystości. Mnie też na początku uwierał spoiler a teraz nawet go lubię;) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • wbrew wcześniejszym opiniom tu na forum bezowe wnętrze nie jest aż tak ciężko utrzymać w czystości a ew. czyszczenie przebiega sprawnie i łatwo wiec nie ma co dramatyzowac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Każdy z nas ma to co chciał i wybrał, jak będzie beż czy czarny to tak samo trzeba dbać.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Moim zdaniem czarny szybciej się brudzi. Auto super. Ja zrezygnował bym z listew na drzwiach. Spojler kozak!!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Każde rozwiązanie ma plusy i minusy... należy dopasować je do własnych potrzeb, najwyżej później ew. żałować ;-)... wnętrze beżowe w wersji elegance jak u @kros'a wygląda o niebo lepiej niż moje czarne w ambition, ale tak jak napisałem, kwestia priorytetów... podobnie jest z kolorem, widziałem zielonego Rapida, wyglądał bardzo fajnie, mało R w takim kolorze na drogach... i nie wiem czy mając obecnie czarnego, nie wybrałbym właśnie Rally Green... a jak już się tak rozpisałem w wątku u @kros'a (pozdrawiam ;-)) to biorąc pod uwagę, że powoli pojawia się potrzeba posiadania drugiego większego autka, nie wiem czy jako pierwsze nie wybrałbym SB zamiast LB... bo moja Pani, mówi, że LB dla nie za duży, a przekonywanie, że ma czujniki parkowania jej nie przekonuje ;-) ehh, C'est la vie ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dzięki panowie za miłe słowa Jeśli chodzi o beżowe wnętrze to oczywiście że szybciej się brudzi, kopnięcie butem czy czekolada dziecka zostawia ślad, który w odróżnieniu od czarnej tapicerki po wytarciu na mokro zostatawia tutaj czyste kółko :)
    Tak samo zagłówki czy górna część foteli przednich za które dzieciaki łapią przy wsiadaniu nie zawsze czystymi rękami. W takich przypadkach wygrać może jedynie beżowa skóra, ale liczyłem się z tym. Wnętrza póki co nie czyściłem, jedynie te dwa przypadki – czekolada i but, no i mam dwa czyste kółeczka, które na szczęście i tak już się przykurzyły. Pewnie co 2-3 lata trzeba będzie wyprać.
    Bardziej denerwuje mnie kurz na dekorze i radiu (elementy z połyskiem) oraz na liczniku i czarnej części deski – to zmusza mnie do łapania za szmatę, a nie beżowe…
    W fabii szybka licznika była tak że kurz nie osiadał, a tutaj ech….
    Rozważałem też czarne wnętrze ale to co oferują w R jest dla mnie za ciężkie, a jasne wnętrze przerabiałem tez w jednej z fabek i wiem że kłopotu z nim nie ma.

    Listwy były dopisane do zamówienia gdyż są dla mnie istotne, A-wizualnie, B-ochronnie.
  • Na czarnym dekorze dość ze kurz siada tuż po wyczyszczeniu to jeszcze jest mega wrażliwy na zarysowania i widać pod słonce każdą mikrorysę. Wielkim plusem jest obicie fotela z czarnymi wstawkami i nakrapiane, bo wcześniej bywały te jednolite białe obicia, tam to chyba nie da się mieć czysto ;)
    155.jpg
    481 x 300 - 40K
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pamiętam to jednolite - bardzo ryzykowne, a poza tym za bardzo mdłe - bo jednolite ;)
    Jak kupowałem mojego to nawet w necie trudno było o fotki "naszego" wnętrza inne niż katalogu skody - zamawiałem praktycznie w ciemno :D i to też tylko dlatego że jest ten kamuflaż o którym piszesz. No i dodaje on też uroku. ta Fabia którą miałem, to też nie była ta jednolita tylko kamuflowana - to chyba jest jedyne wyjście jeśli tapicerka jest tekstylna.
  • Czarne czy beżowe wycieramy najczęściej to samo ;) Mam podobne odczucie jeśli chodzi o zegary vs stara fabia, do tego wrażenie, że nawet mikrofibra zostawia rysy na tym przezroczystym plastiku. Ale jednak wnętrze w R. jest bez porównania przyjemniejsze:)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • wydaje mi sie ze wbrew pozorom bezowe jest łatwiejsze w utrzymaniu. w zasadzie nie wymaga wiekszej pielęgnacji, wbrew moim obawom nie rysuje sie prawie w ogole, nie widac na nim kurzu. jedyne miejsca ktore sie przybrudzaja to tam gdzie trzymamy rece czyli podłokietnik i na drzwiach.
    to samo z dekorem w sumie ciesze sie ze mam standardowy aluminiowy bo na czarny trzeba by pewnie za kazdym razem przecierać  (tak jak oslona panelu radia)
    podobne pozytywne wrazenie mam co do jasnej tapicerki - na dzien dzisiejszy nie wymaga absolutnie zadnej pielęgnacji  (samochod mam juz 5 miesiac)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?