FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 tsi 90 km praca zimnego silnika
  • Witam jestem nowy na forum, mam rapidka od miesiaca. Mam pytanko czy wasz silnik jak jest zimny tez chodzi glosniej niz jak zlapie temperature robocza . Slychac taki wyrazny warkot od 1800 obr/min, jak juz zlapie teperature warkot ewidentnie cichnie.

    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź
  • Są tematy już na forum. Szukaj "terkotanie"
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Owszem sa tematy dotyczace terkotania ale po zapaleniu silnika.
    Jak tez mam warkot po odpaleniu ale nie tylko moj silnik jak jest zimny chodzi duzo glosniej w zasadzie od nowosci. Rozwiazal juz ktoś problem tego warkotu przy odpalaniu? 
    Dodam ze mam tsi na pasku.
    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź
  • Czy podczas terkotania masz podwyzszone obroty ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Czyli wersję o terkotaniu przez łańcuch,można już chyba uznać za niebyłą.
  • Nie w TSi ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • yunior81 Widać nie czytasz forum uważnie, już kilku kolegów pisało, że terkocze a ma Tsi na pasku, to co łańcuch im terkocze? 
  • Taki dźwięk wydaje przede wszystkim multiwariator.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  •  Właśnie tego jeszcze nikt w 100% nie potwierdził,w każdym razie żadne ASO,można jedynie eliminować po kolei inne rzeczy i wydaje mi się, że jedną z nich jest ten osławiony łańcuch.
  • Juz wielokrotnie byli pisane ze przyczyna nie jest lancuch ani obecnie pasek. Ostatnio sie dowiedzialem ze wymieniony u mnie rozrzad to nie z powodu terkotania jak poczatkowo mi mowiono a z powodu jakiegos wycieku, nieszczelnosci, takie maja wytyczne w TPI a oni tylko to robia co tam zbajda.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 No widzisz do tej pory nie napisałeś czy coś było wadliwego w Twoim rozrządzie, dobrze że dopisałeś jesteśmy teraz o coś mądrzejsi.
  • Wlaściwie jak jestem w aso to nie mam głowy dopytywac sie o ten temat bo zawsze jestem z czyms nowym a musze walczyc jak zwykle z nimi bo przeciez stała spiewka "ze tak ma byc" a temat pojawił się przypadkowo i mechanik wyskoczył z taka rewelacją, oczywiscie serwisant mowił co innego. Także odwołuje ze temat terkotania jest zdiagnozowany w TPI i zalecana jest wymiana rozrządu, zwyczajnie wymienili bo pewnie już mieli mnie dość a nie mieli wiecej pomosłow na naprawe.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak komus aso naprawi to terkotanie to niech da znac. 
    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź
  • No ja moge wlasciwie powiedziec ze u mnie naprawiono z tym ze ja mam na lancuszku, od wymiany rozrzadu terkotanie ustalo za to od tego momentu mam podwyzszone obroty przy uruchamianiu a potem dlugooo trzymaja sie na 1000 na jalowym. Ma ktos pomysl co to przy okazji mogli popsuc?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sprawdź czy wszytkie połączenia są szczelne. Może gdzieś idzie lewe powietrze.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?