FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Temperatura oleju, klapa bagażnika,
  • Witajcie,
    Dzisiaj zdarzylo mi się jechać oraz wracac z Lublina, trasa około 50-60km w jedną stronę, i podczas normalniej jazdy, do 100km/h temperatura była w okolicach 98 stopni celcjusza, jak byłem na eksperesówce, przy prędkościach około 140km/h było to 100 stopni celcjusza, temperatura na zewnątrz około 30 stopni, czy według was to prawidłowe temperatury? Samochód we wtorek jedzie na serwis i nie wiem czy zgłaszać/pytać o tę temperature. Druga sprawa, gdzieś to było opisywane, z tą klapą bagażnika, że delikatnie może kłapać, kierownik telefonicznie stwierdził, że ten typ tak ma, ale coś będą chyba regulować. Mam jednak wrażenie że głównym powodem dzwięków poniekąd jest źle przymocowana z tyłu ramka rejestracyjna, czy ona pod kratką ma jakąś mate? Chyba ktoś o tym wspominał, że można to dokupić za bodajże ~7zł a skoda tego fabrycznie nie montuje, a podobno to pomaga?
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • KEA075004 - kup i koniec klepania :) co do temp - 100 stopni to ok przy takich upałach, mnie najwięcej doszło do 99 ale słyszałem o przypadkach 127 i też nie było tragedii :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • dzięki wielkie za przypomnienie, zapiszę sobie kod,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • U mnie też temp. oleju doszła  do 100 stopni podczas jazdy autostradą 140km/h.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Temperatura oleju u mnie dochodzi nawet do 128 i dalej już spada.  Ale tylko na autostradzie, przy obrotach ok 4,5tys. Temperatura oleju to co innego niż temperatura płynu chłodniczego. Dzisiejsze oleje optymalnie pracują w temperaturach pomiędzy 90-130 stopni. Przy mocnej nodze może być nawet 150, ale to oczywiście extremum...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A gotują się ok,160-180 tak więc jest ok.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dzięki koledzy za informacje :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • u mnie przy 145 km/h temp. oleju nie przekraczała 105 st.C
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • do 110 st C jest to normalna temperatura oleju tak piszą w instrucji
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?