FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Demontaż i montaż przedniego reflektora
  • Zestawienie elementów reflektora:
    1 - korpus refletora
    2 - żarówka światła mijania H7
    3 - gumowa pokrywa
    4 - silnik serwa regulacji pochylenia reflektora
    5 - plastikowa pokrywa
    6 - gumowa pokrywa
    7 - żarówka światła dziennego i drogowego H15
    8 - żarówka świateł pozycyjnych W5W
    9 - cokół
    10 - żarówka światła kierunkowego PY21W



    Demontaż lewego reflektora:
    Dla ułatwienia ponownego montażu reflektora (zachowania odległości), warto zaznaczyć położenie reflektora (mazakiem, taśmą lepiącą) przed odkręceniem śrub mocujących.
    Zdemontować przedni zderzak,
    Odkręcić śruby - strzałki na rysunku,
    Odłączyć gniazdo i wyjąć reflektor.



    Montaż:
    Nalezy przeprowadzic w odwrotnej kolejności. Należy zwrócić uwagę na wyrównanie reflektora wg krawędzi karoserii (aby zachować szerokość szczelin),
    Podłączyć wtyczkę elektryczną,
    Założyć przedni zderzak,
    Poprzez obracanie -strzałki- elementów regulacyjnych -A- dochodzi do przesuwania reflektora a tym samym do ustawienia 
    reflektora względem krawędzi karoserii,
    Następnie dokręcić śruby mocujące -B- (3,5 Nm) i -C- (3,5 Nm)

    Demontaż i montaż prawego reflektora jest analogiczny.
    reflektor przedni zestawienie.jpg
    530 x 635 - 122K
    rys 1.jpg
    971 x 395 - 284K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Z tymi schematami to jesteś Mistrz Świata !!!!! :)
    Moglbys jeszcze zapodac w osobnym watku demontaz i montaz zderzaka ? Bedzie komplet :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Skoda w katalogu podaje zestaw naprawczy do reflektorów przednich.
    Po odłamaniu lub uszkodzeniu bocznych mocujących łap reflektora (są 2 sztuki), można je zastąpić zestawem naprawczym. Nie ma potrzeby wymieniać cały reflektor.

    5JA998225A element mocujący reflektory, ściana przednia, str. lewa, 1 szt.
    5JA998226A element mocujący reflektory, ściana przednia, str. prawa, 1 szt.
    5JA998225  element mocujący reflektory, uchwyt błotnik, 2 szt.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zestaw naprawczy zaczepów???!!!! Przemyślane oszczędności:) całkiem sprytnie. @jercen czy masz ww informacje dotyczące lamp xenonowych? Czy jest przy tym więcej części? Podjąłem decyzje o zmianie i się zastanawiam czy tylko lampy z żarnikami i już.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Po wstępnej analizie w innym wątku "zabawa" z xenonami to tylko przekładka.

    Powodzenia @supermajku, będziesz pierwszy. Też o tym myślę ale na razie się wstrzymuję. Daj znać jak to zrobisz a najlepiej opisz jak to przeprowadziłeś i jak to świeci, jaka jest różnica głównie na nieoświetlonych drogach bo w mieście to nie widziałem wielkiej różnicy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Żarówki wytrzymują 45-52 tys km. Tyle ile klocki. Łatwiej zmienić klocki, niż żarówki, bo mam duże dłonie. Koleżankę to proszę :)

    W każdym razie muszę mieć tanio część. 300 zl to ja dam za dwie, ale nie za jedną. Ew może być zmiennik np Valeo (producent na pierwszy montaż) bądź depo,hella, Bosch. Gdy będzie soczewka to, można bawić się nawet z hidem etc.

    Moderator: W dziale ZTS nie prowadzimy dyskusji. Proszę ją  przenieść do stosownego wątku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie czy ktoś wie, która śruba jest od jakiej regulacji ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Regulację ustawienia przedniego reflektora dokonuje się śrubokrętem z wkładem imbusowym lub kluczem imbusowym 6 mm.
    1 - regulacja w poziomie
    2 - regulacja w pionie
    Na ilustracji jest lewy reflektor.
    Prawy reflektor regulujemy analogicznie.
    regulacja lewego reflektora.jpg
    520 x 420 - 275K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki !!!
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?