FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czy Rapidy mają dwumas?
  • Czy w końcu Rapidy mają dwumas czy nie...? 
  • A czy w rapidkach jest dwumasa, bo jak się pytałem w salonie przty kupnie to powiedzieli mi, że jest już jakieś inne rozwiązanie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja pytałem i usłyszałem, że mam dwumas, jak w każdym nowym dieslu. Natomiast jakoś mi się nie obiło o uszy "inne rozwiązanie".
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Taaaa... oni wszystko powiedzą, żeby tylko sprzedać auto.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No właśnie, bo gościu tak mnie zapewniał, ze problemy ze sprzęgłem ze octy I i II został wyeliminowany, że jest to już całkiem inne sprzęgło.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Z checia bym sprawdzil w ETCE ale po najnowszym udpejacie cos mi sie przestala uruchamiac. Jest jeszcze wersja online ale tam wyszukiwanie i ogolnie interfejs jest tragiczny
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wszystkie wersje silnikowe R mają proste jednotarczowe sprzęgło.
    Dla DSG jest sprzęgło dwutarczowe.
    Można zerknąć na str. 34:
    http://www.skoda-auto.pl/Documents/models/rapid/katalog-rapid-liftback-2014.pdf
    tam są podane wszystkie wersje silnikowe wraz z zastosowanym sprzęgłem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W katalogu octawii tez pisze ze ma jednotarczowe syche w 1.6 i 2.0...
    Czy jak ma jednotaczowe to wyklucza dwumas?
    Rozumie wielotaczowe jako dwusprzeglowe z dsg w nawiasie...
    Ale ani w jednym ani w drugim przypadku nic nie pisze o dwumasie...
    Ja slyszalem ze wszystkie maja... oprócz 1.2 mpi i 1.2 tsi 85 ps...
    Co Wy na to?
  • Dwumas to też jedno tarczowe, dwu tarczowe mają tylko automaty.
    Tu jest fajna animacja jak zbudowane jest koło dwu masowe.
    http://www.wykop.pl/link/668081/animacja-3d-wyjasniajaca-dzialanie-kola-dwumasowego/

  • No wlaśnie. Więc jak wyżej pisałem wszystkie mają dwuamsy, oprócz 1.2 mpi i tsi 85 km...
  • Raczej dwu sprzęgłowa to jest skrzynia. 2x po jednej tarczy. A sprzęgło dwu tarczowe jest w jelczach
    to tak jak dwa kajaki jedno osobowe, lub jeden kajak dwuosobowy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @tdimichal To czy mają dwu masy nie wiem nie zgłębiałem tematu, natomiast sprzęgło jedno tarczowe nie oznacza wcale, że jest dwu masowe, albo nie.
    @supermajku Chyba mylisz tematy.DSG jest dwutarczowe.
    Dwumasa polega na bardziej skomplikowanym kole zamachowym, ale nadal ma jedną tarczę sprzęgła.
  • Odniosłem się tylko do opowiedzi  na moje pytanie czy mają dwumas czy nie...
    Jarcen odposał ze maja sprzegła zwyklę podając link do katalogu...
    A wlasnie dwumas a sprzeglo to dwa rozne przeciez elementy..
    gdzieś w inny wątku  pisali ze R do PL nie mają dwumasu i dlatego poruszyłem temat...
  • Dsg jest skrzynią z dwoma sprzęgłami, gdzie każde z nich ma po jednej tarczy, ale to nie jest to samo co sprzęgło dwu tarczowe. Sprzęgło dwu i wielo tarczowe ma kilka tarcz pracujących dla jednego wałka, np motocykle tak mają
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czy diesle 1.6 mają dwumas? Z tego co piszą na różnych forach to tylko z dsg mają...
    manuale są bez
  • Na 99% jest dwumas. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Właśnie a czy ktoś wie na 100%?
  • Dla 1.6TDI CR 77kW (CAYB, CAYC, CLNA) jest zwykłe sprzęgło:
    docisk sprzęgła 228 mm       03L141025R
    tarcza sprzęgła 228 mm       03L141032G

    Zestaw naprawczy do sprzęgła wielofunkcyjnego, DWUSPRZĘGŁOWEGO dla silników benzynowych ze sprzęgłem wielofunkcyjnym (nie DWUMASOWYM)
    PR-TU0, TP1, TL1+G1C:
    0AM198140H - do 04.11.2013
    0AM198140L - do 16.05.2016
    0AM198140S - od 16.05.2016
    dla silników Diesla PR-TF3, T0H+G1C
    0AM198140 G - do 04.11.2013
    0AM198140 K - do 16.05.2016
    0AM198140 R - od 16.05.2016
    dla PR-T0H:
    0AM198140 P - do 16.05.2016
    0AM198140 T - od 16.05.2016
    Dla R nie ma sprzęgła dwumasowego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok czyli nie ma dwumasa na 100%. Do tej pory wszyscy mysleli ze jest na 99%... 
  • @jercen a DSG? 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • napisane - wystarczy przeczytać :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?