FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłony foteli przednich do MY2015
  • Witam
    Koledzy orientujecie się może czy pasują z MY2016, jaka cena, dostępność ??
  • A one się czymś różnią od tych z MY15 ? Jeśli nie to powinny pasować.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Chodzi o to, że ich nie montowali (mowa o osłonach prowadnic foteli).
  • Od końca grudnia 2014 lub stycznia 2015 w MY2015 montowali te osłony. Ja mam MY2015 z listopada 2014 i osłon nie mam ale kolega co też ma MY2015 ale już z 2015 r. ma już je i wg. mnie osłony powinny pasować jak oglądałam bo siedzenia i prowadnice są te same jak u mnie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam, orientujecie się może jaki jest koszt tych plastików do zabudowania foteli.
    Czy montował ktoś z forumowiczów obudowy do przednich foteli, do starszych modeli Rapidów?
    Pozdrawiam
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • i co z tymi osłonami, montował ktoś do MY2015?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • dolaczam sie do prosby kolegi @gross81 no ja tez jestem ciekaw i chetnie zakupie jesli pasuja( tylko nie wiadomo czy pasuja) jak ktos cos wie niech napisze
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Prawdopodobnie pasują ,tylko jak się do tego zabrać?hmm... to jest problem
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Najprościej będzie spytać się w ASO. Ja osobiście nie mam czasu, ale jak ktoś ma blisko i trochę wolnego czasu to wszyscy będziemy wdzięczni.
    Według Etki potrzebne są :
    Osłona stelaża    5JA 881 317       49.35 zł
    zacisk mocujący 5JA 881 559 A      6.56 zł
    śruba soczewkowa  N 907 371 07  1.22 zł
    nit rozprężny      N 038 5012         1.86 zł
    Wszystkie części na jeden fotel.
  • Dalej nie wiem co to jest ta Etka ? Można tam sprawdzic ceny ? Jaki link do strony ?
  • ETK Elektronische Teile Katalog elektroniczny katalog części
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Podasz kody w ASO to Ci powiedzą ile kosztuje i czy można kupić. Myślę, że powinni też wiedzieć czy to pasuje do poprzednich wersji MY.
    Etka to program grupy VAG, z wykazem części, ma ten program każde ASO tej grupy.
    Etka 7.jpg
    1440 x 900 - 282K
  • Obudowy foteli przednich,dla zainteresowanych
    https://www.drive2.ru/b/1974126/
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Zabrałem sie za montaż oslon do fotela kierowcy i pasażera wg specyfikacji w wiadomości od lukasza13. Zaznaczam ze mam MY2015 a osłony pojawiły sie seryjnie od MY2016. Byłem z tymi osłonami w ASO i po 3 godz. bawienia się przez serwisantów poddali się. Twierdza że moje fotele nie są przygotowane do montażu tych osłon. Czy ktoś może miał podobny problem? Czy pomimo barku możliwości wg ASO montażu udało się komuś zamontować osłony na prowadnice? Za wszelka pomoc będę wdzięczny.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Czy serwis podjął się wyzwania i zdemontował przynajmniej jeden fotel? Starsze fotele wymagały wyjęcia i nawiercenia chyba 2 otworów. W kabinie nie do zrealizowania. Nowsze fotele miały już niezbędne otwory.
    Sądzę, że sam jesteś w stanie zamontować osłony, może będzie potrzebna pomoc drugiej osoby do wyjęcia foteli.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Takie małe sprostowanie informacji z postu kolegi @Remus.
    Osłony foteli seryjnie pojawiły się już w MY2015 ale nie od początku produkcji tego roku modelowego ale dopiero od końca grudnia 2014 lub stycznia 2015 r.
    Ja mam MY15 z listopada 2014 r. i osłon nie mam a kolega z pracy ma MY15 ale luty 2015 r. i osłony już ma.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzieki Panowie... ASO podjęło sie i nawet wyjęli fotel, zdemontowali ta krótka osłonę i próbowali zmontować ta długa. Problemem nie jest nawiercenie dwóch otworów ale taki mały wypustek stabilizujący osłonę (na zdjęciu widać mniej więcej w połowie długości osłony) wzdłuż fotela oraz dwa zaczepy które niezbyt dokładnie sie zaczepiają za stelaż fotela.
    @grzesk - masz racje faktycznie montowali osłony juz w MY2015 od stycznia 2015.
    image.jpeg
    1024 x 576 - 140K
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?