FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Listwy boczne do Skody Rapid?
  • Jak to jest z listwami bocznymi do Rapida. Dają listwy w którejś z wersji wyposażenia w standardzie czy trzeba sobie samemu dokupić? Bo potem (po zakupie) to pewnie najłatwiej i najtaniej kupić czarne, a wie ktoś może jak z lakierowanymi listwami? Pozdrawiam
  • Listwy są tylko jako opcja nawet w wersji Elegance. Koszt 200 zł za malowane.
    W Rapidzie listwy boczne są tylko ozdobą (wg mnie wyglądają okropnie) bo są poniżej strefy najbardziej wystającej a to oznacza, że uderzając czymś w drzwi i tak uderzysz w blachę a nie w listwę.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Gdyby ktoś miał wątpliwości czy warto. Ktoś zbyt energicznie otworzył drzwi obok mojego Rapida.  Ślad był przez całe moje drzwi,  ale główne uderzenie wyłapala boczna i tylko na niej został lakier czerwonego samochodu. 
    Parkingi przy hipermarketach to zło! 
    2015-06-05 12.28.05.jpeg
    3264 x 1836 - 2M
    2015-06-05 12.28.46.jpeg
    3264 x 1836 - 3M
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Pytałem o listwy to w aso 130 tył  i 150 przód + malowanie we własnym zakresie lub przez nich chyba ze 200 zł. Z wrażenia nie zapytałem czy montaż też w cenie bo wyszło w okolicach 500 stów.
    Ogólnie trochę drogo za tą przyjemność.
    Na alledrogo znalazłem coś takiego
    http://allegro.pl/samochodowe-listwy-boczne-skoda-rapid-od-2013r-i5358359877.html
    do tego lakier pod kolor.
    http://sklep.motip.pl/skoda/1195-9463-8x8x-f5w-modra-race-metaliza-150ml.html
    i bezbarwny jako 2 warstwa
    http://sklep.motip.pl/bezbarwne/42-lakier-akrylowy-200ml-bezbarwny.html
    samodzielnie wyjdzie taniej tylko nie wiem czy trzeba podkład pod plastik czy wystarczy lekko go zmatować papierem ściernym.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • No to drogo. Katalogowo teraz 250 zl przy zamowieniu z autem. Drozej o 50zl niz pol roku temu.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Witam wszystkich , ostatnio kupiłem  Rapida LB Szary Quartz bez listew bocznych ochronnych , autko oczywiście nowe , po dwóch tyg radości wracając na parking zauważyłem otarcie na drzwiach kierowcy co prawda nie duże ale widoczne na wysokości/ ~/połowa drzwi , postanowiłem oczywiście zadrapanie usunąć i dałem listwy boczne na tym właśnie poziomie ,więc myślę ze zamiast dawać listwy tak nisko i tym bardziej że nie dają tam nic poza tym że są lepiej zastanowić się i dać na tym lekkim wybrzuszeniu może nie idealnie ochroni to drzwi przed chamskimi bezmózgowcami ale na pewno w większym stopniu zabezpieczy przed otarciami niż tam gdzie się je oryginalnie montuje,to jest moje takie spostrzeżenie.
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • @dario4 w tym przypadku nie mas reguły, że akurat listwa w tym czy innym miejscu uchroni Cię przed wgniotkami i otarciami. Wystarczy, że staniesz na jakiejś nierówności czy uderzający będzie miał bardziej wystającą część drzwi na innej wysokości niż ty czy fabryka przykleiła listwę a i tak otarcie się zrobi na lakierze.
    W każdym razie taka listwa klejona samemu czy przez fabrykę zawszę w jakimś stopniu uchroni drzwi przed niespodziankami. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • grzesk- Wiem że nie ma reguły i zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia drzwi i tu masz racje  chciałbym tylko podpowiedzieć użytkownikom ze jest punkt montażu gdzie można w jakimś większym stopniu zabezpieczyć drzwi i uniknąć zbędnych kosztów naprawy  , chodzi wyłącznie o to że środkowy punkt drzwi jest lekko wybrzuszony a większość aut nie ma idealnie równych drzwi lecz lekkie wybrzuszenie  , więc przy otwieraniu powinny uderzać w listwę która jest umiejscowiona wyżej ,a jeżeli listwę damy poniżej środka drzwi to zawsze w 100 % mamy pewność ze nasze auto zostanie obite , oczywiście to są moje spostrzeżenia a każdy robi jak uważa od taka moja rada , bo jednak nie oszukujmy się jest to bul znaczący dla wszystkich normalnych użytkowników aut, ponieważ mam tak listwy zamontowane przez serwis Skody , dla ścisłości postaram się to sprawdzić na kilku autach moich znajomych czy daje to jakiś efekt czy nie.    
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Najbardziej obrywają te przetłoczenia na drzwiach zaraz pod szybami i nie wiem czy listwa je ochroni. Ja przez dwa lata mam tylko/aż dwa odpryski dzięki jakimś gamoniom. Dlatego też jak parkuję pod marketem itp to z dala od głównego skupiska aut. Wole kawałek się przejść, niż mieć poobijany samochód, bo pod samymi sklepami auta zmieniają się co 5 minut i znacznie wzrasta ryzyko.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 również tak robię od ok 2 lat miałem wcześniej Skodę Fabię Sedan przez 12 lat jak parkowałem bliżej marketu to co jakiś czas miałem otarcia itp uszkodzenia , nauczyłem się parkować tam gdzie nikt nie staje przed marketem , jest to jakieś rozwiązanie , ale już na mieście niestety jest problem . Co do tych przetłoczeń w Rapidzie sprawdzę to na własnym aucie , bo na nich mam   mniej ~ więcej założone listwy , wszystko opisze po sprawdzeniu.  

    -----

    Dzisiaj sprawdzałem obijanie drzwi przez dwa auta Renault Clio 8letnie oraz Skodę Roomster 11letnią  w obu przypadkach nie było problemu sprawdzałem tylne drzwi i przednie i tak jak mówiłem listwy na tej wysokości co pisałem wcześniej się sprawdziły , drzwi obu aut zatrzymały się na listwach a nie na gołych drzwiach , więc na ten moment polecam zakładanie listew ochronnych w Rapidzie powyżej środka drzwi na początku wybrzuszenia , jeżeli ktoś będzie chciał dokładne wymiary montażu to chętnie podam.     
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • a można fotkę jak wyglądają te listwy z profilu auta ? 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Pucek ok zrobię to wrzucę .
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • W mojej ocenie te listwy nie pasują wizualnie do R dlatego zamiast nich wybrałem dywaniki gumowe.

    A czy one spełniają swoją rolę?Po części pewnie tak,jednak umiejętności naszych rodaków w dokonywaniu szkód na naszych autach są niezliczone.Widzialem ostatnio bystrą kobietę przy markecie która to wózek od zakupów postanowiła niemal "oprzeć" o sąsiedni samochód.Od razu mi morderstwo w głowie siedziało.
  •  Listew malowanych nie chciałem standardowo są w kolorze czarnym , a te na tym poziomie jak na razie zabezpieczają drzwi przed obiciem,oczywiście nie jestem w stanie przetestować na wszystkich markach aut ale na ten moment sprawdzałem 3 marki i wszystkie uderzały w listwę,odległość jaka została drzwiom do blachy przy uderzeniu  wynosi ok ~3 do ~5 milimetrów.
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Kolego może i jest to funkcjonalne ale wygląda jak dla mnie ............. wole jeździć bez listew, ale o gustach się nie dyskutuje.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • wojtek2626   Ja również wolę jeździć bez listew lepiej wtedy wygląda i fajniej się prezentuje listwy jak dla mnie to zło konieczne , jak bym mieszkał na wsi lub gdzieś poza miastem to zapewne bym nie zakładał ale niestety ,  a mieszkając w mieście założyłem przede wszystkim dla wyglądu żebym nie musiał oglądać obić i porysowań lakieru i nikogo tu nie namawiam do takiego zakładania poradziłem, pokazałem, podpowiedziałem i tyle mnie aż ten wygląd nie przeszkadza wolę mieć auto  niepoobijane  , a jeżeli co niektórym podoba się auto poobijane i wolą zostawiać kasę u lakiernika lub ładować zaprawki to już ich wybór . Ogólnie całość w rzeczywistości prezentuje się trochę lepiej niż na zdjęciu.
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • no akurat mam ten sam kolor i te czarne listwy nawet nie wyglądają najgorzej. Pomyśle po gwarancji o nich na pewno ;] Dzięki za fotkę.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Jak możesz to dodaj ze dwie fotki z różnych ujęć ale takie, by widać było całe auto.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czy to są listwy od F2? Bo tak trochę to wygląda.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • van_daal ok jak będę miał chwile czasu to zrobię i wrzucę .
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • grzesk - to nie są listwy od F2 zamawiałem i montowano mi w Łodzi u Zimnego specjalnie robione do Rapida , produkowane u nas , nie są to oryginalne czeskie , dowiadywałem się i oryginalne listwy sprowadzone do Rapida  lakierowane to koszt ~400 zł a za te z montażem dałem 175 zł , miałem je lakierować przed montażem ale obejrzałem kilka fotek z poobijanymi takimi listwami  i mi przeszło lakieru nie chciałem , a  nie zakładałem ich żeby stać nad autem i się na nie patrzeć , ważne że w jakimś stopniu się sprawdzają i jestem troszkę spokojniejszy o nowy nabytek .  
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?