FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Głośna praca wentylatora
  • Witam Panowie:)
    Chyba pora na pierwszą wizytę w serwisie. Poniżej zamieszczam 2 nagrania: 001 - wentylator włączony,002 - wyłączony.
    To chyba nie jest normalne ??

    http://speedy.sh/GtVhM/Glos-001.mp3

    http://speedy.sh/RPdWH/Glos-002.mp3

    @Jercen @Supermajku - liczę na waszą pomoc  w diagnozie jak zawsze :) 

    Pozdrawiam



    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A można prosić jako załączniki do wiadomości? Chyba że się nie da...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • no wlasnie nie da sie - pisze ze type not allowed 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Przy pierwszym nagraniu rozumiem że klima włączona i że silnik odpalony? 2 nagranie to silnik wyłączony? Co do pierwszego nagrania, u mnie też zdarzyło mi się kilka razy słyszeć taką pracę wentylatorów, jednak to chyba od klimatyzacji, tak mi się wydaje, co do drugiego nagrania, jeszcze nie zdarzyło mi się aby wentylatory pracowały po zgaszeniu auta. Może jest to związane ze zazwyczaj robie 100km trasy, i czekam około 1 minity zanim wyłącze silnik, za to często słyszę tę pompke co to niby chłodzi turbosprężarke. 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • obydwa nagrania to silnik włączony.
    1ka to upały po 35 stopni i silnik nagrzany
    2ka to wieczór silnik schłodzony.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • w pierwszym przypadku klima włączona, w drugim nie? Bo u mnie jak wyłączałem AC na klimatroniku to moment i nie było tej głośniej pracy słychać, czyli wnioskuję że to praca kompresora? 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • tego na 100% nie jestem pewien :( ale raczej klima i tu tu włączona. (na pewno w nagraniu nr 1)
    ten hałas wg mnie generuje wentylator a nie kompresor

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie wiem jak oba układy ze sobą współpracują, ale generalnie wydaje mi się, że po wyłączeniu klimatyzacji, dźwięk ten momentalnie znika. Swoją droga, ostatnio były naprawdę duże upały, także chyba ma prawo to chodzić aż tak głośno
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • tak po wyłączeniu klimatyzacji wentylator chyba sie wyłącza ale to wynika właśnie z charakterystyki pracy klimatyzacji.
    co do głośności to jest to naprawdę głośno - słychać spokojnie z jakis 20 metrów.
    jeździłem wcześniej Fabia 1 i Octavia 2 i nie zaobserwowałem takich objawów może nie było wtedy 38 stopni ale ponad 30 tez sie zdarzało. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Już tłumaczę jak to działa:
    Elektro wentylator ma 2 biegi. Gdy pracje klima wentylator bardzo szybko się włącza bo czuje, że w chłodnicy klimy jest wysoka temperatura,(bo pracuje sprężarka) a wraz ze wzrostem temp. rośnie ciśnienie, więc trzeba schładzać by nie wybuchło :D (rozszczelniło się). Reansumując klima= włączony wentylator.
    Następnie instalacje chłodzenia w autach są wydajne i przeważnie mają zapas. Lecz normalnym jest, że czasem silnik chce się schłodzić, bo mu za gorąco, wtedy poza klimą i włączonym pierwszym biegiem wentylatora włącza się drugi co słyszymy na nagraniu 1.
    .nagranie 1 to jest praca na 2 biegu-normalne, nie częsta sytuacja.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • no wlasnie u mnie ostatnio czesta - coz zobaczymy co powie serwis
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • są upały. skontroluj czy płyn chłodniczy przy zimnym silniku jest pomiędzy MIN a MAX.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Koledzy miałem wczoraj dziwną sytuację, mianowicie po trasie (kilkaset km, niestety spieszyłem się, więc jazda była ostra)... odstawiłem auto na 1,5 godziny i po ponownym uruchomieniu usłyszałem głośne buczenie przy włączonej dmuchawie (tak jakby coś wpadło do środka), im wyższy bieg (max.4), tym buczenie głośniejsze... zaniepokojony odstawiłem auto i wróciłem ponownie w celu testów i buczenia już nie było... macie pojęcie co to mogło być? Czy to może być zwiastun problemu z wentylatorem?  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?