FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Blokada skrzyni biegów czy blokada Zeder?
  • Do fabrycznie zamontowanego alarmu zamierzam dołożyć jeszcze blokadę...no właśnie bo tutaj się zastanawiam - czy założyć blokadę skrzyni biegów (koszt w ASO ok. 900zł) czy założyć blokadę ZEDER (koszt ok.1700zł). 
    Nie ukrywam że miałem zamiar założyć Zedera ale teraz się zastanawiam czy warto...? Co sądzicie?
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Też się nad tym zastanawiałem. Zedera jeszcze nikt nie złamał (podobno). Blokadę skrzyni biegów demontują bez problemów. Wada Zadera to że tracisz gwarancję - ingerencja mechaniczne w przekładnię kierowniczą.
    Ja poczekam do końca gw i założe chyba Zedera.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Do mojego R z pięciostopniową skrzynią zamontowałem blokadę skrzyni. Jestem zadowolony: w poprzedniej Skodzie miałem blokadę na ręcznie wsuwany/wysuwany metalowy bolec (dł. ok. 15 cm, śr. ok. 1,5 cm).
    Trzeba było się przyzwyczaić do ręcznego wkładania i wyciągania bolca.
    Teraz w R mam blokadę z wystającym tylko pokrętłem (głowicą), która po ręcznym przekręceniu blokuje skrzynię. Dla odblokowania - wystarczy włożonym kluczem przekręcić głowicę, wyjąć klucz i w drogę. Odpada wyciąganie bolca.
    Co do demontażu blokady - stosowałem ją w kilku kolejnych samochodach, bez problemów czy obaw, że samochód zniknie. Cała przyjemność kosztowała mnie w pryw. serwisie 450 zł. Mechanicy nie marudzili, że dużo roboty czy plastików. Po 4 godz. pracy autko było gotowe. Warto założyć.
    Zeder jest wg mnie za drogi. I jeszcze pytanie - czy da radę go założyc do R? Kwota 900 za blokadę skrzyni jest zbyt duża. Może warto poszukać inny, tańszy zakład?
    Pozdrawiam


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Co do Zedera i gwarancji wysłałem pismo do Skody z zapytaniem jak się ma montaż blokady do gwarancji i dostałem odpowiedź: "...montaż blokady w kolumnie kierownicy nie ma wpływu na gwarancje samochodu. Nie będą podlegały gwarancji jedynie usterki, wynikające z montażu dodatkowego wyposażenia, za które ponosi odpowiedzialność serwis je montujący". 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Pamiętajcie, że nie ma w 100% pewnych zabezpieczeń. :-)
    Każde jednak wydłuża czas "pracy" złodzieja - a to może zniechęcić
    Ja w Rapidzie założyłem blokadę skrzyni i potwierdzam co napisał Kolega @jercen.
    Obecnie odpada problem wysuwania/wsuwania całego bolca. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Te blokady są super co macie. Pamiętajcie aby informować o dodatkowych zabezpieczeniach przy ac. Dają mniejszą składkę
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja tam wole wykupić ubezpieczenie z sumą gwarantowaną w momencie podpisania umowy. Teraz jakby mi go ukradli to nawet bym się cieszył:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tez wykupilem ubezpieczenie z ta sumą stala odszkodowania, po roku auto mi wycenili na 52 tys, ciekawy jestem ile by wypłacili w razie czego, gdyby calosc to tez niech go kradną ale coś mi sie wydaje że nie bedzie chętnych ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Muszą wypłacić ci te 52 tys. właśnie za to zapłaciłeś wyższą składkę, ale nie sądzę żeby ci go ukradli:) Dlatego też jak czytam, że ktoś chce do rapida Zedera montować to chce mi się śmiać:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pytalem dwa razy o to laske z ubezpieczen, twierdzi ze calosc ale firmy ubezpieczeniowe lubią wynajdywać różne kruczki gdy przychodzi do wypłaty, co do kradzieży to wiadomo, predzej w gre wchodzi szkoda całkowita.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Jak ktoś pierwszy raz ma auto salonowe, to się o nie martwi. Przy kolejnym strach już jest mniejszy :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?