FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zablokowany środkowy pas bezpieczeństwa, po położeniu tylnich oparć
  • Cześć,
    W sobotę musiałem przewieść coś większego w Rapidzie i położyłem tylnie oparcia. Po pierwsze okazało się iż siedzisko demontuje się w całości - jak chcemy mieć płasko to mimo dzielonej kanapy usuwamy wszystkie miejsca siedzące z tyłu. Po drugie środkowy pas bezpieczeństwa się skraca, spada jakaś zapadka która blokuje pas i nie ma możliwości podniesienia oparcia do pozycji pionowej. Zapadka odblokowuje się gdy oparcie jest pionowo. W sobote i niedzielę serwisy były już nie czynne dlatego dopiero dzisiaj rano podjechałem do serwisu. Najpierw nastraszyli mnie koniecznością cięcia pasa, ale jak zwróciłem uwagę iż jest tam śruba mocująca to po 40 minutach oddali mi auto z postanowionymi oparciami z informacją o tym bym czytał instrukcje i demonstracją kładzenia siedzeń: "Wyciągamy tylni pas zawijamy go 2 razy na zagłówku środkowym i dopiero kładziemy siedzenie". Nie wiem jak u was ale w mojej instrukcji nie ma takich czarów. Być może moim błędem było wyjęcie siedziska - ale wtedy to siedzenie nie jest położone na płasko. Co myślicie? Kładł ktoś siedzenia w Rapidzie i miał taki sam problem? Używałem różnych aut (toyota, nissan, kia, ford) i z czymś takim się nie spotkałem.


    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 |Ambition Max | Szary Quartz | 24 705km | Poznań
  •  Składałem oparcia wielokrotnie, ale pierwsze czytam że można wyjąć siedzenie. Chyba producent tego nie przewidział. W innych starszych autach siedzenie było na zawiasach i się je po prostu podnosiło do góry i opierało na przednich siedzeniach, ale teraz jest raczej na stałe.
  • Ja podczas zakładania skórzanych pokrowców w swoim R musiałem wyjąć siedzisko oraz złożyć częściowo oparcia. Po złożeniu wszystkiego z powrotem, też miałem problem ze środkowym pasem bezpieczeństwa. Zablokował się na sztywno i ani nie chciał drgnąć. Na początku machnąłem na to ręką, bo i tak praktycznie nigdy nie jest używany, ale po jakimś czasie wziąłem się jednak za to. Pociągnąłem solidnie kilka razy (ale z wyczuciem) i owa "tajemnicza zapadka" odpuściła :)
    Co do samego siedziska natomiast, to wyjmuje się bezproblemowo. Trzyma się na standardowych zatrzaskach i tyle.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Wyjmowanie siedziska to nie jest czynność normalna.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Podejrzewam (bez żadnych dowodów), że po położeniu oparć w mechaniźmie pasów "zaskakuje" zabezpieczenie "przed dachowaniem". W przypadku dużego przechyłu pasy bezpieczeństwa blokują się mimo że nie działąją na nie żadne siły. 


    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Tak właśnie jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • "Co do samego siedziska natomiast, to wyjmuje się bezproblemowo. Trzyma się na standardowych zatrzaskach i tyle. "

    Mam prośbę o dokładniejszy opis - czy te zatrzaski trzeba jakoś odblokować? Czy wystarczy użycie odpowiedniej siły (jeśli tak to, w którym miejscu).
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?