FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio Swing MY2016 - opis przewodów.
  • Witam, w moim RAPID'zie  jest zamontowane radio SWING i 4 głośniki z przodu + bluetooth.
    Mam prośbę do znających temat o opisanie przewodów wychodzących z radia zależy mi na tym które przewody są do głośników i dla czego są 3 przewody antenowe. Pytanie jakie możliwości rozbudowy daje radio Swing.( DAB, dodatkowe głośniki, podłączenie tel. itp.)
    image
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Na forum jest sporo wątków związanych z radiem i instalacją głośników.
    Kilka z nich:
    Jaki w Rapidzie jest model radia Amundsen?
    Jak wyjąć radio Amundsen +
    RADIO SWING
    Elegance Max, tylne głośniki, instalacja fabryczna
    Demontaż panelu drzwi bocznych
    Wymiana głośników przód.
    Zmiana biegunowości głośników w kostce przy drzwiach z tyłu
    Warto zapoznać się z nimi. Jest tam sporo wiadomości, ilustracji i rad dot. tematów wokół audio w Rapidzie. Znajdziesz tam i odpowiedź na swoje pytanie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pytanie tylko czy te informacje pokryją się z MY16. 
    Sam się kiedyś zastanawiałem czy w serii MY12-MY15 będzie się dało założyć nowego Swinga czy Bolero. Jak na razie mamy za mało informacji i chyba jeszcze nikt tego nie próbował. 
    Ze starym BLUES, SWING, AMUNDSEN+, czy nawet z COLUMBUSem z O2FL nie ma problemu ale do MY15.
    Przy nowszych modelach może warto przyjrzeć się informacjom o O3 lub F3
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jeszcze kilka słów do przewodów antenowych:
    3 - nakrętka sześciokątna, 6 Nm, mocująca antenę dachową,
    4 - instalacja anteny radia, biała złączka
    5 - instalacja anteny telefonu, fioletowa złączka
    6 - instalacja anteny nawigacji, niebieska złączka
    7 - instalacja anteny radia, czarna złączka.
    Wykorzystanie i podłączenie wszystkich typów anten jest zależne od wersji wyposażenia.

    gniazda anten.jpg
    686 x 408 - 136K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • myślę że wszystkie tematy związane prześledziłem ale tak jak napisał grzesk w 99% dotyczą one wersji przed FL, ja pytam o radio Swing z kolorowym wyświetlaczem.
    jercen możesz rozwinąć wpis, na zdjęciu które wkleiłem są wszystkie przewody które są podłączone do mojego radia, a mam sterowanie w kierownicy, fabryczny bluetooth i komunikaty z radia na Madi-Dot'ie.
    Domyślam się, że żółta kostka to są przewody do głośników( czyli tak jak w wersji przed FL tak i po FL nie ma przewodów do głośników w tylnych drzwiach).
    Zielona kostka to zapewne połączenie z kierownicą i wyświetlaczem
    jeden z przewodów antenowych to radio a ta podwójna kostka to Bluetooth?
    I ostatnie pytanie... do modelu Swing można wybrać opcję tunera DAB, czy tylko do modelu Bolero i wyżej?

    P.S. Na obudowie radia mam zapis MADE IN POLAND :) a radio jest produkcji LG.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Żółta wtyczka to podłączenie głośników. Masz tylko 4 kabelki, dwukolorowe koszulki - czyli przednie głośniki. Kabelków do tylnych nie masz.
    Dwa grube przewody - to masz podłączenie do jednostki CAN BUS.
    Zielone gniazdo w tyle (słabo czytelne) - to podłączenia telefonu.
    Dwa grube czarne kable z białą wtyczką (z fiol. trójkątem) to masz połączenie z anteną AM/FM oraz FM2 z tylnej szyby.  
    Czarny kabel z żółtą wtyczką - antena DAB.
    Wygląda na to, że taki standard podłączenia (gniazd w radiu) jest stosowany w wielu Skodach, stąd podłączenia są porównywalne jak w starszych wersjach tak i nowszych.
    Ciekawe - jakby pójść śladem Made in Poland - czy można by dojść do dalszych informacji (serwis, opcje, schematy,...)?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeśli te dwa czarne grube przewody w białej wtyczce to antena/y to co to za jeszcze grubszy kabel obok w żółtym wtyku?
    Myślałem, że to jest antena a tamte dwa czarne to coś innego do tego zdziwiło mnie, że jest jeden kabel czyli jedna antena gdzie my w starym SWINGu mamy dwie anteny.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na zdjęciu pojedynczy czarny kabel z żółtą wtyczką to doprowadzenie sygnału antenowego DAB.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen to nie może być GPS gdyż @grzesik1 napisał, że ma SWINGa a ten nie ma nawigacji.
    Zazwyczaj takim grubym kablem poprowadzona jest antena dlatego mam wątpliwość, że te dwa cieńsze w białej wtyczce to antena do radia.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dokładny model mojego Swinga  LG L52SK2  myślę że kwestia czasu a pokażą się SM do tego radia a wtedy nowe możliwości (dołożenie DAP+ itp).
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Odgrzebie stary juz temat. Mam zamiar zmienic wlasnie radio blues na tego nowego swinga(,rapid MY16 wersja fun). Kupilem radio z bluetooth,podobno wszystko bedzie ok tylko nie z telefonem problem bo w moim aucie w zwiazku z tym ze bylo zwykle radio nie ma mikrofonu. Czy jest jakas opcja dolozenia mikrofonu? Gdzie taki mikrofon jest podpiety?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Schemat el. nr 52/4, element R38.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • ok,dzięki widzę że to do jakiegoś modułu radia jest podpięte. Czy orientujesz się jak to się ma do mojego auta, czy te moduły są wszędzie te same,czy da się do mojego podpiąć czy musiałby być inny moduł?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Takie szczegóły to w ASO. Schematy el. z reguły nie precyzują o jaki model radia chodzi. Jednak sądzę, że mikrofon podpięty jest w to samo miejsce w Swingu co w Bolerze. Gdyby było inaczej pokazano by różne warianty i zaznaczono by  w opisie, że "w zależności od wyposażenia".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czyli mikrofon jest w zielonej kostce,dobrze rozumiem?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Nie wiem jaki kolor, ale wg schematu:
    "T12e - złącze 12-stykowe, niebieski" (?)
    * styk 1 (kabelek biały 0,5mm) do (+) mikrofonu
    * styk 7 (kabelek czarny 0,5mm) do (-) mikrofonu
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Mała poprawka:
    W złączce T12e
    styk 1 to czarny kabel, "-"
    styk 7 to biały kabel, "+".
    Analogicznie przy mikrofonie, w złączce T2t:
    styk 1 to czarny kabel, "-"
    styk 2 to biały kabel, "+".
    Pozdrawiam
    mikrofon.jpg
    300 x 430 - 50K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No to ten "1" i "7" zależą od wersji (rocznika?)...
    ale kolory się zgadzają.

    A tak w ogóle to na którymś rysunku jest chyba błąd. Tylko na którym?
    Na wszystkich "moich" czterech schematach (52, 53, 123, 125) jest tak samo jak poniżej.
    52_4 frag.JPG
    378 x 565 - 24K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ok dzieki. Chodzilo mi tylko o to czy to jest podpiete do radia.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • To nie jest bezpośrednio podpięte do radia a do kompa. Ważne, że nie ma większej ilości przewodów, z dwoma nie powinno być problemów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ogladalem org zestaw okablowania zmikrofonem i jest podpiety do zielonej kostki tej wlasnie z radia. Jak radio ma w sobie bluetooth to chyba mikrofon tam powinien byc podpiety?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?