FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrobnięcia/chrupnięcia przy uruchamianiu oraz inne wątpliwości
  • Nie dawno zakupiłem swojego nowego Rapida i mam pytanie do użytkowników tego samochód czy to normalne /czy macie tak samo u siebie:

    -delikatne chrupnięcie/zgrzyt (jakby od kół) zaraz po ruszeniu samochodu po jego zapaleniu, podczas późniejszych startów tak się nie dzieje jak silnik już chodzi a także nawet jak wyłączy się za pomocą Start/Stop, dzieje się tak u mnie tylko po zapaleniu samochodu za każdym razem
    - gdy chodzi ogrzewanie razem z włączeniem klimy czuć czasem powiew zimnego powietrza
    - jakby nierówna uszczelka między dachem a tylną klapą bagażnika (na brzegach wchodzi jakby w szczelinę a po środku jakby bardziej wystawała) wersja Liftback
    - bardzo mała przerwa między dachem a tylną klapą bagażnika, jak jest lód lub śnieg słychać jak odskakuje przy otwieraniu klapy (wersja Liftback)
    - światła zawsze wyłączają się po wyjęciu kluczyka niezależnie czy są to dzienne czy ustawione na mijania, brak sygnału dźwiękowego o włączonych światłach
    - radio Swing wyłącza się po wyjęciu kluczyka ale bez niego daje się uruchomić
    - radio Swing wyłącza się po czasie braku aktywności jakby miało jakiś tryb czuwania ustawiony
    - brak jakiejkolwiek sygnalizacji przy zamykaniu centralnego zamka z pilota przy otwartych lub niedomkniętych drzwiach
    - samochód można otwierać i zamykać z pilota  w nieskończoność tzn jak już jest otwarty lub zamknięty przyciski te nadal są aktywne i samochód można cały czas jakby zamykać i otwierać

    To chyba na tą chwilę tyle moich wątpliwości które się pojawiły i które chciałbym z Wami przedyskutować
    Może macie jakieś swoje uwagi które ja bym mógł porównać u siebie.

    Dzięki za odpowiedź
    Rafał :-)

    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Zgrzyt jest nie normalny. Uszczelka normalna. Szczelina klapy jest normalna, wymiary szczelin podane na forum!

    Na 100% pozostałych pytań masz odpowiedź w instrukcji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • rasz  zapraszam na spot w styczniu, zbadamy sprawę ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Napewno nie czuć/słychać takiego delikatnego skrobnięcia/chrupnięcia zaraz po ruszeniu autem po zapaleniu silnika?
    Czytam na forum że może to być samokontrola układu ABS - jest coś takiego w Rapidzie? Nie widzę takiej wzmianki w instrukcji.
    Chciałem jeszcze spytać czy normalne jest takie lekkie metaliczne cykanie zaraz po wyłączeniu silnika?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Cykanie to jest normalne. Po prostu stygnie i to jest dźwięk stygnących metali. Układ abs ma samodiagnozę, ale to dotyczy elektroniki. W Vcds znalazłem ustawienie osuszania hamulców może to to? A może klocki się jeszcze przyklejają do tarcz. są mrozy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W R nie ma osuszania hamulców ... niestety.
    To że VCDS ma taką f. nie oznacza od razu, że R ma ją zainstalowaną.
    @ rasz - ten stuk (delikatne skrobnięcie/chrupnięcie) masz po nocy, po dłuższym odstawieniu samochodu?
    Niektóre wersje mają luz na klockach hamulcowych, i mogą powodować jednorazowe stuknięcie. Klocek przesuwa się nie tylko do/od tarczy, ale przy zmianie kierunku jazdy opiera się o przeciwległą krawędź jarzma. Przy występującym luzie (długość klocka jest mniejsza od łoża w jarzmie), klocek może uderzyć, wydając dźwięk.
    Tyle tylko, że masz nowy samochód, w którym to nie powinno być takiego luzu.
    Natomiast luz można (przy okazji wymiany opon czy w serwisie) stwierdzić lub wyeliminować poprzez kontrolę przednich hamulców, kontrolę luzu klocków.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen - czy jesteś pewien, że nie ma osuszania hamulców? Może zależy od wersji?
  • W każdym razie realizuje tu pompa abs, co jakiś czas lekko zbliża klocki, w vcds ja to wyłączyłem. Nie wiem z jakim skutkiem. Co jak co ale właśnie w nowych autach najczęściej słyszałem"klejenie klocka" bo ani tarcza, ani klocek nie zużyte i wszystko ciasne. Do tego takie delikatne szuranie, aż je polubiłem, bo wiem że mam hamulce :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @jercen Jesteś pewien, że Rapid nie ma funkcji osuszania tarcz hamulcowych. Czytałem na kilku stronach o Vcds, że można tę funkcję ustawiać, regulować.
    np: http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.stemei.de%2Fpages%2Fcod...
    a tu oryginał : http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-rapid-nh/bremsscheibentrockung-anpassen.php

  • Dzisiaj byłem w ASO Skody Bednarek Łódź i stwierdzono ze to o co pytałem (lekkie tykniecie po ruszemu ktore czuc ns pdslach) jest normalnym objawem. W ten sposób załącza sie/sprawdza pompa ABS. Przejechałem się innym modelem demo i było tak samo. U was też pewnie jest tylko nikt na to aż takiej uwagi nie zwracal.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Po odpaleniu nic mi nie stuka tylko czasem słychać dźwięk jakby koła mieliły w miejscu nawet przy spokojnym ruszaniu 1300ob/m lekko puszczane sprzęgło więc koła nie traca przyczepność mam dopiero przejechane 800 km więc poczekam jeszcze z wizyta w ASO mak toś coś takiego?.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?