FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda cieknąca po tylnej szybie (wewnątrz) LB
  • Miałem
    problem z woda, która pojawiała się po deszczu lub myciu samochodu. Po
    podniesieniu tylnej klapy (LB) spod plastikowej osłony wycieraczki tylnej szyby
    wyciekała woda, niewiele, kilka kropel. Woda leciała po szybie w dół, w
    momencie gdy otworzyłem bagażnik czyli w górę, gdyby patrzeć na zamkniętą klapę
    bagażnika. Na początku myślałem, że woda spływa jakoś po krawędzi. W sumie to
    zaobserwowałem to przypadkiem, gdy po umyciu samochodu w lusterku wstecznym na
    tylnej szybie widziałem wkurzający zaciek. Wycierałem szybę z zewnętrze a
    zaciek pozostawał, jak się okazało zaciek był po wewnętrznej stronie szyby;)
    Oczywiście w ASO byłoby to trudne do wytłumaczenia, ale jak się okazało
    wystarczył stary zaciek na szybie. Pierwsze przypuszczenie było takie, że cały
    mechanizm wycieraczki tylnej jest do wymiany. Na szczęście okazało się, że to
    tylko uszczelka, widać ją na załączonym zdjęciu. Okazało się, że to nie podlega
    gwarancji, nie wiem z jakiego powodu ale z uwagi na koszt wymiany (uszczelka +
    wymiana około 15 zł brutto) nie chciało mi się z nimi dyskutować. W ASO
    stwierdzili, że najprawdopodobniej podczas montażu samochodu ktoś źle
    zamontował uszczelkę i ona z czasem pękła. Pękniecie nie było widoczne bez
    rozebrania mechanizmu. Po wymianie tej nieszczęsnej uszczelki wody nie
    zaobserwowałem i mam nadzieję, że tak już pozostanie...

    wycieraczka.jpg
    3104 x 1746 - 2M
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A mi to zrobili, źle wklejona szyba była.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermajku - w sensie wymienili Ci uszczelkę na nową tak?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Szyba jest przyklejona na ramę klapy. Uszczelka jest tylko przy wycieraczce. W aso powiedziałem aby w dolną szczelinę myjką ciśnieniową lali wodę i podnieśli klapę. Zauważyłem to po myciu gdy wycierali mi wnęki, przy otwartej klapie woda ściekała po wewnętrznej stronie szyby. Aso wycieli szybę, oczyścili, odtłuścili, przykleili solidnie i wsio:) reszta opisana w temacie" z czym byliście już w Aso".
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku rozumiem, że u Ciebie problem był ze źle wklejoną szybą nie z uszczelką wycieraczki? Sorry ale Twoje wypowiedzi są trochę chaotyczne jak dla mnie i nie zawsze je rozumiem. Może moje też nie zawsze są jasne dla wszystkich, ale się staram;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Źle szyba wklejona
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie również winna okazała się uszczelka, jutro ma zostać wymieniona na nową.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Ostatnio cieknie mi przednia szybka :(
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja mam u siebie to samo z zaciekiem na tylnej szybie od wewnątrz, zgłoszę przy przeglądzie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam, odgrzeję kotleta, ale chciałbym opisać swój przypadek, a nóż-widelec komuś się przyda. Otóż jak pisałem wyżej, zgłosiłem w lutym na przeglądzie przeciekanie wody, przy odbiorze auta po nim doradca poinformował, że była zdeformowana uszczelka i wymienili ją (mam to napisane w zleceniu). Wszystko ładnie pięknie, tylko na wiosnę, kiedy zacząłem regularnie myć R znowu pojawiała się woda na tylnej szybie, nie mniej, nie więcej niż przed "wymianą". Jakoś tak nie było czasu, żeby bawić się i zgłaszać to do ASO jeszcze raz, ale ostatnio doszedłem do wniosku, że na zimę muszę to wymienić lub zgłosić jeszcze raz na gwarancji. Wybrałem opcję pierwszą. Dzisiaj jadąc do Warszawy wstąpiłem do ASO i kupiłem uszczelkę (akurat mieli na stanie 1 sztukę). Cena zaporowa, bo całe 5 zł i po powrocie do domu zabrałem się za wymianę. Po zdjęciu silniczka wycieraczki i zdjęciu starej uszczelki okazało się że jest ona przygnieciona i na 99,9% to był powód zacieków na szybie. Wydaje mi się że ASO w ogóle nie zabrało się za to, albo też spaprali montaż uszczelki, ale raczej obstawiam wariant pierwszy. Teraz nowa uszczelka jest na pewno dobrze zamontowana i jutro przetestuję szczelność myjką ciśnieniową. Poniżej wrzucam zdjęcie starej uszczelki z zaznaczonym uszkodzeniem. Pozdrawiam
    20161129_013319.jpg
    1536 x 2560 - 1000K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zdjęcia brak. Proszę uzupełnij.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Poprawione :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wrzuć lepsze zdjęcie.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, jak klikniesz to się powiększy, lepsze nie będzie :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?